Polabské muzeum Poděbrady

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

Polabské muzeum Poděbrady

#1 Příspěvek od soucek »

Bohužel jsem promarnil v roce 2019 expozici, věnované natáčení filmů ve městě Poděbrady. Nevím, jak se k podobným informacím dopracovat. Konkrétně mě zajímá období v letech 1974 - 1987.
Viz. zde: https://www.polabskemuzeum.cz/event/podebrady-ve-filmu
Pivo lahvový....a půl je hotový.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Hubert_79 »

No, já bych zkusil napsat do toho muzea. Určitě mají email, případně telefon a někdo by tam mohl o výstavě (kam se poděly exponáty apod.) vědět.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#3 Příspěvek od xsc »

Spíš by k výstavě mohl být katalog. Exponáty jdou obvykle zpět k majitelům nebo do archivu.

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#4 Příspěvek od soucek »

Jako kluk jsem náhodně přihlížel nátáčení filmu v ulicích města a nikdy jsem se nedopátral ani jeho názvu, vůbec nic. Ani rok si nepamatuju přesně, jenom odhaduju.
Pivo lahvový....a půl je hotový.

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#5 Příspěvek od lumca »

Svatba jako řemen?

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#6 Příspěvek od Osmdesat »


Uživatelský avatar
jirka5
Příspěvky: 564
Registrován: 27 zář 2014, 02:00
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

#7 Příspěvek od jirka5 »

V roce 1956 se v Poděbradech natáčel film Dědeček automobil dle literární předlohy Adolfa Branalda. Poděbrady měly představovat ulice francouzského městečka (Dourdanu?), ve flimových místech o tom snad ani nic není.

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#8 Příspěvek od soucek »

Tak dohledáno. Jedná se o díl "Narozeninové přistání" z koprodukční série "Unterwegs nach Atlantis " neboli "Připoutejte se, letíme nad Atlantidou" z roku 1982. Natáčeno na křižovatce ulic Mánesova a Husova. Silný vítr ve větvích vzrostlého kaštanu zajišťoval na podvozku letecký motor s vrtulí
Podle zjištěných informací seriál u nás žádná z televizí nikdy nekoupila, nenadabovala ani neodvysílala. Proto jsem se toho asi nemohl běžně dopátrat.
Mimochodem to byla poslední herecká role Tomáše Holého.
Děkuji moc za spolupráci, hlavně uživateli "Osmdesat"
https://www.filmovamista.cz/film/koment ... Atlantidou
Pivo lahvový....a půl je hotový.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“