Nabízím opravy TV

Nabídka NEKOMERČNÍCH služeb. Drobné poplatky za tyto NEKOMERČNÍ služby nejsou proti Pravidlům EB.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nabízím opravy TV

#1 Příspěvek od gumickar »

Od jara roku 2007 bych se rád uchytil někde v praze jako opravář TV. LCD, Plasmy různých značek. Praxe od roku 2000, vyhl.50 mám od října 2006 novou. Může mi někdo něco nabídnout???????? I jako brigádu. Díky všem.

Uživatelský avatar
Miradim
Příspěvky: 207
Registrován: 29 říj 2005, 02:00

Re: Opravy TV

#2 Příspěvek od Miradim »

gumickar píše:Od jara roku 2007 bych se rád uchytil někde v praze jako opravář TV. LCD, Plasmy různých značek. Praxe od roku 2000, vyhl.50 mám od října 2006 novou. Může mi někdo něco nabídnout???????? I jako brigádu. Díky všem.
No nevím nevím.Práce je čím dál tím míň.Já kolikrát nemám do čeho píchnout,a to se ještě musím handrkovat ze zákošem ,abych ho vůbec do té opravy ukecal.Každy to zkouší ukecat za co možná nejnišší cenu.Radši si jdou koupit do supermarketu novou placatici za akční cenu.Nedaj si to vysvětlit,že jsou to většinou šmejdy.No možná,že v Praze je trochu jiná situace,ale moc tomu nevěřím.Je to jenom můj názor....

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

Prace

#3 Příspěvek od kozoka »

Přesně tak, to je jak u nás. Jak má oprava stát víc než 1500kč tak to nikdo nechce. Zůstávají už jenom zár. opravy za směšné paušály. S tímhle povoláním to jde pěkně do p..... ale zarazilo mě že chceš dělat v praze opraváře TV. Měl jsem dojem že už v tomto oboru pracuješ. Třeba že víš tolik toho o Thomsnu a že LCD podléhají centr. oprav?

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od gumickar »

To vím, proto to zkouším přez tohle, kdyby náhodou někdo uživil technika na TV. Mě to strašně baví a nerad bych začal dělat něco jinýho, i když dřív, nebo později na to určitě dojde.

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#5 Příspěvek od meno »

A prečo si nezaložíš vlastnú opravovňu !?
:D :D :D

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Sendyx »

Já si nemůžu pomoct, Ostrava je třeba trochu jiná, ale před nějakou dobou jsem se kdovíjak ocitl v nějaké databázi TV +SAT opravářů a jen na základě toho volalo v průměru 20 zákazníků měsíčně.

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od gumickar »

meno píše:A prečo si nezaložíš vlastnú opravovňu !?
Tak tohle byl vtip roku. Každej souromník, co jede sám na sebe v praze pomalu ale jistě končí. Co není v záruce, to se prostě neopravuje a jednomu člověku nikdo autorizaci nedá.

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#8 Příspěvek od meno »

gumickar píše:
meno píše:A prečo si nezaložíš vlastnú opravovňu !?
Tak tohle byl vtip roku. Každej souromník, co jede sám na sebe v praze pomalu ale jistě končí. Co není v záruce, to se prostě neopravuje a jednomu člověku nikdo autorizaci nedá.
Ono povolanie skôr pomaly končí povolanie opravár tv !!! A podľa toho čo vydím tak aspoň v mojom regióne kto neskončil tak robí sám na seba a pochybujem že by zarobil aj na plat ďalšieho zamestnanca !!!
:D :D :D

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

opravy

#9 Příspěvek od kozoka »

Přesně tak, je to čim dál horší. Pokud se nedělají zaruční opravy, tak nemáš šanci. Před třemi lety jsem byl na školení plazem a lcd v Praze, když se každý díval na rozdělanou plazmu, tak jeden chlapík vykřikl, budu si muset najít jiné zaměstnání.

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: opravy

#10 Příspěvek od gumickar »

kozoka píše:Přesně tak, je to čim dál horší. Pokud se nedělají zaruční opravy, tak nemáš šanci. Před třemi lety jsem byl na školení plazem a lcd v Praze, když se každý díval na rozdělanou plazmu, tak jeden chlapík vykřikl, budu si muset najít jiné zaměstnání.
No tak tím bych se zase moc nechlubil:) třeba LG žádá opravy LCD na úroveň součástek. U plasem dost často odcházejí digitální desky, a ty se dílensky moc opravovat nedaří, ale spíš z toho důvodu, že nikdo nedodává podrobný schemata. LCD a Plasmy se budou opravovat dlouho. CRT už vyhlásili více méňe konečnou.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

Problém této doby je levně koupit, rychle opotřebovat a vyhodit, aby se nějak udržela zaměstnanost...

