Slevy na jízdné

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

Slevy na jízdné

#1 Příspěvek od kokun »

Patříte mezi studenty, anebo seniory (jako třeba já)? Potom se nás týká tohle:

Slevy na jízdné klesnou. Stát bude přispívat polovinu
Slevy na jízdném se změní. Stát už nebude proplácet 75 procent, příspěvek se sníží na 50 procent. Zároveň se rozšíří okruh osob, které na něj mají nárok.

Slevy ve veřejné dopravě se sníží ze současných 75 procent na 50 procent z jízdného, rozhodla vláda. Změna by měla platit od 1. dubna. Slevy budou moci dál využívat děti a studenti do 26 let a senioři starší 65 let.
...
V současnosti mohou slevy ve výši 75 procent z jízdného využívat studenti do 26 let a senioři starší 65 let. Vládní koalice už před loňskými volbami do Poslanecké sněmovny avizovala, že chce systém slev upravit.

Současnou podobu koalice kritizovala jako nehospodárnou, zvýhodnění pro vybrané skupiny obyvatel však zůstane. Slevy ve výši 75 procent využívají ve veřejné dopravě i cestující s průkazem ZTP, u nich by se nic měnit nemělo.
A namátkou jedna z odpovědí na tom Twiteeru:
Chitrí veRbloud
@Verbloud
·
16 h
Odpověď uživateli @CT24zive

Kolik lidí s invaliditou 3. stupně jezdí?
Myslím tím dál, než z postele na záchod?

A prozradím vám jako bývalý vlakvedoucí malé tajemství, poslanci se na ČD vozí po předložení průkazky PS zdarma. V autobusech netuším.

Opět to odserou nejchudší...
Přílohy
Slevy ve veřejné dopravě se sníží ze současných 75 procent na 50 procent z jízdného, rozhodla vláda. Změna by měla platit od 1. dubna. Slevy se týkají dětí a studentů do 26 let a seniorů nad 65 let. Systém by se navíc měl rozšířit o invalidní důchodce s i
Slevy ve veřejné dopravě se sníží ze současných 75 procent na 50 procent z jízdného, rozhodla vláda. Změna by měla platit od 1. dubna. Slevy se týkají dětí a studentů do 26 let a seniorů nad 65 let. Systém by se navíc měl rozšířit o invalidní důchodce s i
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

I když se mě to taky týká, tak podle mě by se ty slevy pro důchodce měly zrušit úplně a nechat jen slevy pro studenty.
Já sám slevu nevyužívám, připadal bych si jak socka.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#3 Příspěvek od p32 »

Já bych ty slevy zrušil všechny. Samozřejmě kromě těch MHD, protože to je věcí obce. Slevu na dojíždění z Pardubic do Ostravy opravdu nechápu, ať si to každý platí ze svého a je jedno, jestli je to zaprděný důchodce nebo student, kterého stejně podporují rodiče.
Bral bych v úvahu snad jen dojíždění studentů z vesnic do 20 km od školy na průkazku a danou slevu a to jen do školy a ze školy, soboty a neděle za svoje.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#4 Příspěvek od Kremik »

Jasně, nadávejte na to že se zdražuje a současně se ještě stavte proti slevám :roll:
Moje dcera jezdí busem zadarmo, jednou ročně je potřeba obnovit průkazku. Opravdu nemám důvod si na to stěžovat.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

Nikdo nic neodsere, proste si kazdy zaplati sluzbu kterou vyuziva. Nevim proc bych ji mel platit nekomu jinemu ja. Mejdan skoncil, nastal cas splacet dluhy. Psal jsem uz od zacatku, ze az ta doba zakonite jednou nastane a dopadne to nejvic na ty nejchudsi, kteri jsou za tohle ale z valne casti sami odpovedni. Strany ktere tohle zavedly volili predevsim duchodci a lide s nizkym vzdelanim.

Ale to je u nich klasika, nasekat dluhy a pak nadavat na exekutora.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

termit256 píše:Strany ktere tohle zavedly volili predevsim duchodci a lide s nizkym vzdelanim.
Tím jen sám dokazuješ, koho jsi ty volil a že máš nízké vzdělání a IQ. Potom se dá pochopit i tvé jednodušší myšlení.

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#7 Příspěvek od matahari »

Přesně, každý může být bohatý jak chce, když někdo ve 13 nechce, tak ho k tomu nutit nejde.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Co si kdo zvolil, to má. Já třeba tyhlety pětipodrazáky nevolil. A to co udělali po hlasování by je mělo diskvalifikovat komplet ....
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od sis2 »

citace: "poslanci se na ČD vozí po předložení průkazky PS zdarma"
- stejně nepochopitelné, jako proč se městský nebo státní zm*rdi vozí zadarmo v MHD

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

Kremik píše:Jasně, nadávejte na to že se zdražuje a současně se ještě stavte proti slevám :roll:
Moje dcera jezdí busem zadarmo, jednou ročně je potřeba obnovit průkazku. Opravdu nemám důvod si na to stěžovat.
Zdražování s těmi slevami nemá nic společného. Aby bylo jasné tak, co se na těch slevách ušetří, to se okamžitě Fijalou rozfofruje na přidaných úřednicích na ministerstvech, takže žádná úspora vlastně nebude. Ještě spíše naberou úředníky na počítání "úspor".
Jediné, které zrušení slev by opravdu rozčilovalo, tak by byli dopravci, protože ti na nich nehorázně vydělávají a jsou ochotni zdražovat normální dopravné, protože jsou přece slevy, ne?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

sis2 píše:citace: "poslanci se na ČD vozí po předložení průkazky PS zdarma"
- stejně nepochopitelné, jako proč se městský nebo státní zm*rdi vozí zadarmo v MHD
Mají oboje zadara, jak vlaky, tak busy i MHD a laňofki a fšecko co provozuje ČSAD/ČD/ČSD.... A k tomu pos*aneckej plat ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#12 Příspěvek od konosuke »

A co "zaměstnanci" vyděračských agentur ? hákujou v montovně namnoze
za minimálku a do práce (autobusem či vlakem) musí denně !
PS. odisku mám
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#13 Příspěvek od termit256 »

Dotceni vzdy fnukaji ze se usetrene penize pouziji na tamto nebo ono. Co je ale nenapadne nikdy je, ze se pouziji na splaceni dluhu ktery sami v minulosti nasekali tim jezdenim zadarmo. :-)

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#14 Příspěvek od Kremik »

Termite, jezdíš autem? Tak máš u mastné tyče dluh jako kráva! Měl bys začít splácet.

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od petula »

mne se to týká též, naštěstí nyní v pandemii, nikam moc nejezdím a sleva na vlak z Čelákovic na Masaryčku není nijak velká. Tak ta změna bude malá.
Zajímá mne, zda zruší ježdění zdarma po Praze pro seniory nad 65. Ale i tak, po centru chodím pěšky. Je to rychlejší a do Prahy dnes přijedu dost vzácně.
Takže v podstatě mi to je celé fuk.
Stát mi od roku 2008 dluží 660 tisíc Kč za spor který vyvolal a který se mnou prohrál. Nezaplatili nic. Úředníci když měli zaplatit, chtěli úplatek 20%. Prý když nedám bakšiš, nedostanu 660 tisíc. Takže proti tomu, nějaké slevy na dopravu jsou prkotina. :D

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“