Nezname kondenzatory

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
derick
Příspěvky: 297
Registrován: 03 dub 2010, 02:00

Nezname kondenzatory

#1 Příspěvek od derick »

Zdravim osadenstvo. Potreboval by som pomoc s identifikaciou tychto kondenzatorov, ktore planujem pouzit do elektronkovych zariadeni. Okrem hodnoty 1M a 400v chyba akekolvek blizsie oznacenie. Tj ci ide o MKT alebo MKP a kto je vyrobca.

Obrázek

Uživatelský avatar
h_honza
Příspěvky: 109
Registrován: 01 úno 2020, 01:00
Bydliště: Praha 1

#2 Příspěvek od h_honza »

Na té fotce chybí měřítko. Jestli jsou vývody běžného průměru (~0.6 mm), tak jsou kondenzátory na svou kapacitu poměrně malé a polypropylen to nejspíš nebude.
M je nejspíš tolerance (20%), dále, je třeba dát pozor, jestli někde není .1 (0,1µF).
Mně by polyester v zesilovači nevadil, ale já nejsem žádný etalon.

Uživatelský avatar
derick
Příspěvky: 297
Registrován: 03 dub 2010, 02:00

#3 Příspěvek od derick »

Rozmery su: dlzka 33mm, vyska 30mm, hrubka 15mm, vyvody cca 1,5mm. Nie je to ziadny prcek. Merak ukazuje 863nF. Kondy su nove a mam ich asi 10ks. Ziadne ine znacenie tam nie je. Preto sa snazim zistit co su zac.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#4 Příspěvek od fredis »

Čím jsi tu kapacitu měřil?
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
derick
Příspěvky: 297
Registrován: 03 dub 2010, 02:00

#5 Příspěvek od derick »

Nejaka multi Cina s farebnym LCD. Orientacne to snad postacuje.

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od fogovic »

1M = 1 000 000 pF = 1uF

cize v tvojom pripade 1uF na 400 V

to je tak ked sa v skole driemalo :D

Uživatelský avatar
derick
Příspěvky: 297
Registrován: 03 dub 2010, 02:00

#7 Příspěvek od derick »

Nedriemalo, bola to len odpoved na predoslu otazku mimo temu. (tj hodnota je jasna a kond je v tolerancii, teda jemne pod.) Stale by ma zaujimalo ci ide o MKT, alebo MKP kondik, pretoze velkostou moze byt aj aj.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#8 Příspěvek od fredis »

fogovic píše:1M = 1 000 000 pF = 1uF

cize v tvojom pripade 1uF na 400 V

to je tak ked sa v skole driemalo :D
No nevím, kdo driemal... :roll:
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

#9 Příspěvek od ferdislav »

derick píše:Nedriemalo, bola to len odpoved na predoslu otazku mimo temu. (tj hodnota je jasna a kond je v tolerancii, teda jemne pod.) Stale by ma zaujimalo ci ide o MKT, alebo MKP kondik, pretoze velkostou moze byt aj aj.
A není to jedno? použít můžeš oba typy
jinak mě taky tohle pozdro nic neříká

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#10 Příspěvek od Sendyx »

Změř teplotní závislost dielektrika a dumej.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
derick
Příspěvky: 297
Registrován: 03 dub 2010, 02:00

#11 Příspěvek od derick »

ferdislav píše:
derick píše:Nedriemalo, bola to len odpoved na predoslu otazku mimo temu. (tj hodnota je jasna a kond je v tolerancii, teda jemne pod.) Stale by ma zaujimalo ci ide o MKT, alebo MKP kondik, pretoze velkostou moze byt aj aj.
A není to jedno? použít můžeš oba typy
jinak mě taky tohle pozdro nic neříká[/quo

Ono ten kond je dost lahky (oproti MKP od philipsa) takze to skor vyzera na MKT. A ten ma ako vazbovy kond oproti MKP (podla mojich skusenosti) horsiu frekvencnu charakteristiku. V tom zmysle, ze je viac ukricany a basy su slabsie. (to je uz skor ducharina, ale pri elkach to tak funguje.)

Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

#12 Příspěvek od ferdislav »

To už mi přijde moc do extrému, na zesilovači máš více možností jak srovnat charakteristiku, dáš spatný výstupák, špatnou zpětnou vazbu a x jiných věcí, nemluvě o reproboxech a špatné poslechové místnosti... a může to být superkondík a je to v kelu, stavěl bych prototyp na pořádných součástkách a po nalazení je možnost zkoušet tyhle kondíky, co se jak změní a jestli jsou vůbec v pořádku, pokud nemáš možnost nějak lépe je změřit či porovnat s vyhovujícím typem

Uživatelský avatar
derick
Příspěvky: 297
Registrován: 03 dub 2010, 02:00

#13 Příspěvek od derick »

ferdislav píše:To už mi přijde moc do extrému, na zesilovači máš více možností jak srovnat charakteristiku, dáš spatný výstupák, špatnou zpětnou vazbu a x jiných věcí, nemluvě o reproboxech a špatné poslechové místnosti... a může to být superkondík a je to v kelu, stavěl bych prototyp na pořádných součástkách a po nalazení je možnost zkoušet tyhle kondíky, co se jak změní a jestli jsou vůbec v pořádku, pokud nemáš možnost nějak lépe je změřit či porovnat s vyhovujícím typem
Ano, vsetky tieto veci su ako alchymia, ale aj material vazboveho kondu ako nelinearnej suciastky v ceste signalu ma celkom zaujimavy vlyv na zvuk. Su to NEMERATELNE, ale vlastne skusenosti a nechcem to nijako dalej rozoberat. Niekomu staci MKT Tesla, niekto ma radsej Wimu, dalsi kondy za desiatky eur. Je to kazdeho rozhodnutie co si tam nalozi.

Vratim vsak sa k povodnej otazke, ci niekto nepozna data tohto pre mna neznameho kondu.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#14 Příspěvek od Sendyx »

No tak co řešíš? Takový kond přece poznáš po sluchu mezi 1000 jinými, navíc když je to duchařina a neměřitelné.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
derick
Příspěvky: 297
Registrován: 03 dub 2010, 02:00

#15 Příspěvek od derick »

Riesim jedine datasheet (povod) toho kondu a vsetko ostane je ballast. V dalsom projekte ho vyskusam aj napriek tomu, ze kazdy kond rovnakej kapacity pre niekoho hraje uplne rovnako. Ved vsetky dielektrika su vlastne rovnake, material ani mechanicke prevedenie nemaju v ceste signalu na zvuk ziadny vplyv a zalezi len na vyslednej kapacite. Rovnaka kapacita = rovnaky zvuk. (moje zvukovo najoblubenejsie su male tantaly pripominaju mi zvuk R105-ky na vojne.)

Odpovědět

Zpět na „Součástky“