Pájecí stanice odsávačka,horký vzduch,mikropájka POUŽITELNÉ?

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
OHV
Příspěvky: 15
Registrován: 07 pro 2021, 01:00

Pájecí stanice odsávačka,horký vzduch,mikropájka POUŽITELNÉ?

#1 Příspěvek od OHV »

Pájecí stanice 3v1 AOYUE Int 2703A+ horký vzduch + mikropájka + odpájeci modul
nebo
Pájecí Stanice a Odpájecí WEP 948-II 4v1 650W
tato se mi líbí více (druhý obrázek)

Mám možnost jednu dostat, abych příbuzným udělal pár oprav.

Chtěl jsem se zeptat, zda je to použitelné nebo moc ne?


Měl bych zkusit i přepájet pár čipů.
Přílohy
pajeci-stanice-a-odpajeci-wep-948-ii-4v1-650w-drzak-bga-3249f311-4945-42cd-a870-eaae974dbb2d.jpg
00011600_1.jpg

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Osobně mám averzi vůči sdruženým přístrojům, ale proti gustu...
Za sebe bych z těch dvou doporučil spíš tu první. Odsávačky jsou u obou stejné, tam není co řešit. Jiné je to u horkovzduchu, u té první je membránový kompresor uvnitř krabice, kdežto u druhé je jen ventilátor v rukojeti.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

Horkovzduch z horního obrázku bude OK, je lepší, když je kompresor v krabici, než v ručce, jako to má stanice na dolním obrázku. Páječky většinou nejsou nic moc. Vyhřívanou odsávačku nepoužívám, měl jsem nějakou od Solomonu a bylo to víc ucpané, než provozuschopné. Horkovzduch mám taky Aoyue, ale je to jen samostaný horkovzduch, bez páječky a odsávačky. Používám ho k plné spokojenosti už spoustu let.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Ja mam tu prvni, je v pohode. Jen je hloupe ze si nepamatuje teplotu a prutok vzduchu po vypnuti stanice. Teplotu hrotu si pamatuje. Ze je to v jedne bedne mi celkem vyhovuje, nezabere to tolik mista. Odsavacku moc nepouzivam, je napojena na stejnou diru jako horkovzduch a nechce se mi ji prehazovat na jednu nebo 2 diry. Nepasuji do toho ty levne hroty z klonu T12 kterych je plna ebay, ty co se tam davaji jsou trochu drazsi, ale vydrzi dost, mam to doma uz roky a zadny jsem jeste nemenil. V dobe kdy jsem to kupoval je cinan jeste nekopiroval a ty T12 nedelal. Pero je tenke a lehke, dela se s tim dobre.

Uživatelský avatar
OHV
Příspěvky: 15
Registrován: 07 pro 2021, 01:00

#5 Příspěvek od OHV »

Děkuji za informace.

Já jsem si mylně myslel, že druhá je lepší, protože má konektor pro snažší výměnu horkovzuchová pistole.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Davidus »

smazáno
Naposledy upravil(a) Davidus dne 18 úno 2022, 02:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Michal22 »

Podobnou jako na prvním obrázku, jen starší, mám ještě v práci hozenou v koutě.
Hrotovou pájku jsem nedokázal používat, je prostě k ničemu (malý výkon, blbý přenos na hrot).
Horkovzduch jsem používal do té doby, než se mi (po delším zahřívání šestivrstvé DPS odspodu) celý ten kovový ancábl propadl do plastu rukojeti.

Takže - na drobné opravy a bastlení jo, ale chovat se k tomu opatrně, aby to chvilku vydrželo.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od termit256 »

Jakou pouzivas ted? Ta na prvnim obrazku ma 70W, hrot ma nahzaveny na nastavenou teplotu do 10 sekund.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#9 Příspěvek od keemo »

Davidus píše:Ahoj,
Kdyby si na ně chtěl náhradní díly tak v práci jich mám plnou skříň, hodně se jich porouchalo a vyhořelo. Jen kompresorky nedám, používám je na ofuk u CNC
jak jsi na tom s tema pajecima perama? v praci mame WEP992D+ a je problem na to sehnat kompatibilni rucky... kontaktoval jsem kdysi hotair.cz ktery tady dovazi tyhle stanice ale muselo by se resit reverznim inzenyringem...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od termit256 »

Ta druha ma klasicke hroty, AOYUE ma hroty s integrovanym topnym telesem a termoclankem, je tu uplne jina liga samostatne hroty.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od Michal22 »

Termite, protože toho pájení mívám v práci hodně, tak do mě firma investovala: https://www.jbctools.com/rmse-q-complet ... -1650.html

Myslím, že už se to vrátilo, když si vezmu, kolik chtějí osazovací firmy. A minimálně to dokážu nachystat rychleji.

A ještě tam našim konstruktérům občas vychytám nějaké mouchy :)
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#12 Příspěvek od termit256 »

Drobny rozdil je i v tom, ze ta tvoje ma stejnou cenovku jako ty zde prezentovane, jen v eurech :-)

Uživatelský avatar
OHV
Příspěvky: 15
Registrován: 07 pro 2021, 01:00

#13 Příspěvek od OHV »

Děkuji Vám všem za reakce.

Přál bych si něco trochu podobného neznačkového jako je značkový Weller WR 2000D, ale s cenou do 10 000Kč.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#14 Příspěvek od Hydrawerk »

Já jsem v práci zdědil stanici JBC AM-2A. Návod momentálně nějak na webu není. Je to vylepšená verze tohoto: https://www.jbctools.com/pdf/manual_AM6500_230v.pdf
Pracuje se s tím dobře. Může to být staré snad 10 let. Začátkem roku 2021 se dokoupily pájecí kleště AT420-A.
Už trochu blbne motorová vývěva odsávačky. Stojánek už nemá dokonalý kontakt s pájecí ručkou T245, takže se občas nechce aktivovat sleep mode. Často to čistím. Lepší by tam byl mikrospínač. Páječka a odsávačka se nastavují pomocí dvouřádkového textového LCD displeje a horkovzdušná ručka pomlocí dvou potenciometrů. Trochu zvláštní, ale funkční. Bez barevného displeje se obejdu.
Měřil jsem výkon.
Páječka T245 P=85W.
Odsávačka DR560 P=85W
Pájecí kleště AT-420A P=160W
Přílohy
JBC AT420-A pic03.jpg
JBC AT420-A.jpg
JBC-AM rework station.jpg

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#15 Příspěvek od Hydrawerk »

Michal22 píše:Termite, protože toho pájení mívám v práci hodně, tak do mě firma investovala: https://www.jbctools.com/rmse-q-complet ... -1650.html
Jak jsi spokojený s barevným displejem? Jak rychle se stanice zapne?? Přece jen má grafický displej a 2× USB. Musí tam už být nějaký lepší operační systém.

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“