Samsung UEMU6192UXXH

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rolnas
Příspěvky: 152
Registrován: 27 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

Samsung UEMU6192UXXH

#1 Příspěvek od rolnas »

Zdravím vás, prosím profesionály o radu. U této tv čas od času zmizel obraz(jen podsvit)Někdy obraz naskočil jindy jen podsvit. Teď již se u tv rozjede jen podsvit, nenaběhne VGH,VGL. Je to vadný panel nebo main ? pokud by byl vadný mainboard,má cenu případně shánět jiný ? fungoval by vůbec panel s jiným byť typově stejným mainboardem.(dá se koupit na bazaru) Nepárují se již panely s mainboardem že není možná výměna?
Moc vám díky za případnou radu.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Nepíšeš o jakou TV jde. Z daného lze vyčíst, že jde o Samsung a řadu 6192, ale o velikosti nic. Tak zkus napsat aspoň označení desky. :wink:
Jinak teoreticky u těch 4K je to vše stejné, ale u některých velikostí se to může měnit. Tím chci jen říct, že pokud bude mít vizuálně na stejném místě stejné konektory, tak to půjde.

Uživatelský avatar
rolnas
Příspěvky: 152
Registrován: 27 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od rolnas »

tak to se omlouvám, je to UE55MU6192UXXH
Přílohy
IMG_3728.jpg

Uživatelský avatar
rolnas
Příspěvky: 152
Registrován: 27 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od rolnas »

bohužel nevím jak zjistit zdali je to panel nebo mainboard. Dá se to vůbec zjistit bez zaručeně dobrého náhradního mainboardu ? Nějak vyměřit ?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Spíše se zeptám, ale možná hloupě. Už jsi ten vlastní podsvit zkoušel a proměřoval?

Uživatelský avatar
rolnas
Příspěvky: 152
Registrován: 27 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od rolnas »

no podsvit je funkční, ten je vidět i ze zadní strany že naběhne

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od fogovic »

rolnas píše:bohužel nevím jak zjistit zdali je to panel nebo mainboard. Dá se to vůbec zjistit bez zaručeně dobrého náhradního mainboardu ? Nějak vyměřit ?
u tohto modelu to moze byt oboje. kazdopadne identifikovat sa to da velmi jednoducho

mainboard: premeranim napatia na konektore

panel: prepojenim jedneho napatia z LVDS konektora na druhy

BTW: a podsvit u samsungu odskusas aj bez pripojeneho mainboardu ! to je zaklad ktory by mal servisak vediet

Uživatelský avatar
rolnas
Příspěvky: 152
Registrován: 27 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od rolnas »

podsvit vím že má naběhnout i při odpojeném mainboardu,to funguje, co mi nenabíhá je AVDD na D402 ani při odpojených obou LVDS. Podle tohoto videa https://www.youtube.com/watch?v=h0u2cuOF8ts (čas 22:40) by AVDD mělo nabíhat ale mě nenaběhne. Koupil jsem UE55MU6172 s vadným panelem (je tam stejný mainboard BN41-02568A) ale ani u tohoto AVDD nenaběhne. Co nevím zdali by mělo AVDD 17V při odpojených LVDS naběhnout jako na videu. ...Že by byli oba mainboardy vadné ?

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od fogovic »

rolnas píše:podsvit vím že má naběhnout i při odpojeném mainboardu,to funguje, co mi nenabíhá je AVDD na D402 ani při odpojených obou LVDS. Podle tohoto videa https://www.youtube.com/watch?v=h0u2cuOF8ts (čas 22:40) by AVDD mělo nabíhat ale mě nenaběhne. Koupil jsem UE55MU6172 s vadným panelem (je tam stejný mainboard BN41-02568A) ale ani u tohoto AVDD nenaběhne. Co nevím zdali by mělo AVDD 17V při odpojených LVDS naběhnout jako na videu. ...Že by byli oba mainboardy vadné ?
hold tazko radit ked ty kukas nejake pšonko videa z jutubu miesto merania.

zmeral si to co som ti pisal ? ake napatia tam mas ?
aku vybavu na opravy mas ? nejaky programator mas ? bga stanicu? spajkovacku a pod ?

