Aktuálně Česká pošta

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#1216 Příspěvek od piCZus »

Celeron píše:Myslíš, že by z remitendy byly časáky zjevně rozevřený, vochmataný a s oslíma ušima? A za 15 kaček rozhodně nebyly.
(Ne)Fungování pošty v N.B. je mi z osobní zkušenosti dostatečně známý. Kámošova manželka tam dělala skoro 25 let a po tom, co jí provedli 2 roky před penzí si toho moc pro sebe nenechala. :roll:
Samozřejmě že můžou být ochmatané a s ušima, běž se podívat třeba do Kauflandu, kde mají časáky v regálu, kolikrát tam stojí jedinci, kteří si je čtou a potom je dají zpátky. A takových ochmataných je tam vždy dost, když beru mamce časáky, tak šahám doprostřed.

Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#1217 Příspěvek od Mek7 »

Kdesi mi ktosi hovoril, ze tiez mal predplateny casopis, a dosiel do schranky bez plastoveho obalu, evidentne citany, a s vylustenou krizovkou :lol: No ale to uz bolo davno.
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1218 Příspěvek od Hubert_79 »

Celeron píše:Myslíš, že by z remitendy byly časáky zjevně rozevřený, vochmataný a s oslíma ušima?
Samozřejmě. Někde je to v trafice týden až dva vystavený a dost lidí se do toho hrabe. Vytáhnou, prohlédnou, půlku přečtou, narvou zpátky a šup na další časák. Navíc ta remitenda se u distributora jen zkontroluje kusově a nahází se to na nějakou hromadu a po nějakém čase to jede do sběru. Takže podle toho se k tomu všichni chovají...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#1219 Příspěvek od Celeron »

Pak je ale ještě zásadní otázka, proč ty časáky nepřišly v době co měly přijít. A hned 2 týdny za sebou. To že přišly až po tom, co jsem začal prudit je věc jiná. Jo a ještě jedna věc, začal jsem prudit ve čtvrtek odpoledne? Myslíš, že by to zvládli do pátku ráno zorganizovat z nějaký centální "remitendy"?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1220 Příspěvek od Hubert_79 »

Ano, zvládli. Ale ne pošta, tudíž je vysoce pravděpodobné, že to nosí Mediaservis, s ranní roznáškou novin. Denní tisk (noviny) pošta nedoručuje od počátku roku 2018.
Tomu napovídá i to, že to přišlo v obálce bez adresy.
Ty noviny chodí na ranní roznášku z nějaké centrály, pro vás asi v Hradci či Pardubicích. Tam na tato centra se i posílá remitenda a řekl bych, že to tam nějakou dobu nechávají, právě pro případy reklamací.
Remitenda se dělá tak, že ti přijde várka časopisů s dodákem, kde máš napsáno, co musíš vrátit. V den, kdy to přijde vracíš stará čísla. Jak to na té centrále (buď je to Mediaprint, nebo PNS - to už ale s poštou nemá nic společného) není druhý den, tak smolík. Nafakturují ti to jako prodané. Takže z toho vyplývá i to, že na poště dva týdny staré časáky zkrátka nemohli mít a neměli je kde vzít.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#1221 Příspěvek od p32 »

U nás to stále nosila pošta i když tam bylo Mediaservis. Teď už je to jedno, protože jsme zrušili předplatné a mohou se tedy jednoduše posrat. Vždycky je lepší si to koupit v pondělí ve stánku než čekat 10-14 dní na laskavé doručení. :wink:
V redakci potvrdili, že mají smlouvu s ČP, že to dodá vždy do středy.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1222 Příspěvek od Hubert_79 »

Z popisu posloupností (ve čtvrtek telefonát, v pátek dodání starých čísel) usuzuji, že to pošta nebyla. Proč? Kde by vzali časopisy dvě čísla zpět? To nikde (ani třeba v trafice) jinde nemají, než přímo u distributorů tisku, právě z remitend.
Těch dodavatelů tisku je vícero, něco chodí přes poštu a něco ne. Jak jsem psal, tak třeba denní tisk přes poštu nejde.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#1223 Příspěvek od p32 »

Že se vám do toho furt cpu, tak denní tisk tady asi nikdo neviděl ve schránce od kohokoliv aspoň 10 let, Já psal o časopisu - týdeníku, když za dva týdny byli schopni donést 2 čísla zaráz, prý to tam jen tak leželo na poště. Samozřejmě to nedělali naschvál oni, ale ti co jim to tam měli dávat.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1224 Příspěvek od Hubert_79 »

No vidíš, já když vycházím na ranní /kolem 5h ráno/, tak potkávám dědka, co strká denní tisk do schránek. Asi toho ale hodně ubylo, proti dobám minulým...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#1225 Příspěvek od p32 »

Tady denní tisk nikdo nebere, protože čumí na internet nebo z okna, což je to samé. :wink:

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#1226 Příspěvek od piCZus »

Odbavování zásilek ze zemí mimo EU

https://www.ceskatelevize.cz/porady/109 ... deo/815587

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#1227 Příspěvek od tomasjedno »

Nějak jsem z čísel tam uváděných na větvi.
V roce 2019 prý ta celní pošta zpracovala 75 M zásilek ze zemí mimo EU. V roce 2020 prý jich bylo 50 M. Když vezmu 260 pracovních dní v roce, tak to dělá cca 200.000 - 300.000 zásilek denně.
A na jiném místě tam říkají, že tam denně proclí cca 100 zásilek napřímo, a 400 proclí pošta na základě plné moci (za poplatek 200 Kč).

Z toho by mi vyplývalo, že celním řízením projde 0,2 % zásilek, ostatní jako podlimitní pustí dál. Co ale budou proboha dělat, až v létě skončí ty DPH-prázdniny do 22 €, a budou muset denně přežvejkat 500x víc zásilek než dnes?

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#1228 Příspěvek od workhard »

Mají novou budovu, i personálu prý mají dostatek :)
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#1229 Příspěvek od tomasjedno »

Jo, teď jim narostla agenda o zásilky z Anglie a prořekla se, že se jim hromadí (ale pak dodala, že je ještě stíhají). Přeloženo do češtiny, ještě je mají kam dávat a kdo si počká, ten se dočká. Bude hůř.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#1230 Příspěvek od kejki »

Při poplatku za proclení odpadnou spousty drobných položek, které se dneska vůbec neclí. Pro mne je teď při uzávěře jednodušší koupit knoflíkové baterie z Číny. To jsou desetikorunové položky.
Pak ty stovkové - převodník USB-serial z Číny něco přes 300,-, tady bez pošty 700,-, to už bude člověk kalkulovat s tím, že tady to je hned a se zárukou.
Spousty lidí kupuje věci typu řemínek k hodinkám, komponenty pro výrubu bižuterie, jehly do šicího stroje, patky k šicím strojům, nitě, včetně čalounických - to se po zavedení státně-obavovacího poplatku nevyplatí.

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“