Aktuálně Česká pošta

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#1021 Příspěvek od p32 »

Tak to máš ještě dobré. Nám celnice v Praze nepředává balíčky České poště asi vůbec nebo tato na to prdí a nic nedodává už dva měsíce.

Uživatelský avatar
davemh
Příspěvky: 327
Registrován: 02 črc 2016, 02:00
Bydliště: Český ráj

#1022 Příspěvek od davemh »

Koncem září jsem objednal věc z bangoodu, už to šlo přes Belgii a na slavné P120 balíček strávil pouhé dva dny. Asi mě někdo má rád, nebo nevim :/

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#1023 Příspěvek od Rellik »

Já myslím, že česká pošta pomalu už končí... Už 2x po sobě z objednávky z ALI mi přišel email z nějaké polské pošty, že budou předávat balíček "Zásilkovně". Rovnou i s informací na kterou pobočku (dle adresy) to přijde. Obojí byl čínský prodejce. Nicméně myslím, že i ti číňani pomalu našli jak obejít to danění veškerých balíčků zasílaných do EU. Jeden balíček mi přijel z Belgie (za cca 10 dnů) a druhý ze Švýcarska taky během 10 dnů...

Pokud mi to předtím doručovala ČP , tak podle sledování to jelo cca 10-14 dnů do Prahy a dalších 14-20 dnů z Prahy ke mě... A to jsem ani jednou neměl ve schránce potvrzení o nějakém balíčku, že jsem nebyl doma. Pokud bych to nesledoval online, tak nic nemám...

Sem to vytahl z koše... Služba MEEST...
Přílohy
Screenshot_20201110_200521.jpg

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#1024 Příspěvek od p32 »

To jsem psal před nedávnem. Jde většinou o zboží, které mají na skladě v Evropě, takže nepotřebují živit nefunkčního molocha a mají nasmlouvané zásilkovny. :lol:

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#1025 Příspěvek od workhard »

No Ali nějak nechodí, mám tam toho hromadu a už tak měsíc nic nepřišlo.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#1026 Příspěvek od p32 »

Jen abych dal za pravdu zásilkovnám, tak za tu dobu, co mi visí na ČP dva měsíce asi 9 balíčků, tak mi přes zásilkovnu došlo asi 8 balíčků a poslední jsem přitom objednával před 28 dny. Vysledoval jsem, že jakmile to má sledovací číslo CZ a nějaké numero, tak to jde na stopro přes ČP a je to nadlouho, protože jediná brzda je tady ČP. Jinačí značení je pro zásilkovnu.

Uživatelský avatar
davemh
Příspěvky: 327
Registrován: 02 črc 2016, 02:00
Bydliště: Český ráj

#1027 Příspěvek od davemh »

Jak to teda funguje? Balíček podle trackingu šel z Číny do Belgie, ale na nálepce je původní adresa až z Belgie, po číńanovi ani stopa. To ho tam někdo přebalil do novýho pytlíku, nebo to tak jde už od začátku?

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#1028 Příspěvek od tomasjedno »

Ta moje zásilka šla přes Belgii (Liège), pod nálepkou Swiss Post je nálepka od Číňana. Přelepila a poslala to dál nějaká firma Asendia v Liège.
Zakoupeno: 17.9.
Předáno dopravci v Číně: 20.9.
Opustilo exportní celnici: 24.9.
Přistálo v Belgii: 26.9.
Opustilo importní celnici v Belgii: 26.9.
Přistálo v Ruzyni: 28.9.
Uloženo na poště: 23.10.
Oznámeno: 9.11.
Vyloveno z vrácenek: 10.11.
Přílohy
88FEBFA4-2A89-4CAA-B814-1930CCA59475.jpeg

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#1029 Příspěvek od p32 »

tomasjedno píše:Ta moje zásilka šla přes Belgii (Liège), pod nálepkou Swiss Post je nálepka od Číňana. Přelepila a poslala to dál nějaká firma Asendia v Liège.
Něco mi přišlo přes Belgii, něco z Německa a něco z Estonska.
Mají už nasmlouvané na ty drobnosti importní celnice v těchto místech (je jich asi víc) a pak to rovnou rozvážejí přes nasmlouvané zásilkovny. ČP pro ně není partner, protože nesplňuje podmínky pro dodání do deseti dnů.