Už několikrát tady padl názor, že jsou zařízení ZÁMĚRNĚ stavěný tak, aby přežila záruku a konec. Dřív se výrobce snažil o co nejspolehlivější výrobek, teď se snaží o pravej opak (jeden netechnický důkaz - viz tv - jsou např. kopačky za 6000Kč, co se rozpadly po 4. tréningu z důvodu OPOTŘEBENÍ).

Takže běžné opravy jsou bohužel odsouzeny na smrt a nejhorší je, že lidi vyhazují poměrně kvalitní zařízení, která by po jednoduché opravě vydržela ještě dlouho a nahrazují je moderním šrotem koupeným v akci.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
johndeer
Příspěvky: 11
Registrován: 06 dub 2006, 02:00

#12 Příspěvek od johndeer »

Ty nové šmejdy se bojím opravovat. Člověk nesmí ani moc hluboce dýchat aby se náhodou něco z mechaniky tím průvanem nezlomilo.

Když si vezmu jak byly docela dobře vyráběny přístroje před 15 lety natož před 25 lety a některé fungují i bez opravy dodnes, tak mám chuť ty novodobé "srágory" rozšlapat. Možná by je stačilo jen "rozkýchat".

Levné jsou jen zdánlivě. Je třeba jejich krátkou životností vydělit životnost dřívějších výrobků a pak tím číslem vynásobit jejich "levnou" cenu. Lehce tak zjistíme, že jsou vlastně o hodně dražší než ty staré poctivé přístroje.
K tomu je třeba započítat i to že všechno skončí na smětišti a recyklace se ani nevyplatí. Kov skoro žádný jen hromada umělin a "humusu".
A co s tím elektronickým odpadem třeba za 20 let ?

Navíc by mne zajímalo jak dlouho takhle vydrží závodit v tom kdo vyrobí nejlevnější výrobek.
Dle tohoto trendu by to mělo skončit tak, že si půjdeme "koupit" třeba DVD a dostaneme jej zdarma k tomu navíc 1000,- Kč.

Já bych za ty peníze, za které prodávají třeba to DVD nechtěl vyrábět ani tu vcelku kvalitní papírovou krabici a vícejazyčný návod k použití. Srovnejte si to se stejně velkou poštovní "hnusnou" krabicí kolik za ní na poště dáte.

Když se odečte marže obchodu, velkoobchodu a dopravné, clo tak kolik za to dostane fabrika ???

Vývoj něco stojí, technologie také nejsou zdarma, energie, materiály a i lidská práce protože ty automaty také musí někdo seřizovat atd.
A žrádlo je stále dražší. Jiné zboží také.
Nějak můj tupý mozek nechápe zda se to vůbec zastaví nebo kam to až může dojít ???

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#13 Příspěvek od Hejnicek »

Pøesnì tak.
Normálnì bych ten dovoz èínskej šmejdù zakázal. V obchodì vždycky na èemkoli pùl hodiny studuju, jestli tam není drobným písmem made in China.
Jenže dneska je to skoro na každým zboží. Když mì nìkdo obèas donese nìco nefunkèního s tvrzením "To bude jen nìjaká blbost" a já nato vidím výše uvedeného výrobce, nastává u mì srdeèní zástava. Není to ale jen elektronika, èlovìku pøipadá, že i pitomou kanceláøskou sešívaèku vyrábìjí z konzervovýho plechu. To se furt bojuje za ekologii, ale so se tìch krámù na jedno použití musí vyhodit. Co surovin se tam na ty køápy vyveze a pak si bìžte zaplatit za topenáøskou trubku z nedostatkový mìdi.
Howg!

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od gumickar »

Ať žije VESTEL asi řvát nebude nikdo, že?:) No jo. Doba je jinde a technici pomalu vymíraj. Někteří co znám vymřeli na digitalizaci(prostě jí neporozuměli, nebo nechtěli) ale to byli všechno vysloužilí opraváři nad důchodem, a někdo vymírá na nedostatek práce. Za pět let nás stejně bude půlka a z tý půlky se půlka bude jen tak tak živit a za deset let můžeme papíry od maturit zahodit, protože vyměnit chassis dokáže i průměrně inteligentní babička v důchodu.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

TV

#15 Příspěvek od kozoka »

Dneska je doma vyměnkářů, tak jak se dneska opravují Mobili, přehrát software a nebo výměna desky.
Kdysi byla doba jiná, opravily se dvě tři televize (sam. na urovni součástek) a byl klid.
Opravte zakladní desku v Plazmě nebo LCD za směšné paušály a při takovém množství protože cena elektroniky klesá. Tak se výmění deska a je klid aspon na chvíli :lol:

Odpovědět

Zpět na „Nabídka služeb“