Vaříme při bastlení (odděleno, uzamčeno)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#76 Příspěvek od kevin_mitnick »

Crifodo píše: Je to o hodně lepší než nic, ale stejně zůstává moderní doba v tom, čím ta prasata krmí (samá kukuřice to nebude) a čím a jak moc hnojili to obilí pro pekaře (chlévskou mrvou asi ne, k tomu spousta chemie - selektivní pesticidy proti plevelu, jinak by měli menší výnosy). Skutečně zdravé potraviny by byly nesmírně drahé, možná tak jako ne-eko potraviny s reklamou a s dopravou přes půl Evropy.
I tak je ale rozdíl proti marketům markantní, souhlasím až na to mléko, které se mi nepodařilo od zdroje vyšťourat, skoro to už vypadá, že vlastnictví krávy a soukromá distribuce mléka je už trestný čin :o
Vis co, ja mam tu relativni vyhodu, ze ziju v uplny p.deli na Sumave, panu Bohu za zady. Panum z USA posilam praci pres satelit a oni mne prachy na kartu, takze si muzu dovolit zit v uplne dire. Mistni zemedelci maso ani neposilaji na zpracovani, vse koupi mistni lidi a kamarad reznik, kazdy tady kazdeho zna, takze vis jak to je - kdyz si to druzstevnici chovaji pro sebe a pro sve decka tak se to dela trochu jinak nez velkoprumyslova produkce. Podobne se zrnim nebo mlekem. Idylka...

Ja vim, vse se ohlidat neda, ale i kdyz zrni treba strikaji pesticidy, stejne jsou buchty z ty mouky s povidly ze svestky za barakem co upece ma manzelka mnohem zdravejsi nez buchta z hyper-super s pulstrankovym seznamem E-cek..

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#77 Příspěvek od Cust »

Crifodo píše:
Cust píše:jest kdyz jsem byl na kolejich a chodil do menzy:
muj vulgarni kamarad (kdyz mu kuchraka nabirala tu slichtu na talir) se zeptal kucharky, proc jsou vzdycky ty brambory tak hnusne? \kucharky bez zavahani odpovedela, ze je to tim, ze se loupou chemicky.
to mi nedává smysl, bylo by to dražší, časově náročnější a ještě by kuchyň musela mít chemické hospodářství na odpadní vody (takhle stačí jen odlučovač tuku).
Já viděl v zázemí menzy jinou věc: brambory jsou loupané předvařené zmražené a dovezené z Polska. Údajně za 20,- /kg.
Za syrova (zmražena) vypadají v těch 20 kg pytlích scvrkle a šedě.
ty brambory v pytlich jsem delaval pro prasata :-)
jinak s tim chemickym loupanim vubec netusim co tim myslela, a nemel jsem chut to zjistovat, kazdopadne kuchyn byla vybavena, protoze tam mel obrovsky zasobnik tekuteho N2, kterym sokove chladili uvarene jidlo asi na 4 stupne a rozvazeli po cele praze. Myslim ze to nakonec uznali jako neekonomicke. Takze maji supervybavenou kuchyn, kterou nevyuzivaji, ale to byl problem utopeni penez vedeni SUZ pro stavebni a kuchynske firmy, aby dostali provize a namastili si kapsu.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#78 Příspěvek od kevin_mitnick »

Cust píše: muj vulgarni kamarad (kdyz mu kuchraka nabirala tu slichtu na talir) se zeptal kucharky, proc jsou vzdycky ty brambory tak hnusne? \kucharky bez zavahani odpovedela, ze je to tim, ze se loupou chemicky. .
To se mi nejak nezda. Za mych casu byla v menze masina velika asi jak pracka, buben mel uvnitr drsny povrch a zezhora tekla voda. Nasypal se tam pytel brambor a za chvili se ven vysypaly olopane brabmory...

Chemicka cesta by byla mnohem drazsi...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#79 Příspěvek od Crifodo »

ty menzy to je vůbec průser, vím minimálně o dvou, kde se nakoupila technologie a pak se menzy zavřely jako neekonomické... studenti žerou bagety které jsou stejně dotované nebo chodí do mekáče. Někdy mi to připadá, že za tím je lobbování těch Mac-shitů...
Studenti si to dají líbit, kdysi třeba ve Francii kvůli každý maličkosti vyšli do ulic, dnešní mladý jsou už asi jiní :roll:

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#80 Příspěvek od Cust »

Crifodo píše: Studenti si to dají líbit, kdysi třeba ve Francii kvůli každý maličkosti vyšli do ulic, dnešní mladý jsou už asi jiní :roll:
v dobe kdy zacali vznikat problemy na vedeni koleji jsme delali problemy, dokonce jsme usporadali i masovou seslost na hristi, kdy vedeni nam pres megafon snazilo vysvetlit ze to mysli uprime :) pak jsme protestne spali na staromaku, upne nas utreli a nase prachy si za dalsi dva roky nacpali pres menzu do kapes.
brou noc a dobrou chut

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#81 Příspěvek od Crifodo »

to je zajímavý, je to někde na webu? co to bylo za rok?

