koupě osciloskopu

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
nop
Příspěvky: 158
Registrován: 18 kvě 2007, 02:00

#16 Příspěvek od nop »

Zdravím taky řeším osciloskop na bastlení s MCU a něco málinko NF ,pokukuju v sousedním vláknu po usb nebo jsem uvažoval i o tom siglentu,ale měl bych dotaz na uživatele samostatných přístrojů a to jestli ten rigol owon nebo siglent jde použít i jako usb osciloskop tj jestli mi SW bude ukazovat průběh online i na PC nebo jestli si jen můžu udělat screen a ten poslat do pc?

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#17 Příspěvek od danhard »

Líbil se mi tento, dá se dobře upnout na 200MHz.
https://www.banggood.com/Hantek-DSO5102 ... 13032.html

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#18 Příspěvek od passion »

Ahojte. Tiež riešim kúpu domáceho osciloskopu. Limit mám bohužiaľ do cca 500€. 2 kanále sú mi občas málo, tak 4-kanálový, 100MHz. Vybral som si troch favoritov:
1. Siglent SDS1104X-U
2. Rigol DS1104Z Plus
3. GW Instek GDS-1054B

Môj favorit je Siglent - ako jediný má dvojicu prevodníkov, a tak ešte pri 2-kanálovom meraní neklesne šírka pásma, ale občas nájdem príspevok, že siglent nekupovať bez udania praktického dôvodu.

Rigol má zas skvelé ovládanie, ale je to už niekoľkoročný starý model a občas tiež nájdem príspevok, že rigol nekupovať, že šmejd z číny.

No a GW Instek tiež pôsobí skvelým ovládaním, ako jediný má samostatné knoflíky na vertikál pre každý kanál (asi veľké plus), ale zas ako jediný nemá možnosť rozšírenia o digitálne vstupy. V diskusiách je táto značka väčšinou velebená, ako niečo lepšie z východu (Taiwan).


Som na vážkach, do ktorého ísť. Heknúť na vyššie MHz vraj idú všetky tri. Poradíte? Prípadne napíšte niečo z praxe, kto má jeden z týchto troch osciloskopov doma? Čo ho milo prekvapilo, prípadne naopak, čo mu vadí?
p.s. nechcem starší analog z bazošu. Chcem nový, stolný HDO.

Uživatelský avatar
alxa
Příspěvky: 226
Registrován: 02 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Brna

#19 Příspěvek od alxa »

Mám Siglent SDS1104X-E , dlouho jsem vybíral, luxoval všechny možná fóra, nakonec jsem vybral Siglent. Nějak funguje, má sondy které se dají přepnout 1:1 nebo 1:10, nějak funguje. Dříve jsem měl Keysight MSOX-1202A, bohužel odešel a oprava by stála moc, tak jsem koupil Siglent, ale je to nesrovnatelné s Keysight. Ostatní modely neznám.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#20 Příspěvek od Hydrawerk »


Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od petula »

:arrow: passion: mám GW instek. Bohužel nemá podporu sériových protokolů , ale jinak coby digitál ujde. Prostě průměr. Je to digitál na sběr dat. Na starýho analogovýho Tektronixe nemá. Tektronix je Tektronix. :D

Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Mek7 »

Ja mam ten Siglent a som s nim plne spokojny, zatial mi stacil na vsetko co som potreboval. Potesilo ma aj take zakladne FFT a dekoder I2C.
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#23 Příspěvek od Hydrawerk »

passion
Osciloskop do 500EUR bude vždy velkej kompromis. Velmi záleží na tom, jakou očekáváš životnost, funkce, šířku pásma...
GW Instek by měl obecně mít nejdelší životnost. Ale zase nemá tak dobrej poměr cena/ vybavení. Osobně u něho velmi cením vertikální knoflíky pro každý kanál.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#24 Příspěvek od Hydrawerk »

petula píše::arrow: passion: mám GW instek. Bohužel nemá podporu sériových protokolů
Jakej GW Instek to je??
GDS-1000B by měl standardně umět sériové dekódování, viz strana 12 v návodě. https://www.gwinstek.com/en-global/prod ... w/1676/130
7inch, 800 x 480, WVGATFT display.
Available from 50MHz to 200MHz.
Real-time sampling rate of 1GSa/smax.
Deep memory: 10M points record length.
Waveform capture rate of 50,000 waveforms per second.Vertical sensitivity: 1mV/div~10V/div.
On-screen Help.
32MB internal flash disk.Go-NoGo app.
Serial Bus Decode: Serial bus decoding of UART, I2C, SPI, CAN and LIN buses.
Remote Disk app(4 channel models only).
Optional apps available for download.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#25 Příspěvek od Hydrawerk »