Uživatelský avatar
rolnas
Příspěvky: 152
Registrován: 27 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#10 Příspěvek od rolnas »

napájecí konektor 3,3V 12,8V Na LVDS pouze 3,3V Nenaskočí - VDD 17V, VGH,VGL také ne. Nevím co je špatného na tom videu ? Nejsem profesionál tak čerpám kde se dá, proto jsem se také obrátil pro radu na vás s otázkou zdali má těch 17V naskočit pokud je mainboard v pořádku (tak jako ve videu). Jinak BGA stanici nemám a ani nehodlám pořizovat neboť to je nad mé schopnosti. To samé programátor. Chci jen lokalizovat zdali je to panel nebo mainboard(žádné opravy, programování apod.) Pokud bych měl jistotu že je mainboard vadný sháněl bych jiný, jak jsem psal již jednu tv s rozbitým panelem jsem koupil za 500,- ale ani u té nemám jistotu že main je ok. Myslíte že je možné mi na můj dotaz odpovědět ? Pokud ne tak se omlouvám že jsem obtěžoval a tv půjde do sběrného dvora. Díky.

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od fogovic »

u tohto typu TV to môže byť aj mainboard aj panel. pretoje dolezite meranie.
ako som pisal. ked odpojis co i len jeden lvds konektor nebude to pracovat, nie to este oba dva.
mainboardy medzi sebou nie su zamenitelne - teda bez upravy, pretoze aj na myslim lavom plosaku panela mas spi flash. cize plati mainboard + panel = par, preto ti nejde ani ta nova doska lebo moze byt z ineho typu panelu, alebo ineho rozmeru atd atd..
bez vybavenia neurobis nic obycajnou vymenou dosiek aj keby sa mozno nejaka chytila tak zase nemas servisne dialkove aby si sa dostal do serv. menu a pomenil prislusne veci. kazdopadne by bola skoda vyhodit tv bez blizsej identifikacie, ono aj u tohto typu tv sa da aj poskodeny (nie mechanicky samozrejme) sprevadzkovat tak aby isiel


BTW: vidim ze si z prahy.. mainboard ti dokazem preverit ked ho posles ak chces preverit panel, musel by si poslat cely tv coz je dost nerentabilne a pri preprave prepr. spolocnostou aj riziko

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#12 Příspěvek od zvaty »

Ahoj. Mam stejny peoblem na modelu UE55MU6172. Po vymene 12ks LED diod se podsvit rozsviti pouze s odpojenym main boardem. Pokrocil jsi s opravou?

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od fogovic »

a ina diagnostika nebude ? napriklad boot log, alebo meranie na zdroji, mainboarde, t-con ?

treba si uvedomit ze LED telky nie su to co byvali elektronkove - ze ti niekto napise vymen PCL-85 a pojde ti to ..

BTW: ale ak sa pytas ako on pokrocil v oprave tak ani sam neviem, pretoze sme komunikovali cez PM a ma problem v oblasti panelu. ak zozenie to co ma malo by sa mu to na 90 % rozbehnut.. tych 10 percen si nechavam v rezerve na vadny panel

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#14 Příspěvek od zvaty »

Zatím jsem měřil svod keramických kondenzátorů na elektronice panelu - vše OK. Po připojení do sítě se rozsvítí červená LED a po stisknutí tlačítka ON/OFF červená LED zhasne na asi 0.5s a opět se rozsvítí. Zdroj dává v režimu rozsvícené červené LED což je dle mne režim Stand-by asi 12V což jde proti popisku Stand-by 7,5V , který je uveden na Power board.

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od fogovic »

tak u teba to panel nebude na 100 % .. ako som pisal predtym aktivuj si uart log a odloguj co to pise pri boote.
kazdopadne aj bez toho som si viacmenej isty kde mas problem, pretoze je to dost casta porucha tychto mainboardov. takze posli dosku alebo sa zastav aj s telkou

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“