Pro majitele Tesla B100

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EL34
Příspěvky: 604
Registrován: 21 zář 2009, 02:00
Bydliště: Chrast u Chrudimi

Pro majitele Tesla B100

#1 Příspěvek od EL34 »

Zdravím, dělám takový průzkum. Chci zjistit kdy přesně se tyto magnetofony vyráběly. Sám mám 8ks, nejnižší v.č. je 400151 a nejvyšší 471368. Lepší je se řídit v.č vyraženým přímo v odlitku mechaniky nad setrvačníkem než tím na spodním deklu.
Zajímají mne tyto údaje:
1. v.č.
2. typ (B100 / B100A)
3. typ indikátorů (Metra, Metra dB, polské), prosvícené/ neprosvícené
4. unašeče (stříbrné /černé)
5. vrchní panel (matný/ lesklý)
6. v.č. motoru (m/rr)
7. výrobní kód konc.tranzistorů
8. výrobní kód trafa
9. výrobní kód reproduktoru
10. plexi kryt (čirý /kouřový)
Montáž v tesle probíhala na 2 linkách. Číslování z jedné začínalo 400001 a z druhé 450001. Nenechte se tím zmást. Cílem je shromáždit co nejvíce údajů. Díky

:D

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

B101 tě nezajímá?

Uživatelský avatar
EL34
Příspěvky: 604
Registrován: 21 zář 2009, 02:00
Bydliště: Chrast u Chrudimi

#3 Příspěvek od EL34 »

B101 taky. U té ale bylo méně variant. Viděl jsem pouze jednu s polskými indikátory. Některé později vyrobné měly u chladící mřížky u motoru plechovou výztuhu a naopak první série mohly mít ještě ocelový setrvačník jako B100. Naprostá většina ale měla ten zatracený zinkal, který se ale nejvíce časem deformoval třeba u B113, kde byl uložený osou vodorovně..

Uživatelský avatar
adakar
Příspěvky: 212
Registrován: 16 zář 2020, 02:00

#4 Příspěvek od adakar »

Ahoj,
urobil som pár náhľadov na trafo B100, ak ti to pomôže k účelu, tak ako je to od výmeny skrinky na povale pohodené.
Přílohy
b_100_e.jpg
b_100_d.jpg
b_100_c.jpg
b_100_b.jpg
b_100_a.jpg

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#5 Příspěvek od ronoda »

V současnosti jich mám asi deset, z toho tři nabízím na Aukru. Takhle členitou databázi se ti nepodaří vytvořit. Ještě ti tam chybí duralové nebo černé knoflíky basy/výšky. Chromované nebo černé šrouby horního panelu.
Konec OC26/KU611. Podsvícené/nepodsvícené budíky (není pravda že nepodsvícené byly jen první serie. A taky jsem tady měl vývozní kousek s koncovým vypínáním (ten je myslím na Aukru, měl horší dřevo) Možná je tam ještě víc rozdílů, za sociku se vyrábělo z toho, co se právě podařilo sehnat...

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Lukas-Peca »

Mám 414275, typ B100, indikátory bílé, unašeče černé se stříbrnými kroužky, vrchní panel lesklý kartáčovaný, kryt kouřový. Zbytek údajů doplním, až se v tom budu zase hrabat :)

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#7 Příspěvek od ronoda »

Všechny mám mimo domov, tady jen jeden vrak, zbytek, torzo a to má číslo
452636

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#8 Příspěvek od konosuke »

Jedna z výtvarných variant Tesla B101, měřáky Metra dB (původem
odhaduji z B90, podsvicené) přívod není originální (useknutý jak bývá
zvykem) po "renovaci" prodán do služby na garáž, v.č. a rok zkusím zjistit
(pokud se nový majitel ozve)
Přílohy
B101.jpg
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#9 Příspěvek od ronoda »

Stále mi nějak uniká k čemu případně vzniklá databáze zakladateli vlákna
bude? Ale zaujalo mě to, teda výrobní čísla. Tak jsem mrknul na B5 a tam je číslo 406267. Čísla jsou vyrážena mechanicky. pět čísel přesně v rovině a poslední (jednotky) je tam křivě a posunuté. Velmi pochybuji, že by to vyráželi až na výrobní lince a pak je možnost že to razili do prázdného odlitku. Pak si ale nedokážu představit jak by hlídali co na kterou linku přijde.
Navíc je mi záhadou, jak to párovali s elexovaným výrobním štítkem, vše v době kdy vítězila papírová databáze, teda pokud vůbec byla. O čárkovém kódu si mohli leda nechat zdát.
---Důvěrně znám pozdější výrobu na páse a to B90. Na ten "řízený chaos" si dobře pamatuji
--- Taky jsme tady už v nějakém vlákně rozebírali jaký byl asi syntax v označování magnetofonů ANP xxx. Nenašli jsme ho, asi opět zvítězil "řízený chaos" :D

Edit: už jsem to našel. http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... anp#973050

Uživatelský avatar
adakar
Příspěvky: 212
Registrován: 16 zář 2020, 02:00

#10 Příspěvek od adakar »

No mne tá skrinka zostala tiež myslím z upgradu B100 na vizáž B101, vtedy to malo svoju váhu, atraktívne B101 práve začínali. Nepamätám si už podrobnosti, prešlo mi tých B100/101 rukami veľa, ale myslím že som dal do pucu niekde získanú B100, nafasoval skrinku B101, a zrejme bola aj s trafom, a myslím že som to potom posunul kamarátovi. Ako ho poznám, nie je vylúčené, že to ešte má aj s vtedy nahratými páskami, a že časom keby som s ním bol, by sa dali získať nejaké ďalšie údaje, ak by to pre zadávateľa vlákna bolo ešte atraktívne, zatiaľ sa tu neozýva.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Habesan »

Mimochodem, na smysl výrobních čísel Tesla jsem se také ptal, konkrétně u televizorů, a nic jsem se nedozvěděl.
Viz.: t=76884&start=60
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“