Udělat si živnost?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ludvik_walter
Příspěvky: 42
Registrován: 24 pro 2020, 01:00

#31 Příspěvek od ludvik_walter »

Hele, já nejsem nějakej blbeček, jenom prostě nevím, odkud začít. Člověk taky, když stav, tak si to nejdřív promyslí, nakreslí, udělá základy...

Nefunguje to tak, že člověk na trávu naleje beton, a na to začne skládat cihly. Prostě nějak nevím, jak to celé pojmout.

"Většinou jsem potřeboval, něco svařit Al. nerez, nebo udělat přípravek v
nástrojárně, rada jak co řešit .... všechno jsem dobře zaplatil"

Tos to zaplatil jim na ruku, nebo tomu, komu ta svářečka a nástrojárna říkala pane? :)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#32 Příspěvek od p32 »

To je snad jedno, když byly obě strany spokojené, ne?
Jinak nikdo netvrdí, že nic neumíš, ale základ je to, že z jedné investované koruny musíš vydělat aspoň tři koruny. No a nejhorší je do podnikání strkat vlastní peníze. Na to jsou právě banky, protože to první, co musíš udělat (s čím prvním začít), tak je připravit si hromádku peněz, s kterými budeš podnikat.

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#33 Příspěvek od milosak »

Samozřejmě platil jsem konkrétnim lidem, protože majitelm fabriky byl stát
a stát jsme my :D
Zase to nebylo tak často max. 2x do roka.

Možná ti je to nepochopitelný a já bych taky nechtěl, aby dnes někdo dělal
s mým vybavením melouchy.

P32

jasně, že byli všichni spokojení a votom to je :D

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#34 Příspěvek od scorpions-cz »

Dnes je to s bankami celkem v pohodě. Předhánějí se, aby ti mohly půjčit. Je třeba si uvědomit, že to budou chtít vrátit :o . Jak píše p32 z jedný kačky musíš udělat 3. Když jsem já začínal, tak na 50 000Kč chtěly banky 3 ručitele s příjmama. Tehdy jsem se na to vykašlal, a vše pořídil postupně za svý.
Rozhodnutí je na tobě, ale jak jsem psal musíš si uvědomit co chceš dělat a co umíš. Jak psali ostatní, pokud se staneš OSVČ tak počítej minimálně cca 5500Kč odevzdáš bez ohledu zda jsi něco vydělal.
Osobně nejsem příznivcem podnikání při zaměstnání, ale pro začátek máš jakousi jistotu. Výpověď můžeš dát vždy.

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#35 Příspěvek od Olchor »

Je dobré vymyslet něco, co nevyžaduje velké vstupní investice, řekněme tak do 100kkč. Pak tolik nebolí, když se nepovede. Třeba revizák nepotřebuje až tolik přístrojů, ale zase solidní znalosti a zkoušky. Nebo běžný elektrikář, co dělá rozvody v domech - základní nářadí, ale zas je to ( dobře placená a žádaná) dřina. No ideální zaměstnání je rentiér. :)

Uživatelský avatar
ludvik_walter
Příspěvky: 42
Registrován: 24 pro 2020, 01:00

#36 Příspěvek od ludvik_walter »

"Možná ti je to nepochopitelný a já bych taky nechtěl, aby dnes někdo dělal
s mým vybavením melouchy."¨¨

Chápu to, ale viděno dnešní optikou mě to fascinuje. Dnes, když všude máš security, co ti pomalu strkaj obušek do zadku, jestli tam nemáš ukrytý šroubek, si nedovedu představit, že někam vlezu, a kámoš mi - na vybaven zaměstnavatele - na CNC vyřízne, co si namyslím, a ještě u toho dáme kamarádky potlach, a všem to bude u prd•le.

