140cm úhlopříčka výměna podsvitu

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
texi
Příspěvky: 353
Registrován: 25 lis 2005, 01:00

#16 Příspěvek od texi »

https://www.inna-kt.cz/naradi/nosic-skl ... y-plastovy

Nemáte někdo zkušenost s těmito ? Mám je půjčené,jen je někde vyzkoušet.Mají poměrně dost tuhé ty přisávací gumy a obávám se aby neponičily displej. Dík za názory.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od otakarv »

stanimir píše:Pokud máš strach tak to dělej obráceně panelem dolů a sundavej plech s podsvícením.
Takto to dělám i já a právě proto jsem se divil těm přísavkám, mi přijde způsob rozebírání panelem dolů naprosto přirozenější. Spíše bych se bál použít na přichycení displeje nějaké přísavky.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od PotPalo »

Tak samozrejme správnych riešení je viac. Čisto teoreticky by sa dal urobiť nejaký kovový rám zavesený na kladke, na ňom prísavky pospájané hadičkou, a podtlak by robil motorček zo starého tlakomeru. Tiež by to meralo silu tlaku aby sa to neprehnalo, a keby to niekde uchádzalo, tak by to operatívne dorovnal. Alebo keď už je rám, tak stačia lanká na konci s L profilmi obalené gumou. Zachytiť sklo zo všetkých strán a kladkou zdvihnúť hore pod strop. Prakticky som ale väčšie ako 106 cm ešte nerobil, a už ani robiť nebudem. Doteraz mi stačili vlastné hnáty.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#19 Příspěvek od Syron »

S tím displejem se mi to líbí. Myslel jsem si, že do 50" a víc nepůjdu. Ale pokud by se ještě použila deska třeba z dřevotřísky o žďobínek menší než displej s dekou, nemá to chybu. Aby se ten rámeček dal sesunout dolů. Otakarv, dík za radu. Je to opravdu bezpečné, snad i lepší než ty přísavky. A zároveň máš odkládací plochu, kterou i s displejem a světlovody snadno přemístíš. :P Super!!!

Uživatelský avatar
pida2000
Příspěvky: 34
Registrován: 19 říj 2014, 02:00
Bydliště: Uh Brod

#20 Příspěvek od pida2000 »

může se display 55palců poškodit prohnutím při demontáži a opravě podsvitu byla to moje první velká obrazovka po opravě podsvitu půlka obrazovky tmavá špatné barvy a při pohybu zustávají stíny jako když je display podchlazený

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#21 Příspěvek od p32 »

No a co chceš slyšet? Nevíme ani jak jsi to rozdělával a bral do rukou, takže můžeme jen hádat a napsat to, co si přeješ. :wink:

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od workhard »

Zastrkal jsi pořádně flexy?
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
pida2000
Příspěvky: 34
Registrován: 19 říj 2014, 02:00
Bydliště: Uh Brod

#23 Příspěvek od pida2000 »

Flexi jsou zastrcene dobře bral jsen ji jak čelní sklo za střed na Kant akorát při zvihani z rámu jsem zatizil jeden roh

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#24 Příspěvek od p32 »

Můžeš to brát jen dvěma rukama uprostřed, ale musíš s tím manipulovat, jako bys měl uprostřed sklenici plnou vody. Rychlejší prohnutí některého z rohů může nenávratně poškodit ten panel a nepomůže obrácené narovnání (vlastně nic). Prostě opatrně nadzvednout, otočit se v pase o 90° a položit na stejně velkou nebo větší desku, na které máš už prostěradlo nebo deku. Nesmí se to šoupat, abys to nepoškrabal. Ten zbytek už není tak háklivej, je to jen materiál bez LCD krystalů. A potom na to dát hned nějaké prostěradlo, aby se na to neprášilo.
A pak se teprve podívat na podsvit. Po opravě podsvitu zase obráceně zpět. Ale při dávání panelu se musíš více nadechnout, abys trefil v klidu a pomalu rohy a nezlomil je. Takže pokud jsi to dělal trochu jinak, tak bys mohl přijít na to, co tomu je. :wink:
Panel je prostě nenahraditelný a vlastně nejdražší.

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#25 Příspěvek od Lubanec »

Foto toho,co to dělá by nebylo?
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)

Uživatelský avatar
bumbo
Příspěvky: 167
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#26 Příspěvek od bumbo »

Já použávám tyhle a není problem ani z 55 kou.Jenom je musím uvolnit,když
sklo sundám.
https://www.aliexpress.com/item/4000134 ... 4c4dAH0pIr

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od otakarv »

Také jsem si je pořídil pro tento účel, já jsem si mohl vybrat i barvu tady. Chci dvě a dvě spojit nějakou tyčkou aby ten displej byl uchycen na více místech a tím pádem se co nejméně prohýbal.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#28 Příspěvek od p32 »

Ty vícebarevné jsou na displeje telefonů, takže dost malá plocha. Já jen, aby ses nedivil až ti tam zůstane takový ten prohnutý kruh. Na menší to asi bude fajn, ale u větších bych se toho bál. To raději opatrně rukama, není to zase tak těžké.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od otakarv »

Tak zase až tolik to nedělá, ty z odkazu od bumbo: Item Size: 5.8*5*6cm / 2.3*2*2.4" (L*W*H)
A ty moje: Diameter Sizes: 5.7CM /2.24 Inch

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#30 Příspěvek od rnbw »

Kupil som prisavky tam, kde predavaju podsvietenia - vyrobene/overene na tento ucel. Nestali sice 50 centov, ale pri druhom televizore sa zaplatia (ak nie pri prvom).

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“