Nové kuchyňské spotřebiče jaké vybrat?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
aligator
Příspěvky: 195
Registrován: 24 lis 2017, 01:00

Nové kuchyňské spotřebiče jaké vybrat?

#1 Příspěvek od aligator »

Dobrý den, prosím Vás vzhledem ke stavbě domu, která proběhne v příštím roce se již s předstihem díváme na kuchyňské vestavné spotřebiče i klasické spotřebiče, pračku, sušičku atd...

Mohli by jste mi prosím doporučit nějakou ověřenou značku, která je kvalitní a po záruční době není problém s opravou (myšleno v rozumné cenové dostupností dílů atd).

Ptám se zde , protože že jste i opraváři, kteří znají střeva dnešní techniky.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#2 Příspěvek od Sandal »

Těžko v tomhle radit, ale já osobně jsem si vybavil nový RD spotřebiči od AEG(pračka, sušička, myčka a jiné drobné spotřebiče) a čtvrtým rokem se nepokazilo nic, ťuk ťuk ťuk na dřevo :lol:
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

Myčku, troubu a varnou desku mám Bosch, lednici Whirlpool, pračku AEG, vše vyšší, ale ne nejvyšší modely z nabídky. Po 12ti letech zatím vše stále OK.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#4 Příspěvek od JirkaCZ »

ahoj v roce 2012 jsem řešil něco podobného, nakonec varná deska je od AEG, myčka, trouba a digestoř je Electrolux - vyšší řady.

Pračku mám LG kvůli direct drive pohonu a sušičku taky AEG.

Varná deska za těch 10 let bez chyby, je to sklokeramika - akorát má hnusný plotýnky už za ty roky

u trouby jsem měnil asi 3x žárovku a jednou spodní spirálu a jednou spirálu vzadu u horkovzduchu

s myčkou byly největší starosti, nejdřív čerpadlo vypouštění vody, pak se odporoučelo tacho na motoru, venku z linky jsem ji měl za ty roky už mockrát ale jede, na to, že meje denně a někdy 2x až 3x tak za ty roky dobrý

pračka LG, bez problému, akorát jsem letos měnil tlumiče

sušička AEG taky bez problému


u digestoře mi žárovka osvitu roztavila panel s vypínači a nešel zapínat, jelikož výrobce změnil konstrukci tak jsem to musel řešit koupí celý nový digestoře stejného typu a prohození všech vnitřností :)

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#5 Příspěvek od Ivan_01 »

nech kúpiš akúkoľvek značku, môžeš naraziť na problémový kus. Ak to kúpiš teraz a sprevádzkuješ o rok, prídeš o rok záruky. Stojí to za to? Budú spotrebiče o rok násobne drahšie? Alebo prudko zlacnia? Kúpiš o rok za tie isté peniaze novší model? Tých otázok je veľa asi nikto ti na ne neodpovie na 100%

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#6 Příspěvek od Hydrawerk »

Od roku 2007 máme mikrovlnku LG, zatím funguje. Ale už je opotřebovaný ovládací panel. Pak máme též od roku 2007 digestoř i vestavný sporák ARDO, hořáky plynové a troubu elektrickou. Zatím se jednou měnilo topné těleso. Elektroluminiscenční displej časovače jede dnem i nocí 24/7 a furt funguje. Akorát ovládání je trochu zvláštní. https://youtu.be/GUkuiPb98eA
Bohužel, značka ARDO už asi zanikla roku 2008. https://it.wikipedia.org/wiki/Merloni

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

Hmm, bez urážky, ale všichni se chválí starým brakem, který nyní nový od stejné značky nemusí být ani z poloviny tak kvalitní, jako to, co už mají. A za chvilku budou vybírat nové spotřebiče a budou tam, kde jsi teď ty.
Už ti tady jeden radil a správně. Kupuj až to budeš opravdu potřebovat a budeš to tam zapojovat. Opravdu dost velká trapárna je, když to koupíš, rok to necháš na chodbě nebo v šopě a potom při zapojování zjistíš, že to nefunguje a rok záruky je pryč.
Dnes je všechno stejné, liší se to designem a cenou podle toho, kolik blbinek to má navíc. Takže dobrá rada, dělejte si výlety po obchodech s těmito spotřebiči a mrkejte na to, které se vám víc líbí a co to všechno má dříve než to koupíte. Za ten rok to jde většinou dost dolů s cenou, protože potřebují prodat novější typy, co dělají i to, co vůbec nepotřebuješ.
Já to tak dělal a nakonec jsem to kupoval z velkoobchodu v průměru za 70% ceny v obchodě. Pro mě fajn cena a oni byli rádi, že se toho zbaví a dovezli to zdarma až domů. Přitom to bylo necelý rok na trhu (u nás).

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od PavelFF »

Nemyslím, že tazatel hodlá nakupovat spotřebiče o rok dva či tři dříve (stavba domu trvá obvykle alespoň o rok dva déle, než bývá naivní předpoklad) a pak je mít ve sklepě nebo v buňce na staveništi. Jak je mu zde opakovaně podsouváno. Prostě se s předstihem zajímá o tipy na vhodné typy.

Protože za 3 roky už budou jiné modely, doporučuji se držet zavedených značek a raději se vyhýbat posledním výkřikům techniky a úžasným novinkám, kvůli kterým bude cena neúměrně navýšená. Číst recenze k prodaným výrobkům. Recenze neukážou dlouhodobou spolehlivost, ale aspoň můžou odhalit nepohodlnou obsluhu apod.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“