Aktuálně Česká pošta

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#661 Příspěvek od dvorak »

Synovi přišel na jeho adresu doporučený dopis, jelikož se ale momentálně zdržuje na jiné adrese, chtěl jsem dopis z pošty přeposlat, aniž bych jej převzal, což pošta umožňuje, ale byl jsem upozorněn, že syn bude muset při jeho převzetí zaplatit asi 70 Kč. Pokud vím, dřívě nebyla tato služba zpoplatněná, nyní je ten dopis vlastně zapacen 2x.

Uživatelský avatar
msar
Příspěvky: 253
Registrován: 22 dub 2006, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

#662 Příspěvek od msar »

Nedávno jsem viděl, jak doručuje ČP: doručovatelka vystoupí z auta a vhodí něco do schránky, nastoupí zpět do auta a popojede 10m k dalšímu domu a tak pořád dokola, nastupovala na místo spolujezdce, takže jezdí s řidičem. Jaké musí být náklady na řidiče + doručovatelku + stále nastartované popojíždějící auto?

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#663 Příspěvek od vladodyno »

To musela byť jeho "pŕítulkině" To by nikto neplatil. :wink:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#664 Příspěvek od Celeron »

Celeron píše: Výsledek, složenka se ztratila, neexistuje.
Tak uběhlo po reklamaci ztracený složenky asi 3 týdny a včera najednou přijela doručovatelka a prachy ze složenky vysázela na dřevo. Asi to v tom tunelu v Břeclavi přeci jen našli. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#665 Příspěvek od Osmdesat »

EKKAR píše:Březincový A-Rádio vyšlo podle redakčního webu minulej týden ve středu, 4.3.2020. Ještě vloni v prosinci jsem ho dostával do schránky s maximálně 1-denním odstupem (přinejhorším přes víkend). Tohle číslo jsem do schránky dostal až dnes = V ÚTERÝ 10.3. neboli CELEJCH 6 DNÍ PO VYDÁNÍ. Ať se s takovým doručovacím systémem JDOU V Y S R A T!!!!
Neroznáší to spíš PNS nebo Mediaservis?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#666 Příspěvek od EKKAR »

Předplacenky chodí pýčtou.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#667 Příspěvek od Hubert_79 »

Ne vždy. Měl bys foto obálky, samozřejmě se zadeklovanou adresou?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#668 Příspěvek od EKKAR »

Neměl. Sorry že budu něco takovýho schovávat. Ale je to tmavě šedá LDPE fólie (neprůhledná) mašinisticky svařená kolem časáku a adresa je na samolepicím štítku formátu odhadem 6x8cm - a roznáší to pošťačka. A moc dobře si mě pamatuje od momentu, kdy jsem z ní málem učunil poštěvačku za to, že mi Amáro nacpala do schránky přeložený napříč vejpůl, i když je každá schránka dost široká i hluboká, aby se do ní formát A4 vešel s rezervou i bez přeložení.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#669 Příspěvek od Celeron »

Další vychytávka Český pošty. Dnes ráno přinesla doručovatelka velkou obálku s časákem na moji adresu. Osoba blízká byla zrovna u vrátek a tak ji byla obáka předána do ruky včetně papíru že jiná zásilka nemohla být doručena z důvodu vyšší moci.
Tak jsem se na poště zastavil. Potěšilo mě, že zrušili ten idiotskej vyvolávací systém. Přijdu na přepážku, dám občanku a že tu mám nějakou vyšší moc. Pipina na mě čuměla jak puk, pak začala hrabat po klávesnici a nakonec prohlásila, že na mé jméno nic pošta nemá. Tak jsem se ohradil, proč mě teda dali ten papír. Přišla jiná pipina, začala se hrabat v klávesnici a ta to našla mezi reklamacema. No ale že mi to nemůžou vydat, protože to má doručovatelka u sebe. Tak jsem se zeptal, co je teda ta vyšší moc. Odpověď byla, že nedoručují zásilky.
Tak nějak nechápu logiku, jednu zásilku doručili i když nedoručují, druhou nedoručili protože ode dneška nedoručují. Tak tedy když nedoručují, proč má zásilku u sebe doručovatelka? Ani jedna z těch pipin mi to nedokázala vysvětlit.
Huberte, od kdy ví poštovní pobočky že se nebude doručovat z důvodu vyšší moci? Od včerejška? Pokud jo, tak nechápu, proč to doručovatelka tahá s sebou. Pokud to ví ode dneška, tak bych bral, že ráno to bylo roztřídění jako dřív a pak přišel befel nedoručovat.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#670 Příspěvek od p32 »

Tak u nás Česká Pičta minulý týden nic nedoručovala a tento asi nebude zase.

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#671 Příspěvek od Osmdesat »

Co se dá vhodit do schránky, to pošta hází do schránky, co se do schránky hodit nedá a vyžaduje nějakou interakci s adresátem, se z hygienických důvodů automaticky nedoručuje a ukládá na poště. I tyto zásilky se ale vypravují k doručení, tak jako obvykle. Tou vyšší mocí je v tomhle případě korunový virus :)
V podstatě mají doručovatelky teď zlaté časy, protože nemusejí zvonit :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#672 Příspěvek od p32 »

Ne, mají zlaté časy proto, že na to serou a nedonesou to ani k té schránce. Aby bylo jasněji, oni nechodí vůbec! Výmluva na COVI neexistuje, roznášková služba a to i pošta je stále povolená.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#673 Příspěvek od Killroy »

Minulý týden ve čtvrtek 12.3 ráno v 8:00 jsem poslal doporučené psaní o hmotnosti 400g. Na sledování zásilek to viselo od toho 12.3. jako "zásilka převzata do přepravy" bez pohybu a nic.. Až po mé dnešní opakované urgenci se to hnulo a mělo by to být dodáno ještě dnes.

Nevadí. Akorát že ten adresát, který si to chce sledovat, vlastně nemá žádnou informaci o tom kde to je a co se s tím děje. A místní pošta tápe, xkrát telefonuje někam do depa a nic neví..

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#674 Příspěvek od Achab »

Dnes mě doručili doporučený dopis přímo do ruky, takže aspoň u nás roznáška funguje. Sledování zásilek je nespolehlivé už delší dobu.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#675 Příspěvek od kevin_mitnick »

Na dorucovani dlabou uz leta a roznaseji jenom papirky s oznamenim. Ale ted se maji alespon na co vymluvit...

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“