https://youtu.be/9SXZk2tsQ4g?t=683
Ten GW Instek GDS-1000B je cca 5 let na trhu, napájecí zdroj je docela kvalitní s dobrými kondenzátory Nippon Chemicon. Kupodivu dle návodu nemá jemné nastavení vertikálního rozlišení. Divný, no, ale u GW Insteku to tak bývá.

https://youtu.be/kb9P1Am9aFU?t=828
Rigol DS1054Z je na trhu asi 6 let, ve zdroji jsou nechvalně známé trapné kondenzátory CapXon.

https://youtu.be/Y6gzYbuMjOA?t=1118
Siglent SDS1104X-U je fakt na trhu asi méně, než rok. Hlavní kondenzátor je pochybnej Lelon, ostatní jsou nečitelné, protože je někdo zapatlal bílým tmelem.

Osciloskop je něco jako přítelkyně! Ty dobrý jsou drahý. A každej má nějaké nectnosti.

Já mám cca od dubna roku 2013 tehdy koupenej jako novej Agilent / Keysight DSOX2002A, do něhož jsem nahrál nějaký cracknutý firmware na odemknutí optionů a zvětšení šířky pásma. Pětiletou záruku přežil v pohodě. Funguje dodnes, po necelých osmi letech vypadá jako nový. Ale technologicky je to 10 let starej přístroj, na trh šel počátkem roku 2011!!

Asi žádnej z těch výše zmíněných osciloskopů není vyloženě špatný, hlavně nekupuj žádnej Owon nebo Hantek!

Uživatelský avatar
alxa
Příspěvky: 226
Registrován: 02 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Brna

#26 Příspěvek od alxa »

Ten můj Keysight byl starý 8 let, odešel AD převodník, oprava výměna základní desky + kalibrace cena opravy cca 45kkč, tak do toho jsem nešel.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#27 Příspěvek od danhard »

To se vážně nevyplatí.

Alxa, jaké s ním máš úmysly ?

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#28 Příspěvek od passion »

petula píše::arrow: passion: mám GW instek. Bohužel nemá podporu sériových protokolů , ale jinak coby digitál ujde. Prostě průměr. Je to digitál na sběr dat. Na starýho analogovýho Tektronixe nemá. Tektronix je Tektronix. :D
Nejde heknúť, aby išlo aj dekódovanie?
Už váham len medzi GW Instekom a Siglentom.
GDS-1054B sa (vraj) dá heknúť na 100MHz a aj na sfunkčnenie dekódovania zberníc.
SDS1104X-U zas na 200MHz.
Za GWInstek sa prihovárajú ovládacie prvky pre každý kanál zvlášť, dobré ovládanie, spoľahlivý HW a že je to trochu lepšia "šikmooká" značka. Ale potrebujem zaručenú info, že ide heknúť na dekódovanie zberníc.
Za Siglent zase že je to novší model, hlavne dva ks AD prevodníkov, teda šírka pásma zhodná aj pri 2-kanálovom meraní a viac spolupráce s PC, či možnosť rozšírenia na 16 dig vstupov, istota dekódovania zberníc. Mínusom je nutné prepínanie ovládacích prvkov pre jednotlivý kanál.
Potrebujem kopnúť jedným alebo druhým smerom.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#29 Příspěvek od Hydrawerk »

passion píše:
petula píše: GDS-1054B sa (vraj) dá heknúť na 100MHz a aj na sfunkčnenie dekódovania zberníc.
Myslíš toto? https://www.eevblog.com/forum/testgear/ ... 000b-hack/
Moc jsem to nečetl.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#30 Příspěvek od Celeron »

Koukal jsem po osciloskopech co se nyní vyrábí. Že jsou oscila 4 x 500MHz, to jsem věděl ale že je LeCroy a Tektronixy 4 x 1GHz to už né. Nojo ale cena vyšší než Oktávka Style v plný palbě, no neber to. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“