DVD/VCR Combo výměna laserové jednotky?

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jarosinek
Příspěvky: 83
Registrován: 13 dub 2017, 02:00

DVD/VCR Combo výměna laserové jednotky?

#1 Příspěvek od Jarosinek »

Zdravím!
Mám tu dvě komba , u kterých jde pouze laser na CD ,laser na DVD nepřečte. Jde nějak zvýšit sílu laseru? Jsou tam trimry , ale nemám na to schema , ani v servisním manuálu nic není.
Pokud ne , tak asi jen vyměnit.
1) Toshiba DVD/VCR Deck Model: SD-36VESE
Jednotka je PVR-502W , našel jsem zde:
https://www.ame.cz/Elektronika/CD-a-DVD ... in-d151869

2) Samsung DVD-V6700 DP-16VV Deck
Jednotka je DL3RS , nikde jsem nenašel. Jen tohle:
SOH-DL3LS ale ne u nás. Zde píší ,že Optical pick up SOH-DL3LS / DL3LS / SOH-DL3LS (WITH SOH-DL3RS same to use) Laser Lens Pickups
https://en.aliradar.com/item/3233399039 ... ns-Pickups
není možnost někde u nás to sehnat? V ame.cz tento typ není. Případně na ebay.com , ale tam jsem to nenašel.

3) ještě LOEWE CD 160 Compackt-Disc- Digital Audio Player
tak tohle je nejstarší typ ,napsáno je tam TK-TC 94HB (?) ,ale podle následujícího odkazu to možná je SF90 , jen tento odkaz:
Genuine Audio CD Optical Pickup Assy SF90(5/8) Wire Connection - Sanyo
https://alltroniccomputer.com.sg/produc ... tion-sanyo
na ebay je jen typ SF-91 ,ale ten má konektory , původní má jen dráty.
Je tady u nás ještě nějaká firma ,která to prodává , kromě ame.cz?

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#2 Příspěvek od ZVUK2000 »

Jak jsou ty zařízení stará? Ve své době umělá některá číst jen DVD + a jiná DVD -. Oba standarty až později.

Uživatelský avatar
Jarosinek
Příspěvky: 83
Registrován: 13 dub 2017, 02:00

#3 Příspěvek od Jarosinek »

Oba uměly číst jak CD tak DVD. Nyní čtou jen CD. Myslím ,že jsou tam dva lasery , jeden na CD a druhý na DVD.

Uživatelský avatar
Jarosinek
Příspěvky: 83
Registrován: 13 dub 2017, 02:00

#4 Příspěvek od Jarosinek »

Nikdo neví , zda se dá nastavit zesílení ( ostření) laseru a k čemu jsou ty trimry?
A další otázka ohledně firem , které tyto laserové jednotky prodávají kromě ame?

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od PotPalo »

Sú tam dva lasery, červený pre DVD a infračervený pre CD. Trimrami sa nastavuje prúd ktorým sa kŕmia, je to nastavené z výroby a nemá sa na to siahať. Zvyčajne je to nastavené optimálne, a pridaním sa laser za krátko odpáli. Pomôže to tak v jednom prípade z 10, a aj to len na krátko, než pôjde laseru do hrobu. Ešte som nemal prípad že by nastavenie trimrom pomohlo čítaniu CD alebo DVD, skôr naopak.

Keď nie u nás, tak na aliexpress sa dajú kúpiť celé laserové jednotky do CD alebo DVD, ale je to lotéria, výrobca to netestuje. Hlavne nezabudnúť, že niektoré majú na plochom vodiči spojené dva piny cínom, to treba odsať po montáži. Je to skratovanie asi napájania, ochrana proti poškodeniu statickým výbojom behom prepravy a montáže.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Sendyx »

Podívej se do datasheetu k tomu kterému konkrétnímu optickému bloku, ale obecně sdružená mechanika CD + DV pokud obsahuje dva trimry, jeden je nastavení mezního výkonu pro Cd laser a druhý pro DVD laser.
Pokud nevíš, jak a jestli se dá na tom něco seřídit, tak do toho nerýpej, pouze to zničíš - na to stačí zlomek vteřiny.

Edit : PotPalo byl rychlejší...
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
Jarosinek
Příspěvky: 83
Registrován: 13 dub 2017, 02:00

#7 Příspěvek od Jarosinek »

Děkuji Vám oběma. Ještě jsem našel elektro-ivicic.cz , ale ani tam to není.
Mrknu na alliexpress a ebay. Rýpat do trimrů nebudu.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“