Doporučte FM kapesní přijímač pro seniora

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#31 Příspěvek od ronoda »

rnbw píše:Ak to ma rovnako dementne ovladanie ako vsetka elektronika z Lidlu, tak toho seniora lutujem.
Všechno pouze tlačítka ale nějak nelogické mi to nepřipadá. Navíc je tam tlačitko zamknutí - tím se zablokují všechna tlačítka s vyjímkou hlasitosti,
to by mohlo být využitelné.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#32 Příspěvek od Artaban001 »

Najdi si data sheet CXA 1191, nebo 1019. V tom Panasonicu žádný SDR není. Panasonic nepoužívá AFC u žádnýho analogovými rádia. Ani u toho stolního, co mám v práci. Kup si Sencora, nebo Hyundaya, jsou v nich stejný šváby, akorát mi přijde, že si z osazováním plošnýho spoje nedali tolik práce. Sony, Sencor a Hyunday mají navíc osazený ten AFC odpor.

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#33 Příspěvek od Charos »

Doporučil bych taky ten Sencor od Wlezleyho...manželka ho má asi 5 let, občas dobiju z USB, změním MP trojky v paměti...a furt. hraje.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#34 Příspěvek od Hill »

Tak přímo typ doporučený Wlezleym jsem nesehnal, přesto díky za tip.
V prodejně jistého Křoviny jsem objevil rádio Sencor model SRD2215. Zatím jsem nezkoušel Micro-SD kartu, ale jinak se to chová podle specifikace, vlastně jsem ani nečekal, že tak dobře. I zvuk má docela příjemý, uši neurážející, jako z mnoha jiných šeptodynů a podobných žebráků.
Uvidíme, s jakým seniorským ohlasem se setká, nicméně dobíjecí baterie sama o sobě tomu zvedne hodnocení.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#35 Příspěvek od sinclair »

BL-5C je původně nokiácký akumulátor, není?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#36 Příspěvek od rnbw »

Je. Cinania vtedy zacali vyrabat kopie a zjavne doteraz neprestali.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#37 Příspěvek od ZVUK2000 »

Ten displej svítí trvale? Aby nebyl zbytečným žroutem.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#38 Příspěvek od Artaban001 »

Jo, svítí, a připadne mě, že v pozdějších verzích mu ubrali na jasu.

Uživatelský avatar
zouzel1
Příspěvky: 360
Registrován: 04 čer 2007, 02:00

#39 Příspěvek od zouzel1 »

Tak to šikovné rádijko už je zase v prodeji...
https://www.planeo.cz/katalog/1067823-s ... r_Audience

Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 175
Registrován: 31 led 2012, 01:00
Bydliště: Liberecký kraj

#40 Příspěvek od kentan »

Jo, taky ho nekolik let máme, hraje na svou velikost překvapivě dobře. Ladí se kolečkem, ale je digitální, takže krokuje. Má usb, micro sd. externí 3,5 vstup i sluchatkovy výstup. A taky se dá použít jako externí usb zvuková karta k pc.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#41 Příspěvek od Hill »

Tak jsem ten Sencor SRD 2215 PLL poněkud přechválil.
Kterého mamlase napadlo použít boční SMD tlačítka bez jiného uchycení? Kdyby aspoň kryty mikrospínačů byly TTH, tedy skrz díru, ale ony jsou taky připájené shora na plošňák, jako kontakty, a utrhnou se první a mikrospínač se vyvrátí dovnitř.
Tomu konstruktérovi urazit pazoury u samé kostrče.
U přepínače vstupů a ladění to asi nebude tak kritické, tam je slyšet reakce hned. Ale tlačítko vypínače už bylo utržené i s plošňákem. Vyžaduje přidržení na 3 vteřiny, než se ozve zvuk, nebo ztichne. To špatně vidícího seniora vede k tomu, že na tlačítko tlačí víc a víc, někdy se zdají tři vteřiny nekonečně dlouhé.
Podařilo se mi to tlačítko připájet a nakontaktovat na místo, ale nechce se mi to dělat každých 5 měsíců znovu. Zrovna jsem neměl po ruce nic lepšího, než kousek plastové lišty, který jsem zařízl přesně tak, aby se opíral mezi tlačítko ON a kryt USB konektoru (ten je aspoň zapájený TTH) a Chemoprenem na nesavé podklady zajistil.
Možná příště budu vymýšlet opěrku i pro ty zbývající čtyři mikrospínače.
Přílohy
detail tlačítek ladění a volby vstupů Sencor SRD 2215 PLL, zatím bez podpěry
detail tlačítek ladění a volby vstupů Sencor SRD 2215 PLL, zatím bez podpěry
celkový pohled do rádia Sencor SRD 2215 PLL po podepření tlačítka vypínače
celkový pohled do rádia Sencor SRD 2215 PLL po podepření tlačítka vypínače
Naposledy upravil(a) Hill dne 31 kvě 2021, 11:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#42 Příspěvek od sinclair »

Můj Sráč taky pořád ještě hraje, ale už má vyměněný reproduktor za teslácký, 50mm 8R ARZ typ.
Původní reproduktor se zeleným plastovým košem, začal nejprv zkreslovat a pak nepravidelně přerušovat.
Jako přívody k cívce, nemá totiž ani špatnou napodobeninu leonského přediva, ale nějakou prachsprostou, pár-fousovou stočenou licnu, jen divně propletenou pár červenými nitěmi.
Teslácký typ je i při polovičním magnetu mnohem citlivější a hraje i příjemněji, neječí jak ta původní Viktorka.
Nejvíc využívám 3,5mm sluchátkový výstup, kde je při zátěži okolo 25k vstupním odporem zesilovače, celkem kvalitní signál.
Rádio je ECG, typ R111, ze srandy koupené za 159,- v nějakém doprodeji Penny. Jistě se vyráběl i pod jinými názvy.
Spotřeba je asi 35mA při 3V ze 2xAA, i bez buzení, nebo s buzením do sluchátkového výstupu naprázdno. Při "ohulení" do 8R reproduktoru, jsem naměřil ve špičce odběr necelých 60mA.
Šváby jsou v tom celkem čtyři. Konec je nějaký spínaný 8-pin smd, který má kupodivu směrem k výstupu dvě smd tlumivky a 4 keramické smd kondy.
Jinak je v něm celkem prd, tři maličké cívky po pár závitech a jen jediná klasická vývodová součástka - asi 3x8mm velký elyt 220uF/6,3V u zdířky externího napájení 4,5V.
Z externích asi 4,2V /upravený stabilizovaný 3V/100mA napáječ Tesla ke kalkulačkám/ si bere stejný proud.

Uživatelský avatar
rvx73
Příspěvky: 207
Registrován: 09 zář 2013, 02:00

#43 Příspěvek od rvx73 »

Hill: ty mikrospínače jsou teda dílo 8o

leda vyrobit na 3D tiskárně nějaké "T" a tím to podepřít o protější stěnu

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#44 Příspěvek od rnbw »

Staci z nejakeho vhodneho plastoveho odpadu odrezat spravny kus.

Uživatelský avatar
rvx73
Příspěvky: 207
Registrován: 09 zář 2013, 02:00

#45 Příspěvek od rvx73 »

to sice ano, ale takové řešení je zoufale nemoderní :D

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“