Reprobedne Pioneer CS-722A

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#121 Příspěvek od Hubert_79 »

No, 99% produkce té, ehm, kapely byla právě dostupná na LP z Balkantonu. Asi to sem občas někdo z Němec propašoval, ale málo.
Supraphon je lepší. Ostatně, než ty bulharské desky byly lepší juogslávské.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
TheLastUnicorn
Příspěvky: 386
Registrován: 17 led 2018, 01:00
Bydliště: Trenčín

#122 Příspěvek od TheLastUnicorn »

Skús Dire Straits - Brothers in Arms v origo vydaní...

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#123 Příspěvek od yesper26 »

Nooo z tid...lu som skusal a nejde to najhorsie. :) chcelo by to LP.
A este jedna od dire straits... hra paradne. Bass jr taky mekucky, ziadne bucanie, podanie priestoru i stredy su pekne ale tie vysky co ja viem.. treba origo vyskace.

Uživatelský avatar
TheLastUnicorn
Příspěvky: 386
Registrován: 17 led 2018, 01:00
Bydliště: Trenčín

#124 Příspěvek od TheLastUnicorn »

Tak ARV104 je po žltej ARV360x asi najhoršia kalota, čo poznám. To už aj šustiace ARV161 hrá lepšie. Navyše každý výškač má svoju jedinečnú vyžarovaciu charakteristiku a potrebuje jedinečnú výhybku. Nedá sa bez negatívnych následkov len tak zamieňať reproduktory. Pre veľa ľudí je to síce nepredstaviteľné, ale výhybka sťažeň celej sústavy. Výsledok na spodných oktávach pod 100Hz je daný prevažne reproduktorom a ozvučnicou. Ale to všetko nad tým už ošetrujú výhybky. Akokoľvek dobrý menič je bez optimálnej výhybky k ničomu. To je aj prípad vintage bední ako sú HPM100. Meniče ako také sú slušné. No ich potenciál je zabitý dobovou výhybkou, kedy si mohli o súčasných možnostiach meracích a simulačných softov nechať len snívať.

LP platne Balkanton, Opus, Yugoton a ďalšie tomu podobné sú opäť vhodné tak do zbierky. Zvukovo katastrofa. Jakž-takž Amiga alebo Pepita.
Ideálne hľadať originály z GB, DE, USA...ak sa hráme na hifi.

Lebo človek môže mať objektívne najlepší možný aparát a posluchovku...ale to neznamená, že každá nahrávka bude hrať dobre. Nie každé štúdio totiž pri nahrávaní používalo skutočne dobré monitory, nie každý vydavateľ a interpret si potrpel na zvuku svojich nosičov...a tak je veľmi veľa nahrávok zmršených. Bohužiaľ...ak budeme nahrávať muziku a používať pri kontrole monitory, ktoré sú prezentné a vytiahnuté na výškach, bude nahrávka zrkadlovo zlá - teda tupá. A naopak. Napr. Queen produkoval skvelú hudbu...no zvukovo to varírovalo od priemeru (A night at the opera) až po katastrofu (Innuendo). Zato taký Supertramp mal zvuk takmer vždy výborný.

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#125 Příspěvek od yesper26 »

Podarilo sa mi najst origo vyskace na ebayi, no len ci budu ok ale seller je top rated tak snad hej :)

Vyhybky by sa dali poladit nie ?

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#126 Příspěvek od Pikofarad »

TheLastUnicorn píše:Zato taký Supertramp mal zvuk takmer vždy výborný.
Souhlas, jejich Some Things Never Change je zvukově nejlepší ze všech CD co mám

Uživatelský avatar
TheLastUnicorn
Příspěvky: 386
Registrován: 17 led 2018, 01:00
Bydliště: Trenčín

#127 Příspěvek od TheLastUnicorn »

yesper26: Jo. Stačí z každého meniča vytiahnuť zvlášť kábel cez bassreflex von a doviezť bedňu na meranie. Škoda, že dotyčný "tuner" nedal stred a výšku do jednej osi a neurobil to symetrické, keď už prerábal ozvučnicu.

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#128 Příspěvek od yesper26 »

Hmmm, ozvucnica je asi povodna a odyhovana ale bohovie, mal som vonku basak a hrubka dosiek je 2cm ak nie viac co je len dobre. A ten basak je teda fakt ze poriadny... to je Pan Reprak :D resp Pan Basak.

