elektrická čtyřkolka zvýšení dojezdu

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jiri255
Příspěvky: 168
Registrován: 18 dub 2013, 02:00

#46 Příspěvek od jiri255 »

no prohazoval jsem je proto, abych zjistil jestli se tak bude chovat vždycky ta aku, která bude blíž k mínus, jestli to nebyla jen náhoda ...a náhoda to právě nebyla vždy je víc vybitá ta aku blíž k mínus ...jj je tam ukazatel po zmáčknutí se rozsvítí kontrolky a ukazují, že je baterie prázdná i podle nabíjení, které trvá výrazně déle to jde poznat... ,ale popsal je 1 a 2 :-) a střídám je, aby jedna netrpěla víc než druhá.
Jen mě tohle chování překvapilo, tak jsem chtěl zjistit proč se to tak děje...

A ano, když žárovka začne malinko svítit je skutečně konec cesty :-) když vezmu že ta první část cesty je jen stoupání a dojezd se zvýšil o 5km a druhá část cesty se spíš rekuperuje a i tam potom po rovině získám nějaké 2 až 3km k dobru, tak pokud by si člověk dobře rozplánoval kam pojede, tak je ten dojezd daleko lepší s tím, že se použilo co dům dal :-) ,takže asi všem mockrát díky za pomoc a ještě se pokusím zjistit to chování těch aku.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#47 Příspěvek od masar »

Kremik píše:Napsal "chová se to stejně, i když je prohodím". Z toho usuzuji, že myslí pořád tutéž baterii. Pokud to myslel podle Tvého výkladu, pak je to zajímavé, ale jejich pořadí na to samozřejmě nebude mít vliv.
Budeš muset změnit úsudek. :D
Ale teď jsem zvědav na ta vysvětlení tohoto "jevu". Moje vysvětlení je, že nám jiri255 zatajil některé detaily sériového spojení obou akumulátorů.
:wink:

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#48 Příspěvek od tomasjedno »

Napadá mě třeba rozdílná teplota obou akumulátorů, takže se jeden tváří jako víc vybitý.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#49 Příspěvek od masar »

Ano, je možné, že jeden akumulátor má odlišné pracovní prostředí než druhý. To jsou ty zapomenuté "detaily".
:wink:

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#50 Příspěvek od Kremik »

masar píše:Budeš muset změnit úsudek. :D
V pohodě, nemám s tím problém. Jen jsem psal, jak jsem Jirkův příspěvek pochopil. Netvrdil jsem že správně.
Vysvětlení onoho záhadného jevu mě taky zajímá :-)

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“