Maže se těsnění vodotěsných hodinek?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Hape »

Tohle já u svých hodinek už řešit nemusím.
Zítra to budou přesně tři roky co jsem si koupil hodinky CASIO Lineage, které jsou napájené akumulátorem dobíjeným ze solárního ciferníku. Za celou dobu se mi nestalo že bych neměl akumulátor plně nabitý a to ani v zimě, kdy si pořádného osvětlení ciferníku moc neužijí a občas použiju odpočet času zakončený po uplynutí nastavené doby zvukovým signálem. Mají to opravdu dobře vymyšlené.
Nevím jaký typ akumulátoru je v nich použitý a doufám že ještě dlouho vydrží, než bude zralý na výměnu.

S dotazem ohledně mazání toho kroužku by asi bylo lepší se obrátit na nějaké hodinářství. Já sem hodinky kupoval tady: https://www.hodinky-sperky.cz/
Třeba by ti tam poradili.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#17 Příspěvek od Celeron »

To je zajímavý, že se to stíhá dobíjet když spousta lidí má přes hodinky rukáv.
Nevím, jestli se to ještě vyrábí ale byl ještě další systém pro "nabíjení" vodotěsných hodinek. Uvnitř byl nějakej mechanismus se závažíčkama který se pohybem ruky dával do chodu a buď přímo natahoval pero hodinek a nebo poháněl generátor na nabíjení baterky. Jeden kámoš má potápěčský Invicta hodinky. Musí je stále nosit na ruce aby se stíhaly natáhnout, není možný je na noc odkládat. Divný, v noci se při spaní člověk moc nehejbe pokud není středa. :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#18 Příspěvek od mi-ro »

Jestli myslíš ta Ruský, co vážily tolik, že by jsi s tím zabil vola, tak měly malej plutoniovej reaktor. A svítily i v noci, pořád.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Spiral
Příspěvky: 300
Registrován: 07 čer 2013, 02:00

#19 Příspěvek od Spiral »

Celeron
What is a Seiko kinetic watch? How does it work?
https://www.youtube.com/watch?v=msYMUWim_GY

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#20 Příspěvek od Celeron »

Jo, to je ono, magneto jak v Jawa 20 Pionýr. :lol: Jestli v tom je supercap, tak vydržej bez rozdělání asi hodně dlouho. Já mám v jedný regulaci supercap už od roku 1999 a stále drží.
Ty starý bez elektroniky natahovaly péro přes převodovku.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#21 Příspěvek od Celeron »

mi-ro píše:Jestli myslíš ta Ruský, co vážily tolik, že by jsi s tím zabil vola, tak měly malej plutoniovej reaktor. A svítily i v noci, pořád.
Zajisté myslíš Charóšnik. Ty vážily asi 15 deka, jen sklo bylo 2 mm tlustý. :lol: Ale v něm byla baterka ze který časem vytekla rtuť.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Hape »

mi-ro píše:...měly malej plutoniovej reaktor. A svítily i v noci, pořád.
Plutoniovej reaktor asi ne, ale na to svícení se opravdu používá radioaktivní prvek Tritium, viz odkaz: https://prim-hodinky.cz/tritium/
Píšou že hodinky sním můžou svítit až 25 let.

Táta kdysi dávno, snad ještě za socíku, dostal od někoho ruský digitálky, značku už si nepamatuju, a to byl taky pořádný kus oceli. Když jim došla baterka, tak skončily v šupleti. Pak jsem je po několika letech znovu objevil a i když sem jim dal novou baterku (možná dokonce byly na dvě), tak už nefungovaly.

Později mněl ještě jedny ruský, ručičkový quartzky značky Poljot, a to už byly normální hodinky, docela pěkný. Dneska už tahle značka v obchodech vidět není.

Uživatelský avatar
kovka
Příspěvky: 541
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Brumovice

#23 Příspěvek od kovka »

Kamarád posílal tachometr tuším z Tatraplánu na Slovensko byl "svítící" a pošta mu oznámila že zásilka obsahuje radioaktivní materiál, nebude doručována a musel si to jet vyzvednout do Bratislavy.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#24 Příspěvek od Kremik »

Divné, že se tu ještě neobjevil tiktak :?:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#25 Příspěvek od rnbw »

Asi premyva piesok.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#26 Příspěvek od p32 »

Už ho promyl, ale byl línej a teď ho vysekává z ledu. :lol:

Uživatelský avatar
Spiral
Příspěvky: 300
Registrován: 07 čer 2013, 02:00

#27 Příspěvek od Spiral »

Celeron píše: Jeden kámoš má potápěčský Invicta hodinky. Musí je stále nosit na ruce aby se stíhaly natáhnout, není možný je na noc odkládat. Divný, v noci se při spaní člověk moc nehejbe pokud není středa. :lol:
Zdravím, tak pokud je to dobrý kámoš, tak bych doporučil ... viz video
https://www.youtube.com/watch?v=gMiiRv71pNk
Za předpokladu, že "středu" nemá denně, obvykle rezerva chodu hodinek je na dva dny, by to mohl být pěkný dárek.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#28 Příspěvek od Celeron »

To je pěkný, díky! :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od Hubert_79 »

To by se mi taky líbilo! Mám automaty (už dědečky) a tohle by bylo fajn.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#30 Příspěvek od tiktak1953 »

Tesnenie sa nemazalo,jemne liznuté ničomu neposkodí,nesmie sa dostat do strojceka.Vazelina ma svoje opodstatnenie lebo odpudzuje vodu ,zachytava prach! Mnohe suché tesnenie aj Prim šport vodotesnych hodin sa pri utahovani vika deformovavalo ,vytlacalo do vonku spod víka,a neplnilo 100% svoju funkciu.Tesneni je stovky,hlavne ploche je tazko zohnat do kazdych hodín.Hodinar nema mat skade do vsetkých, aj ked niektore pasuju do druhych.Tesnenie korunky sa malo natriet vazelinov,ale sme to iba olejom lízli aby sa dala krounka z stvrdnutym tesnenim nasunut!! Roboty mam na tri roky v dielni aj vonku premyvam piesok ,lebo mam nepotrebnu dazdovu vodu ako ste spravne predpokladali.
------------------------------
nevedel by mi niekto take hroty z tvdeho materialu urobit 4X. Keby mal material ,tak nem probl. vyrobim si .Rozmery poslem.
Přílohy
P1020417.JPG

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“