Udělat si živnost?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#76 Příspěvek od milosak »

Tu režiji, jako účetní, konstrukce, atd. do toho nepleť.

Podstatné je, že ten zaměstnanec maká na svého majitele a nic neriskuje.
Riskuje majitel fabriky.

Uživatelský avatar
ludvik_walter
Příspěvky: 42
Registrován: 24 pro 2020, 01:00

#77 Příspěvek od ludvik_walter »

Den má jenom 24 hodin, ale když seš živnostník, tak si holt daně a zakázky musíš ošéfovat sám.

Ano, to že jsme montovna, a třeba DE automobilky by bez levných "makerů" dílů z východu nikdy nemohly udržovat poměr cena & kvalita, to je pravda. Ale to je zase jiný příběh.

POdle mě hlavní jádro problému je právě v tom, že se tebou vytvořený zisk musí rozředit tak, aby uživil i ten "support", který právě OSVČ nemá.

xxxxxxx

"Tu režiji, jako účetní, konstrukce, atd. do toho nepleť."

Proč ne? Proč tě to tak naštavilo? :)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#78 Příspěvek od termit256 »

Ale ten "support" budes muset udelat taky, bud ho budes delat sam a o to min stihnes udelat zakazek, nebo nekomu zaplatis kdo to udela za tebe. At uz tvemu zamestnanci, nebo externi firme. Rozhodne to neni tak, ze jako zivnostnik to delat muset nebudes.

Uživatelský avatar
ludvik_walter
Příspěvky: 42
Registrován: 24 pro 2020, 01:00

#79 Příspěvek od ludvik_walter »

"Rozhodne to neni tak, ze jako zivnostnik to delat muset nebudes."

A to sem snad někde v tomto vlákně napsal?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#80 Příspěvek od termit256 »

ludvik_walter píše:...POdle mě hlavní jádro problému je právě v tom, že se tebou vytvořený zisk musí rozředit tak, aby uživil i ten "support", který právě OSVČ nemá...
Tohle?

Uživatelský avatar
ludvik_walter
Příspěvky: 42
Registrován: 24 pro 2020, 01:00

#81 Příspěvek od ludvik_walter »

Ta věta byla myšlena tak, že si to OSVČ může dělat sám. Prostě budu míň hrát na PC a víc vyplňovat papíry...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#82 Příspěvek od termit256 »

Jo, ale tahle prace ti nic nevydelava, takze je uplne jedno jestli cast zisku "rozredis", nebo vubec nevytvoris. Vysledek bude stejny. V tom ten rozdil opravdu neni.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#83 Příspěvek od p32 »

ludvik_walter píše: Podle mě je to daleko prostější: z toho, co ten ele. ve fabrice vydělá, se musí uživit i ti, co se o něj "starají" (účetní, ti, co vyhledávají zakázky apod) zatímco OSVČ si toto vše dělá sám, tudíž živí jen jeden krk, ne třeba šest... to mi přijde jako vysvětlení, co víc stojí nohama na zemi.
To jsi teda vymyslel kravinu na entou. Pokud dělník ve fabrice musí živit dalších šest krků, tak živnostník taky, protože tu jejich režii k té práci musí udělat sám. Samozřejmě, že v tu dobu nemůže zároveň dělat tu svou práci, která ho živí a ztrácí ten výdělek. Jestli ani tohle nechápeš, tak se na to vykašli. Přečti si aspoň základy nějaké ekonomie a snad budeš v obraze.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#84 Příspěvek od konosuke »

pokud máš méně než 50 (let) a zkoušku na vyhl "50" tak důrazně varuji
před živnosti, výhody jsou dneska naprosto iluzórní, místo v el.oboru
seženeš raz-dva, na portálech inzerujou furt - vyplatí se oslovit 3-4 kontakty
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#85 Příspěvek od milosak »

Chtěl jsem co nejednodušeji vysvětlit, proč se má OSVČ lépe než zaměstnanec.

Sám si subdodavatele platim ze svého zisku: účetní,reklamu, silnopr.
elektrikáře (nemáme 50ku) je to zbytečné, když zadáš další firmě a
oni to zmáknou - pošlou fakturu :wink:

Ale tohle všechno dělá každej řemeslník podle sebe.

Shrnu to, protože další debata pro mě nemá cenu : chceš se mít lépe
než zaměstnanec, tak podnikej !

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#86 Příspěvek od sinclair »

Třeba i jenom uvažovat o živnosti za situace, kdy v tomto státě jsou živnostníci, už nějaký ten rok zpátky, oficiálně prohlášeni za největší zloděje a příživníky, mi přijde naprosto zcestné.
Úvaha doslova na palici.
Autor takové úvahy buď vůbec nesleduje politické dění v ČR, nemá ani ponětí o tom, co všecko vyvádí a čeho je schopna státní správa - anebo je to prostě jenom prostý mimoň, co aktuálně závidí sousedovi.
Tomu, kterému tu živnost úředníci ještě nezavřeli, finančák a živnosťák pokutami nezlikvidovali, zatím mu to nějak vydělává a autor úvahy prostě jenom netuší, co všecko za tím je.

To si vážně myslíš, že tato, nebo i ta příští, ještě horší vláda, podle zcela oficiální, vládní doktríny "všetci kradnú" Tě vážně nechá "krást" a "přiživovat se" na svých ubohých spoluobčanech?

Můj názor je, že za takové situace by šel do živnosti jen blázen, sebevrah, Nela Slováková, či bláznivá biomatka.

Uživatelský avatar
ludvik_walter
Příspěvky: 42
Registrován: 24 pro 2020, 01:00

#87 Příspěvek od ludvik_walter »

Jestli ani tohle nechápeš, tak se na to vykašli. Přečti si aspoň základy nějaké ekonomie a snad budeš v obraze.

Moje představa je jednoduchá: tohle budu dělat ve chvíli, kdy nebude kšeft nebo když je čas na relax, a tak bych jednoduše si od "práce rukama" odpočinul úředničinou...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#88 Příspěvek od konosuke »

je to zkrátka o povaze člověka...někdo strpí cholerického šéfa (mistra) 8h denně za zády a ve tři padla, někdo chce "svobodu" ovšem za cenu 24h/denně na příjmu vč. so-ne a svátků, a nedej ! onemocnět - to je pak na mašlu
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ludvik_walter
Příspěvky: 42
Registrován: 24 pro 2020, 01:00

#89 Příspěvek od ludvik_walter »

Na "mistra" se•u, jak říkám, pokud chci mít rodinu, musím být dobrý živitel. Já ani Dana nepotřebujeme luxus, ale zároveň nechci, aby chudinka musela otáčet každou korunu...

Nejsem trubec, co po tom, co předá svou živou vodu, umírá, a jeho poslání je u konce. :wink:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#90 Příspěvek od kokun »

ludvik_walter píše:...
Moje představa je jednoduchá: tohle budu dělat ve chvíli, kdy nebude kšeft nebo když je čas na relax, a tak bych jednoduše si od "práce rukama" odpočinul úředničinou...
Aha - takže finančák (třeba daňové přiznání), ... počkají, až ty budeš mít čas "na relax" 8O :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“