Nákupy z eBay

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#76 Příspěvek od stasek »

Děkuji za odpověď, ale v mém případě se jedná o zboží ca cca 36 dolarů, to znamená, že by se neplatilo clo, ale DPH. Jak placení toho DPH probíhá. Kde, jak se dozvím, že mám platit? Je zboží doručeno a pak se platí, nebo je uloženo a doručí se po zaplacení. Jak jsem si přečetl, tak za ukládání se platí. :(
Zvažuji, že si nechám zajít chuť.
Naposledy upravil(a) stasek dne 02 úno 2019, 13:59, celkem upraveno 1 x.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#77 Příspěvek od tomasjedno »

Už víš, kdo bude dopravce a odkud se to bude posílat?

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#78 Příspěvek od stasek »

Doprava prostřednictvím Shipping service, je to na stránkách Bang good, tak asi někde z Asie.
https://www.banggood.com/Drillpro-Angle ... rehouse=CN
Času dosti mám, trpělivost musím míti.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#79 Příspěvek od hafca »

Kupovali jsme přes zprostředkovatele dron z eBay, ale platí to pro všechny nákupy. Protože to vyřizoval ten zprostředkovatel, potřeboval jsem od něj doklady o platbě, ty když budeš nakupovat sám, tak je budeš mít rovnou.
Z pošty ti dojde dopis, kde bude ta plná moc a oznámení o příchodu zásilky.
V citaci je instrukce od mého zprostřekovatele:
Poté co Vám poštou přijde oznámení o příchodu zásilky ze zahraniční od celní správy, tak postupujte podle instrukcí:
• Doklady pošlete na: sklad.praha120@cpost.cz
• Do přílohy e-mailu přidejte vyplněnou a naskenovanou plnou moc pro Českou poštu.
• Do předmětu e-mailu uveďte skladové, nebo podací číslo zásilky, které je uvedeno v oznámení o příchodu zásilky ze zahraničí.
• E-mail vyplňte podle pokynů v oznámení o příchodu zásilky ze zahraničí (stačí napsat, že zboží je pro soukromou potřebu).
Zásilka Vám poté bude odeslána na Vaší adresu a případné celní poplatky uhradíte při převzetí zásilky.
U dopravy je výhodné, když je tam uvedená nějaká symbolická částka. Pak si nemohou vymýšlet nějakou divokou částku ze které se pak taky platí výpalné.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#80 Příspěvek od FHonza »

Jenom bych ještě chtěl upozornit, že ta plná moc pro ČP není časově omezená. Jakmile jí jednou dáš plnou moc jako celnímu deklarantovi, tak až do odvolání bude deklarantem stále. Výpalné je tuším kolem 200,- za případ.

Vyřídit to sám lze, jenom se připrav na ztracený půl den.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#81 Příspěvek od stasek »

Děkuji za rady, už mě přešla touha tam nakupovat věci podléhající zdanění případně clu.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.

Uživatelský avatar
VASEK_W
Příspěvky: 651
Registrován: 11 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pelhřimov

#82 Příspěvek od VASEK_W »

Z nákupu toho "kousku železa" bych strach neměl. Když číňan napíše cenu do 20-ti doláčů, tak nikdo nebude pátrat, jestli to náhodou nestálo více. Tolik lidí tam zase na tu kontrolu přicházejících zásilek není, aby se s tím mohli babrat hodinu. A i když to budou rentgenovat ze všech stran, tak je to prostě kus železa z číny, tak to nebude drahé ;-).
Vašek

Odpovědět

Zpět na „Poradna“