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#82 Příspěvek od stepa »

to Cust: o SUZ a menzach by se dalo kecat apson tyden...bordel a tunelarina jako prase. K te super menze za X desitek milionu na Strahove...pani potrebovali prachy, tak tu menzu 2x predimenzovali...mrazaku jako sracek, vari se tam skoro pro vsechny menzy, ale i ostatni podniky a tam se to zchladi(pry vari na mesic dopredu), jak uz jsi psal a ceka na ovce ktery to spapaji. Menza jede jenom z poloviny, protoze tolik stravniku neni(vsichni vime kam ty prachy natekly) a to neni konec, ovci ubyva, protoze UHO a ty brambory nechce nikdo jist...jednou za tyden prestanou okolo strahova behat kocky a veverky...kam asi mizi :?: (JOKE).

ad dotace: jsou cimdal mensi(tedy oni jsou stejne/vyssi, ale nekam mizi, asi 13 a 14 platy vedeni SUZu)...na bagety to je cca 10kc/ks, polevky drahy, jidlo "zajimavy"

ad brambory v pytliku...kdo mel tu cest delat v bagetarne Crocodille? Ja ano, mam to 3 kilaky za barakem. Ty brambory se davaji do bramboroveho salatu v bagetach...kdyz to rozmrzne je z toho solidni humus. Videli jste nekdy vejce ve vlastnim nalevu? :lol: Jsou to pytliky o vaze 10kg, ve kterym jsou dokonale oloupane vejce v nespecifikovanem nalevu(sracka zajimave konzistence), aby zustali cerstve...pred pouzitim jsme to museli propirat 5 minut. A dalo by se pokracovat... A to rikam ze Crocodille je oproti ostatnim bagetarnam naprosto higienicke prostredi...byl jsem seznamen od duveryhodneho zdroje s ostatnimi vyrobnimi podniky(sklep, plisen na stropech, chodi tam v modrakach)...ale uz dost, protoze bych tady byl jeste zitra

EDIT//to Crifodo: neres to...protesty jsou na Strahove skoro kazdy rok, jednou jsme se domlouvali, ze nikdo neprijde cely den do menzy, stejne ty ovce(cca polovina) tam sla...no comment

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#83 Příspěvek od Crifodo »

tak Strahov taky? já myslel, že se pořád mluví o UK :lol: :twisted:

Crocodille dělá taky náhradní inkousty do tiskáren, ne? chemie jako chemie :evil:
Naposledy upravil(a) Crifodo dne 12 říj 2007, 00:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#84 Příspěvek od stepa »

Crifodo píše:tak Strahov taky? já myslel, že se pořád mluví o UK :lol: :twisted:
O cem myslis ze mluvil Cust? Dyt studoval CVUT :)

tohle jsi mozna cetl, jsou tam i zminene menzy:
http://strahov.utulekfest.cz/

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#85 Příspěvek od Cust »

Crifodo píše:to je zajímavý, je to někde na webu? co to bylo za rok?
s tim spanim na staromaku to bylo (odhad) rok 2001-2, nove menzy jsme se dockali asi o dva roky pozdeji. Ale nevim to presne, snad nekdo opravi.
Web uz mas, docela zvlastni poctenicko. Ale musim priznat, ze vetsina obrazku je extremnich. Me se tam docela libylo.... :-) Pokoj si zaridi kazdy sam podle vkusu. Zachody holt musis skousnout.

EDIT: ted nad letopoctem premyslim, asi to bylo jeste odva roky spis. Jinak by vychazelo ze menza se postavila az pri mem odchodu ze strahova a pravda je ta, ze jsem si na tech dobrutkach pochutnaval dlouho. Jeste jsem si vzpomet na pochutinu nazvanou Kure ala bazant. Bylo to s ryzi na kari. Pri nadhernem osvetleni zarivkama dostala kari omacka svetle zelenou barvu. Vzdycky jsme se hadali jestli je to jen tema zarivkama nebo je to stejne i na denim svetle :-)

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#86 Příspěvek od stepa »

Tu Strahovskou menzu po rekonstrukci otevreli 2002...tady poctenicko a jak to tam funguje
http://student.cvut.cz/view.php?cisloclanku=2003103001

Doporucuju bonusy na konci :lol:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#87 Příspěvek od ZdenekHQ »

V menze bylo "nejlepší" jídlo smaženej sýr, servírovanej na někdy předehřátým talířu. Každopádně po poměrně rychlém zchládnutí vytvořil s talířem neoddělitelný celek. Následovalo UHO a UŽO... :D

Já, už za dob studia výdělečně činný, jsem šel raději na guláš a pivo do hospody, i když za nesrovnatelnou cenu. Ušetřil jsem ale cca 1 hodinu, kterou jsem mohl věnovat např. nákupu součástek, takže to bylo ekonomicky snesitelný.
Naposledy upravil(a) ZdenekHQ dne 12 říj 2007, 17:34, celkem upraveno 1 x.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#88 Příspěvek od Sendyx »

UŽO - to je žlutá varianta USO ?
Já zažil ještě každý pátek Rema plátek, plíčka na smetaně, plíčka verze 2 (ty vypadaly, že už jsou snad i recyklované), holandský mletý řízek (chutnal jako hadr, máčený v polévce) a variace USO s příchutěmi kopru, s fazolkami apod.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#89 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já jsem se vždycky snažil být nevybíravej a zkonzumovat téměř všechno. Mou milou při dotazu, jestli mě to její jídlo chutná, přivádím k šílenství odpovědí "dobré prase všechno spase". :lol:

Ale jelikož má mou školu, vaří celkem dobře.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#90 Příspěvek od stepa »

ZdenekHQ píše:"dobré prase všechno spase". :lol:
Nerika se nahodou "ceske prase vsechno spase"?...ono je to asi podle kraje.
Naposledy upravil(a) stepa dne 12 říj 2007, 17:41, celkem upraveno 1 x.

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“