Delonghi ESAM 5500

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
martinero
Příspěvky: 60
Registrován: 08 lis 2017, 01:00

#16 Příspěvek od martinero »

ok, zatiaľ dakujem, ak nahodou vie niekto zapožičať, alebo predať uvedený panel s SK mutáciou, tak sa hlásim. Mám Smartprog2, ten by to mal vedieť vyčítať ak proc nebude zamknutý.

Uživatelský avatar
martinero
Příspěvky: 60
Registrován: 08 lis 2017, 01:00

#17 Příspěvek od martinero »

čauko, ohryzek36 vieš mi prosím ťa skontrolovať či mám dobre vyčítaný hex z delonghi 5500?
Přílohy
5500.zip
(7.96 KiB) Staženo 123 x

Uživatelský avatar
martinero
Příspěvky: 60
Registrován: 08 lis 2017, 01:00

#18 Příspěvek od martinero »

mám 2 ks delonghi 5500. Jeden so slovenčinou, jeden bez. Keď prehodím displeje, tak na oboch nie je slovenčina. Je možné že musí byť novšia ovládacia elektronika?

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#19 Příspěvek od ohryzek36 »

Jo, jazyky hlášek, co se zobrazují na ovládacím panelu, jsou naprogramované v paměti mcu ovladaciho panelu - s výkonovou elektronikou se ovládací elektronika dorozumívá prikazy přes SPI sběrnici.

Uživatelský avatar
martinero
Příspěvky: 60
Registrován: 08 lis 2017, 01:00

#20 Příspěvek od martinero »

platí to aj pre 6700 delonghi? tiež je jazyk v mcu silovej elektroniky?

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#21 Příspěvek od ohryzek36 »

Ne, jak jsem už napsal, jazyk je naprogramovaný v ovládací elektronice (předním panelu), ne v silové elektronice (zadním modulu) - a to u všech těchto press. Občas jsou ale elektroniky naparovane a je potřeba mít obě dvě stejné jazykove verze - to ale hlavně pro to, že by sobě nerozuměly programově.

Uživatelský avatar
martinero
Příspěvky: 60
Registrován: 08 lis 2017, 01:00

#22 Příspěvek od martinero »

takže ak chcem dať cz jazyk do 5500, tak treba prehrať aj lcd panel a aj silovu elektroniku?

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#23 Příspěvek od ohryzek36 »

Možná že i jo. U těch 5500 je těch verzi elektronik hodně.

Uživatelský avatar
martinero
Příspěvky: 60
Registrován: 08 lis 2017, 01:00

#24 Příspěvek od martinero »

mám tu jeden delonghi 5500 na pokusy. Skúsil som vyčítať PIC, nahrať iný sw a kávovar prestal fungovať. Po obnovení zo zálohy, kávovar zapne a sparovacia jednotka ide dole kde sa zasekne lebo dalej nemôže a keby som rýchlo nevypol tak ju možno zlomí. Spínač ktorý to má na starosti je ok. Ked nahrám sw bez eeprom, tak keca po taliansky, pustí vodu a znovu pošle sparovačku až nadol. Je na to nejaky grif? Kávovar predtým fungoval, len sa ho snažím naučiť po česky alebo slovensky.

planý poplach, povytiahnuty kabe......

ale keby mal niekto sw 532310161 sw tak poprosim

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#25 Příspěvek od ohryzek36 »

Já to asi někde mám. Jen to musím najít - od te doby, co jsem s opravama kávovarů skončil, jsem na to nesáhl - ale někde to určitě je...

Jazyk by měl být v té elektronice displeje - pokud tu máš ze západoevropské verze, tak to asi česky kecat nebude. Napiš, jaké elektroniky máš k dispozici.

Uživatelský avatar
martinero
Příspěvky: 60
Registrován: 08 lis 2017, 01:00

#26 Příspěvek od martinero »

ano, v doske displeja je eeprom 24c128 a tam sú nahraté jazykové hlášky včetne češtiny - to som si vyčítal programátorom. Mal som nedávno na stole 5500 s SK jazykom, ked som panel prehodil do môjho anglického kávovaru, tak sk jazyk tam nebol. Z toho mi vyplýva že jazyková sada je nahradá v paneli s lcd, ale musí byť k tomu silová elektronika so sw, ktorý vie toto obslúžiť. Ak sa nájde sw do silovej elektroniky na 5500, poskúšam všetky.

Uživatelský avatar
martinero
Příspěvky: 60
Registrován: 08 lis 2017, 01:00

#27 Příspěvek od martinero »

Heuréka, stroj hovorí po česky!
Prišiel mi na servis 5500 s cz jazykom. Stiahol som data, hodil do môjho a všetko funguje. Mám novú mašinu s 0 kávami :D
Dúfam že pretáčanie kávovarov nebude hodnotené ako pretáčanie tachometrov. Po prehratí sw stroj melie kávu podstatne dlhšie, tak keby niekto potreboval, tak poradím ako na to. Preprogramovať treba silovú elektroniku, elektroniku LCD a ešte aj osobitne eeprom v LCD elektronike. Zvláda to programátor PICkit 3 za cca 10eur.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“