Chcel som dat vybrusit, namorit na tmavo a nalakovat ale neviem, ci by sa tym neposkodila povodna dyha, i takt osu pekne tie bedne, a len ich natriet diavou.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#129 Příspěvek od Hubert_79 »

Záleží, jestli je to umělá dýha nebo fakt ze dřeva.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
TheLastUnicorn
Příspěvky: 386
Registrován: 17 led 2018, 01:00
Bydliště: Trenčín

#130 Příspěvek od TheLastUnicorn »

Z fotiek mi nie je úplne zrejmé, ako je to vlastne urobené. Na prvý pohľad to vyzerá, ako úplne nové ozvučnice. Ak je to pekné, nechal by som to tak.
Ten basák je asi to najlepšie na celých HPM-100...v podstate JBL 123a s lepšie tlmenou membránou a výkonnejším pohonom.
Streďák tiež ujde, akurát ho treba deliť vyššie, než je dnes u podobného 4" obvyklé. Na cca 6,5k má dosť nepeknú rezonanciu, ktorá vo zvuku dosť zvoní, pretože ten stred je ošetrený len jedným kondíkom a zhora teda nie je nijak obmedzený. Hrá "fullrange"... :)
Výškač je na papierák slušný a nemám k nemu výhrady. Jeho zvýšenú smerovosť nad 7kHz sa snažili vykompenzovať tým supertweeterom, ktorý tam reálne robí viac škody, než úžitku. Jeho použitie je v zásade len marketingový ťah na zákazníka, už kvôli obskurnej deličke (12kHz) a výhybke celkovo.

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#131 Příspěvek od yesper26 »

Mam tusaka, ze ozvucnice su nanovo urobene. Ale tak to by az tak snad nevadilo, objem je dodrzany a urobene su fakt pekne, radost sa na ne pozerat. Napadla ma taka vec a to, ze dole je v podstate akoby dalsia bedna - ale je to podstavec... zospodu je otvor o priemere asi 15cm. Tak ma napadlo tam dat este jeden reprak / basak ako subwoofer :D Ci nie ? Alebo zvecit objem povodnej ozvucnice, povodna ma asi 90L tak posunut na 120, zlepsil by sa bass ci radsej na to kaslat ? A este poladit tu vyhybku. Vytlemene su zvnutra vatelinom. A este otazocka. Na basaku je cervena bodka, to je plus ? Lebo kabel na basak je ten priesvitny s cervenym pasikom a cerveny pasik nebol na cervenu bodku v oboch bedniach tak som ich otocil.No ako kmita membrana nevidim, ci dnu alebo von. Jedine daco dobre vybasovat aby som videl ze ako kmita :D Na vyhybke nieje napisane + - no su tam japonske / cinske znaky :D cize len premerat od vstupu vyhybky po bak ktore je plus.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#132 Příspěvek od Hubert_79 »

Plus u repráku zjistíš, když ho připojíš na baterku aby se vychýlila membrána. Mám za to, že při správném zapojení by měla jít dopředu, čili jako ven.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#133 Příspěvek od yesper26 »

JJJ to viem s tou baterkou ale na vyhybke kde je plus. Ledaze iba premerat merakom.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#134 Příspěvek od workhard »

Začíná to připomínat vlákno, kde Dušky tunil Geniusy.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
TheLastUnicorn
Příspěvky: 386
Registrován: 17 led 2018, 01:00
Bydliště: Trenčín

#135 Příspěvek od TheLastUnicorn »

workhard: Nestraš! :lol:

yesper26: Originál HPM-100 majú vnútorný pracovný objem pre basák okolo 65L. Väčší objem by im v zásade neuškodil - skôr naopak, okolo 100L je pre ne optimum. Chcelo by to zároveň upraviť to ladenie bassreflexu. Zmizol by ten boomboxový efekt. Kedysi radi ladili bedne hrbom okolo 60Hz - bas pôsobil monumentálnym dojmom. Niekedy to samozrejme nie je na závadu a dodáva to reprodukcii šťavu. Len sa také bedne proste nesmú dať do rohov miestnosti.
Všetky meniče sú v HPM-100 pokiaľ viem zapojené súfazovo, teda "mínus" pol meniča je spojený s mínusovou svorkou na vstupe sústavy. Stačí teda ohmmeter a premerať, ktorý kábel pískne, keď sa druhý hrot oprie o mínusový vstup bedne. Netreba ani študovať výhybku.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“