Instalace alarmového systému

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
florian2021
Příspěvky: 1
Registrován: 19 pro 2021, 01:00

Instalace alarmového systému

#1 Příspěvek od florian2021 »

Zdravím, jsem jen 4 roky po škole, a do listopadu jsem diagnostikoval PCB telefonů. Když mě ve středu čeká pohovor na pozici technika alarmových systémů (Jablotron) co bych o tom měl vědět, a jak se na to připravit? :idea:

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Instalaci tech jejich alarmu zvladne kazdy kdo si precte manual a umi prisroubovat drat do svorkovnice.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#3 Příspěvek od scorpions-cz »

Pokud tu práci dostaneš, tak tě firma stejně asi pošle na nějaké školení co Jablotron pořádá.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#4 Příspěvek od Ruprecht »

Asi by bylo dobré mít nějaké povědomí o typech a principech čidel a vhodnosti jejich použití
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#5 Příspěvek od petrfilipi »

Stáhni si nějaký manuál od jejich ústředny. Podívej se taky na Ulozto. Dobře vypadá jejich produktový katalog (5. odkaz na Ulozto). A samotné prvky EZS jsou zde.
Nevím jak teď, ale před pát měsíci se prezenční kurzy Jablotronu nepořádaly, protože Covid.

PF

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#6 Příspěvek od mihal »

Tá pozícia nemusí byť montér, Jablotron má vývoj, výrobu aj servis a ďalšie procesy ako každá moderná firma. Za starých časov tam boli pohovory veľmy výživné :D
Buď sám sebou, ak niečo nevieš tak to kľudne priznaj, nikto nevie všetko. Časom sa zapracuješ, kolektív tam je dobrý.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#7 Příspěvek od Cowley »

Mihal: já myslím, že nejde pracovat do Jablotronu, ale montují v té firmě Jablotron.

Uživatelský avatar
OMA50
Příspěvky: 210
Registrován: 17 bře 2013, 01:00

#8 Příspěvek od OMA50 »

základní problém dneška je toto : řekne se zabezpečovačka a lidé odpoví JABLOTRON....nikdo o tom nic neví a řeknou JABLOTRON....je elektrikář co natahá CYKYNY ,ale řekne JABLOTRON.....proboha existujou i daleko jiné systémy .
Všude se sere JABLOTRON,ale zapomíná se na značky,které stále vyrábí i inovované ústředny s podporou aplikací do telefonu.

Tohle mě celkem štve.

Hlavně vám snad firma zajistí nejen školení,ale i montážní praxi.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#9 Příspěvek od Kvicala_r »

No zrovna jablotrony sem potkal v životě tři a každý nějak zklamal. Jeden umřel na zdroj a pobral vše drahé (mimo PIR vlastně úplně vše). Dva sloužily tak dva roky a pak se podělaly způsobem, že z jednoho majitel ze vzteku v nočním alarmu vyškubal na co dosáhl.
Tohle sem s Paradoxem nikdy řešit nemusel. Takže v okolí mám jen paradox.
U toho mě štve jen výměna aku - průměrně po cca 5-7 letech ta 7Ah chcípne.
Nastavení různých EZS se liší, ale princip je stejný

Uživatelský avatar
OMA50
Příspěvky: 210
Registrován: 17 bře 2013, 01:00

#10 Příspěvek od OMA50 »

ano máte pravdu....

Nikdo o tom nic neví a jen melou a montujou JABLOTRON ,pak do firmy vezmou lopatu a ten bouchá Jablotron ,kdy lepí páskou PIRka na zeď...prostě zvrácenost.

Úmyslně zde nebudu psát osvěčené značky ,ale přesně jak píšete Paradox může být jeden z nich....

Chci vidět co budou dělat za 10-15 let az se podělá v novostavbě jedno PIRko ,které bude již"staré" a nepůjde nahradit,to se u klasického systému kvalitního výrobce nestane
Jenže to chce mít ve firmách kvalitní techniky co zvládnou vystavět kvalitní drátový systém do všech detailů a né lopaty co jen nabouchaj bezdráty

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#11 Příspěvek od scorpions-cz »

OMA50
Jseš normální kosočtverec. Nikdo nenutí nikoho si vzít domů jablotron a nikdo nikoho nenutí ho montovat. I dnes když se systém 80 už neprodává umím sehnat náhradní díly na výměnu. A u tý topologie je to stejný. Jasně drátový systém je vždy lepší než bezdrát, ale prostě někde to už nejde zadrátovat ( a pokud to neumíš pochopit tak jsi ....) Neobhajuju tady systém jablotron ani jiné systémy. Pokud by byl jablotron takovej šmejd jak píšeš, neměl by takový obraty po celým světě jako má a tvůj přiblblej názor by to nezměnil.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#12 Příspěvek od termit256 »

Osobne mam v jednom byte jablotron, z duvodu nemoznosti natazeni kabelaze. V druhem pouzivam dratovy DSC a to je uplne jina liga. Jablotron je spis jen takova hracka, co se tyce moznosti a nastaveni. Ale pokud zakaznik hleda jednoduchy system se zakladni funkcnosti, nevidel bych v tom problem.

S zivotnosti baterie bych nevinil paradox, ale vyrobce baterii. DSC mi udela jednou za cas zatezovy test baterie a pokud napeti zacne padat, posle sms nebo da jinak vedet, ze je treba ji brzy vymenit. Vzhledem k tomu, ze paradox patri mezi ty lepsi vyrobce, bude to mit nejspis podobne.

Uživatelský avatar
OMA50
Příspěvky: 210
Registrován: 17 bře 2013, 01:00

#13 Příspěvek od OMA50 »

scorpions-cz
Kosočtverec seš bohužel Ty

ano jak píše kolega....DSCčko je ideální volba,v drátovém provedení to vydrží 20 i více let bez jakéhokoliv zásahu.I bezdrát není špatnej,maj ho dobře udělanej.Opak je pravdou a DSCčko stále drží přeení místa ve spolehlivosti

Jablotron se všude tlačí i kvůli celekové politice tohohle výrobce.
Jakkoliv tím JABLOTRON NEKRITIZUJU!!!

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#14 Příspěvek od kevin_mitnick »

Zas nedelejte z toho jablotronu strasaka. Mam na nekolika dost desiatkach instalaci rodinnych baraku dodnes funkcni alarmy z rodiny JA-60 z obdobi po prelomu tisicileti a jedina udrzba je u nich vymena AKU jednou za 3-4 roky. Dokonce nejak masove nechcipaji ani PIRka. Z JA-80 pamatuju jednu chciplou a to bylo po zasahu blesku do baraku a par problemu s tampery v cidlech zejmena v pradelnach, sklepech, pergolach a podobne. Spis je problem s komunikatory. A JA-100 je docela povedeny system na kterem se mi neskutecne libi jeho modularita a moznosti programovani...

Odpovědět

Zpět na „Poradna“