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#1030 Příspěvek od Osmdesat »

Taky už jsem se stal obětí služby MyMeest. Sice jsem musel šlapat 5 km na kole do sousedního městyse se zásilkovnou, ale zato to přišlo za 14 dnů po objednání, což je u počty nemyslitelné.

Údajně však Česká počta navazuje úzkou spolupráci s Aliexpressem. A v roce '21 má toto bratříčkování vyvrcholit doručením zboží z Ali pomocí ČP za raketových 10 dní.
https://ct24.ceskatelevize.cz/ekonomika ... -do-10-dnu

Zatím ale tuhle volbu na Ali nevidím a je tam standardní doručení 1 měsíc. Každopádně zadarmové poštovné tak nějak z nabídek na ali mizí. Za dva doláče apod. doručení za 1 měsíc. No neber to.
Moc ale nechápu, jak aliepress zajistí, že vše, co si tam objednám, mi bude doručeno za 14 dní českou počtou a ne zásilkovnou nebo počtou za 1-2 měsíce?

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#1031 Příspěvek od kejki »

Splní nějaké podmínky pošty a pošta zase splní nějaké podmínky aliexpresu. A v rámci nového celního režimu to budou mít ve skladech v Evropě.
Často vídám úplně jiné ceny pro zboží, které už mají v USA.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#1032 Příspěvek od Kvicala_r »

No hlavně se tam rozmáhá další nešvar. Objednáno několik položek a u dvou nezávislých věcí mi napsali, ať mu doplatím poštovné (cca 0,5USD a 3USD) nebo zruším objednávku. Nic mu doplácet nebudu šmejdovi šikomookýmu i když původně bylo free shipping.
Pokud mu to člověk doplatí a nic nepřijde, asi refundují jen původní částku bez doplatku.
Když člověk objednávku zruší, přijde o možnost mu dát hodnocení.
Ty věci klidně objednám jinde a počkám si na možnost mu to hodnocení dát po vypršení dodací lhůty. Jsou to dva shopy založené na jaře tento rok s hodnocením v průměru 90%.
Důležité a drahé věci objednávám u shopů s delší tradicí a hodnocením víc jak cca 94%...

Tohle se objevilo poprvé na jaře se začátkem krize a asi ovlivnění leteckých kapacit přepravy..

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#1033 Příspěvek od dred »

Len aby to doručovanie ČP nebolo myslené tak, že balík dorazí z Číny (možno aj za dva mesiace) na územie ČR a potom ho pošta doručí do 10 dní :twisted:
Ako marketingový ťah na zvýšenie dôverihodnosti by to bolo dobré, nie?

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#1034 Příspěvek od Osmdesat »

Ne, to půjde z centrálního skladu v Evropě, kde to už bude skladem. To už by se dalo za 10 dní zvládnout.
Jenom by mě zajímalo, jestli to bude v nabídce nějak rozlišené, že to půjde přes počtu a že je to skladem v Evropě.
Si říkám, jestli se počta nezačla bát, že jí Zásilkovna vyfoukne tyto zásilky. Je pravda, že ty žluté obálky nejsou asi žádné rito, na druhou stranu je to aspoň něco. Dopisy už budoucnost nemají a vnitrostání balíky jí bere tuhá konkurence. Kdyby měla přijít o žluté obálky, byla by to další rána.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#1035 Příspěvek od kejki »

Kvicala_r - na to už mají další vychytávku, tu položku zruší, takže ten negativ bude jen v celkovém hodnocení. Kupoval jsem řezací kolečko a nůž do masomlýnku bosch a poslal nůž s malinko větší konickou dírou. Už za to negativ dostal, tak tu položku zrušil...
Mimochodem, ty pojistky do masomlýnků tam mají za pakatel a taky ozubená kolečka.

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“