Úhlová bruska Makita 9067S-závada

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#16 Příspěvek od tatramacek »

Sadra17 píše:"repas vyšel na 80%"

to je ono, je potřeba zvážit co má a co už nemá smysl opravovat :wink:
Ano, je to fakt. Spíše mi šlo o to si ji zkompletovat a sestavit sám 😊
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#17 Příspěvek od ohryzek36 »

Já se takto dostal k Makitě GA5030 - dostal jsem flexu s vadným rotorem, s tím, že se to stejně nevyplatí opravovat - oprava stála cca 400 korun a flexa jela jako nová. Nedávno jsem ho měnil znovu - řezal jsem diamanťákem drážky v betonové vjezdové cestě a po patnácti metrech nepřetržitého řezání to vzdala. Moje blbost...

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#18 Příspěvek od tatramacek »

Ono všeobecně ty mensi brusky musí točit hrozný otáčky. 11000 ma vřeteno a rotor ????
Co se stalo, ze nevydržela ? Přetěžoval jsi ji ?
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#19 Příspěvek od Jodr »

Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od otakarv »

Děkuji Ti za odkaz, to musím zvládnout sám, na to ti přísahám....... :D
Trochu recitace jedné písničky Karla Gotta jen tak na okraj. :wink:

Syn sice již objednal nový stator ale podařilo se mu získat ještě jednu takovou a na ní je také vadný stator takže se půjde navíjet.

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#21 Příspěvek od Sadra17 »

já bych radši vsadil na čínu, tak drahý to tam nejni a jistota že to bude nějak fungovat tam je :oops:

Uživatelský avatar
DavidChlup
Příspěvky: 69
Registrován: 03 zář 2019, 02:00
Bydliště: Karlovy Vary

#22 Příspěvek od DavidChlup »

Zrovna tahle bruska hned po GA9020S je snad ta nejlepší, co makita vyrobila. Stejná je myslím i 9069. Možná bych nějaký stator v práci našel, kdyby byl zájem. Nějaký mrtvoly tam mám.

Uživatelský avatar
Xant
Příspěvky: 29
Registrován: 04 črc 2018, 02:00

#23 Příspěvek od Xant »

Zrovna GA9020S bych nevytahoval, první odešla po týdnu a druhá za tři měsíce. Co mi úplně pilo krev byla absence jakéhokoliv schopného a promyšleného odsávání prachu. Srovnání s Hilti AG 230-24D by nebylo fér, to je trochu jiná dimenze nářadí, výdrže, příslušenství a také ceny.

Jenže je to Hilti a lezu s ní (plošina) po sloupech osvětlení, troleje, řežu/brousím beton a zdivo (vodiče) ... 99% bordelu skončí ve vysavači (Hilti 144 l/s). Zkrátka to celé funguje dokonale, vydrží a svou cenu si prostě obhájí. Elektrické brusky používám dvě, AG 230-24D + AG 125-19SE, což je asi nejlepší 125 mm co kdy kdo vyrobil. Samozřejmě i akumulátorovou AG 125-A22. Co ta už za 5 let zažila a stále drží, drží a drží. Nesnáším měnit své "zažité" nářadí, nástroje a prostě si rád zaplatím za kvalitu, funkčnost a promyšlenost.

Tak či onak, Makitu stále beru mezi Hobby a Profi nářadí, dobrá cena, rozumné vlastnosti, ale stále jim něco chybí. Bosch také nemusím (stálo to peněz a stejně nevydrželo).

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“