Dnes, když je skoro každá firma zabezpečená, jak továrna na munici.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#37 Příspěvek od EKKAR »

ludvik_walter píše:...
Dnes, když je skoro každá firma zabezpečená, jak továrna na munici.
Zcela zjevně jsi ještě žádnou muničku neviděl - o těch totiž ani nevíš, že v daný lokalitě nějaká továrna je, natož abys viditelně mohl pozorovat její zabezpečení ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ludvik_walter
Příspěvky: 42
Registrován: 24 pro 2020, 01:00

#38 Příspěvek od ludvik_walter »

EKKAR píše:
ludvik_walter píše:...
Dnes, když je skoro každá firma zabezpečená, jak továrna na munici.
Zcela zjevně jsi ještě žádnou muničku neviděl - o těch totiž ani nevíš, že v daný lokalitě nějaká továrna je, natož abys viditelně mohl pozorovat její zabezpečení ...
A) zase mě uboze chytáš za slovíčko.
B) bylo to použito jen jako metafora. :lol:

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#39 Příspěvek od bu2520 »

zapomnělo se na to , že daleko nad vším je mít obchodního ducha. Pokud ho člověk nemá tak mu je veškerá šikovnost, znalosti k ničemu. Naopak má li obchodního ducha, jsou um a znalosti vítaný bonus.

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#40 Příspěvek od milosak »

Ano,

bu2520 má totální pravdu, protože být dobrým obchodníkem, jako řemeslník
je vždy na 1. místě !

Potom je teprve vše ostatní ...

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od Hubert_79 »

ludvik_walter píše:
A) zase mě uboze chytáš za slovíčko.
Jo, zvykej si :P Ten pán totiž ví úplně všechno, všude byl a všechno zná. A jen a pouze on má pravdu. Ve všem. Takový místní Chuck Norris :)
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#42 Příspěvek od Ruprecht »

1. Co vlastně chceš dělat, za co ti někdo dá peníze? Něco vyrábět a prodávat? Nebo "dělat papíry"?
2. Pro koho to chceš dělat? Pro náhodné lidi z ulice? Prodávat něco přes e-shop? Nebo pár spolehlivě platících odběratelů/firem?
3. Kde to chceš dělat? U sebe (byt/barák/garáž) nebo v pronajatých prostorech? Budeš mít provozovnu pro příchozí lidi?
4. Jsi spíš líný a dokážeš prokrastinovat celý den, nebo dokážeš makat 18hodin? (oboje je nebezpečné)
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
bdn
Příspěvky: 436
Registrován: 16 led 2020, 01:00

#43 Příspěvek od bdn »

Musíš si sám odpovědět, jak bys chtěl strávit pracoví den a co všechno jsi ochoten podstoupit pro víc peněz. Nikdo jiný to za tebe neudělá. Např. já mám spolužáka, který odjel do UK a x-let vydělává x-krát víc než já. Bohužel je to ale něco za něco...

Uživatelský avatar
ludvik_walter
Příspěvky: 42
Registrován: 24 pro 2020, 01:00

#44 Příspěvek od ludvik_walter »

Ruprecht: první impulz byl, když k nám do podniku přišel kdosi dělat kalibrace měřáků... ten týpek nevypadal, že si žije špatně, a ani nevypadal, že potřebuje vybavení za miliony.

Takže, něco tímto směrem. Věci, které papírově potřebuje každý podnik (nesmíš používat měřidla bez kalibrace).

Slyšel jsem, že kdysi poldové naměřili překročení rychlosti někomu, kdo má na starosti právě kontrolu platnosti kalibrace, ten se nedal, a skončilo to tím, že policie platila několik mega pokutu... věřím, že u firem asi pokuta nebude tak horké téma, ale taky si nelajznou to mít v nepořádku.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#45 Příspěvek od scorpions-cz »

V tom máš možná pravdu. Ale jak chceš začít. (Jak píšeš, firmy co to potřebujou už někoho mají). Zajdeš do firmy a nabídneš to samé za stejné peníze? Nebo tam zajdeš a půjdeš pod cenu? Ani jedno není záruka, že ten kšeft dostaneš.
A tím, že půjdeš hodně pod cenu, zase nevyděláš :lol:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“