Pomalý start PC

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

Pomalý start PC

#1 Příspěvek od markoni »

Zdravím
Dneska když jsem pustil desktop tak mi deset minut byl černý monitor HDD blikal - pracoval už jsem myslel že zmáčknu reset jindy mě ten start trvá max 4 minuty že by to souviselo přechodem na WIN11?
Název zařízení PC
Procesor Intel(R) Core(TM) i3-4130 CPU @ 3.40GHz 3.40 GHz
Nainstalovaná paměť RAM 8,00 GB
ID zařízení F1ABB78D-B96F-4D9E-9E73-B1017C402A98
ID produktu 00326-10000-00000-AA055
Typ systému 64bitový operační systém, procesor pro platformu x64
Pero a dotykové ovládání Pro tento displej není k dispozici zadávání perem ani dotykové zadávání.

Edice Windows 10 Home
Verze 21H1
Datum instalace ‎25.‎08.‎2020
Build operačního systému 19043.1466
Výkon Windows Feature Experience Pack 120.2212.3920.0


procesor jede přes 50%
Já kdybych se nebal toho co je tam podtrženo červeně tak to beru protože mi to pomohlo před nějakou dobou díky
Přílohy
ištění PC.jpg

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

Spis nez se srat s nejakym balastem avastem bych resil vymenu hdd za ssd. To pak i stary strep jede jako blesk.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

Přesně tak, Avast poslat do pr..., akorát zatěžuje systém a nutí předplatný. Integrovanej antivir W10 je daleko lepší. A SSD je dnes už spíše nutnost, než volba.
Já už jsem na ty Avasty a AVG tak alergickej, že bych snad přidal na první stránku PC sekce podmínku, že se bude dotaz psát až po odinstalování té kripl aplikace. :twisted: Sorry, ale mám zkušenosti.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

idealne si s nejakym "antivirem" natahnout i nejaky ten bitcoin miner :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

První věc, co můžeš pro rychlost startu a pak i dále udělat, tak je naprostá odinstalace toho zpomalovače Avastu. Až ho odinstaluješ a vyčistíš i od jeho rezidentních programů po startu, tak se teprve zeptej, jak pokračovat. Do té doby je to naprosto zbytečná diskuse.

Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#6 Příspěvek od hajeklubos »

Nejsem zrovna největší expert přes Pc. Okamžitě bych zálohoval někam jinam všechna data o která nechceš přijít. HDD má třeba problém při čtení a varuje tě. Když to tak nebude, nic jsi nezkazil.
Luboš

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Hubert_79 »

Vykašli se na nějaký avast. To pro začátek. Jestli ti to startuje 11 minut, tak je něco blbě - viděl bych to na disk. Takže zazálohuj co jde a čekej až disk chcípne. Případně ho projeď nějakým nástrojem - třeba Crystal Disk info ti ukáže údaje ze SMART. To sem pak dej.
S Win 11 tohle na 99,9% nesouvisí.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#8 Příspěvek od konosuke »

To je známá bolest starších počítačů...zaneseno různým svinstvem z netu
šukat bez ochrany (antiviru) větší riziko nákazy ale, rychlost se zvýší :wink:
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#9 Příspěvek od keemo »

Vzdyt tam bude mit integrovany AV... Co zas plantas? :D

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Hubert_79 »

Hovoří z něho bohaté zkušenosti :lol:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#11 Příspěvek od warp »

Je to jasný - AVAST - pryè s ním, vèetnì jeho podružných "featur". Èím vice antivirù - tím více "ochrany"!!! Staèí Defender, který je souèástí OS. Nedávno jsem zrovna toto øešil u známého - nacpalo se to tam s nìjakým softem, patrnì ze hry od vnuka ! po odstranìní už zase stratuje normálnì. SSD samozøejmì urychlí start OS, ale pokud bude zablešen znovu tímto odpadem tak je to znovu o nièem.

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#12 Příspěvek od piCZus »

Tohle nějak nejde dohromady

... že by to souviselo přechodem na WIN11? a Edice Windows 10 Home Verze 21H1

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Hubert_79 »

To je takový nešvar, za každým problémem vidět to, že je MS zlý a chce nám nacpat něco, co vlastně nechceme.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#14 Příspěvek od termit256 »

Ale prd avast. Pokud neni nakoply, neni zpomaleni nijak dramaticke jak je moda vsude na forech uvadet. Kdyby tomu tak bylo, asi by nemel temer pul miliardy uzivatelu. Je to spis jen takovy folklor nekterych blogeru a malokomu to pomuze. Nicmene nic tim nezkazis a muzes si ho tam pak hodit znovu.

K tomu defenderu. Psat takovy virus jez neprojde ani pres zakladni antivirak z win muze jen pitomec. A ja verim ze lidi co pisou viry pitomci nejsou...

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od forbidden »

Částečně to je jistě folklór, ale v testech antivirů se MS Defender objevuje nad Avastem (AVG). Namátkou třeba tento z prosince. A tento stav už trvá docela dlouho. Bavím se o antiviru, ne kombinovaným řešení s firewallem. O Defenderu v podstatě nevíš, pracuje a nezdržuje, což se nedá říct o Avastu, kterej má snad v popisu práce jen otravování a nabízení léčení pofiderních hrozeb a problémů (free verze, s placenou netuším). Samozřejmě na trochu lepším stroji není poznat zpomalení ani toho Avastu, ale na starý šunce a ještě s klasickým diskem dost brutálně. Prostě na doma je zdaleka nejlepší free antivir zabudovanej Defender.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“