Zálohování napájení pro 3D tiskárnu

3D tiskárny

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

Zálohování napájení pro 3D tiskárnu

#1 Příspěvek od css »

Máme v práci dvě 3D tiskárny, bohužel firma sídlí v obci, kde velmi často krátkodobě vypadává síť (na pár sekund), občas při špatném počasí na delší dobu. X-krát se nám stalo, že skoro hotové výtisky po mnoha hodinách šly do kopru :-(

Prosím doporučte mi nějaké KVALITNÍ zařízení pro zálohování napájení těchto dvou tiskáren.

Příkon obou dohromady je do 800W max., rád bych, aby záložní zdroj byl schopen je podržet aspoň půl hodiny, raději hodinu.

Hlavně ale musí spolehlivě pokrýt i velmi krátké poklesy (zlomky sekundy), nyní tam máme nějakou UPSku a ta to nezvládá.

Děkuji.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Ked tlaciaren nevydrzi zlomok sekundy (prepnutie UPS na bateriu), tak treba riesit problem tam (napr. vymenou zdroja). Inak skoncis u online UPS za tisicky eur.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#3 Příspěvek od dj_Paul »

pokud je na 24v tak za zdroj připoj přes výkonovou shottku dvě autobaterky seriově. Nemusí být ani nové

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Ja s tim mel taky problem, pridal jsem kondiky do napajeni a hlidam prubeh sitoveho napeti. Jakmile vypadne jedna pulvlna, okamzite vypinam na cca 5 sekund topeni do extruderu a podlozky (bere mi 600W). Pak uz to v pohode vydrzi nez prepne obycejna UPS.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#5 Příspěvek od Yarda1 »

Třeba se to bude někomu hodit.
V době kdy minipočítače měly velikost šatní skříně se v našem podniku řešilo (asi nevyřešilo, nevím, že by to přišlo do výroby), jak to udělat, když u elektroniky co ten mikropočítač připomínala zařídit, když dojde k výpadku napětí, aby elektronika ještě chvíli fungovala a stačila uložit rozpracovanou práci do nějaké trvalé paměti, aby po zapnutí mohla pokračovat tam kde skončila. Snad se to chtělo řešit, že elektromotor by poháněl setrvačník a dynamo a elektronika by byla byla napájená z toho dynama.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#6 Příspěvek od jardafiala »

Jak píše Yarda přede mnou - takhle se zálohovala elektřtina pro výtahové klece v dolech. Motor, setrvačník, generátor.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Habesan »

Taky pomůže oddělit diodami napájení řídicích obvodů od společného napájecího rozvodu.
Pak se mohou ještě nějakou dobu živit ze svých kondenzátorů, zatímco silové obvody si svoji zásobu spotřebují za zlomek sekundy.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Crifodo »

Obávám se že popisovaný problém jedno standardní opatření nevyřeší.
UPS nabíhající po výpadku jedné periody existujou, ale obvykle nemají výdrž jedné kWh, jednak kvůli zdroji, jednak oteplení a životnost. A taky prostě nemusí být čas na dobití pří druhém výpadku na hodinu tentýž den.
Takže bych to viděl na poladění zařízení aby filtrační kondy vydržely těch pár set ms do přepnutí i průměrné UPS, pak ta UPS a pak už startovat 3 kW centrálu z Lidlu.
Pokud to s tím 3D tiskem dává ekonomický smysl.
Nebo to přestěhovat k mlýnu s MVE. Vracíme se do první republiky jaksi.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Nie je problem pouzit online UPS, ta funguje bez vypadku. Napr. 10kVA s 2kWh bateriami. Problem je to zaplatit.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od termit256 »

Ja to mam udelane tak, ze pokud to nenabehne do cca 2 minut, regulerne se zapauzuje tisk, vypne vsechno krome elektroniky a tu vydrzi napajet ups pomerne dlouho. Az proud zapnou, spustim rucne pokracovani. Ale to uz vyzaduje zasah do hw a fw tiskarny a stejne to nefunguje kdovijak dobre, protoze vytisk ma tendenci se po schladnuti odlepovat z podlozky, plast se smrskne takze je to preruseni na vytisku videt apod.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#11 Příspěvek od Celeron »

Když mám dlouhej tisk u Rebela II, tak připojuju přes šotku dvě SLA baterky Panasonic 12V/28Ah v sérii. Ten čínskej průmyslovej pulzák v Rebelovi https://www.ebay.com/itm/154534531424 potřebuje na výstupu taky šotku, zpětný napětí z baterky se mu nelíbí, jeden jsem tím už odpráskl při zapnutí 230V, asi nějakej hazard v regulační smyčce.
Zatím mi tisk na výpadek nikdy neskončil, nejdýl jsem jel na baterku kolem 80 minut. Ale Rebel žere asi jen 260W.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#12 Příspěvek od termit256 »

Co je to šotku?

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#13 Příspěvek od Celeron »

Šotka, přes šotku, žádný amerikanizmy tu psát nehodlám. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Schottky bol Nemec.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#15 Příspěvek od termit256 »

Je opravdu nutne pouzivat tyhle detinske patvary? A nejakem pubertackem facebooku, kde pri tlachani vsichni musi byt za kazdou cenu "originalni" bych to pochopil, ale tady?

Odpovědět

Zpět na „3D tisk“