Aktuálně Česká pošta

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#1351 Příspěvek od kokun »

tomasjedno píše:V zásadě je to myšlenka dobrá. Nevím jen, jestli místní populace bude schopná pochopit správný způsob psaní adresy.
V Rakousku už to nějaký pátek provozují, a přesto se mi vloni stalo, že mi odesílatel k zásilce adresované na Abholstation neuvedl mail ani telefon na mne (prý se divil, proč mu to vůbec píšu) a tak jsem stejně musel jít zásilku páčit z baby na poštovní přepážce.
Začátkem února jsem posílal zásilku sušených hub do Německa (Čechovi, trvale žijícímu tam). Když jsem mu napsal, jestli si to nechce raději poslat na adresu v CZ (k příbuzným - a při návštěvě si pak vyzvedl u nich), kvůli výši poštovného (rozdíl mezi CZ a BRD je značný!), tak odepsal, že u rodičů už téměř rok nebyl (kvůli covidu) a ať mu to pošlu do Německa.
Systém schránek (jak jsem dával odkaz na "novinku" na SK) tam je zavedený už dávno. Taky mně k tomu napsal následující:
"Vim, ze vam to pripada absurdni, ale vzhledem k situlaci (COVID) jsem nebyl u svych rodicu skoro rok."

"Takze mi poslete celkovou cenu zasilky i s postovnym a hlavne IBAN , ... Ja vam poslu dorucovaci udaje. Ktere jsou trosku slozite a je je potreba 3x zkontrolovat. Minule jsem hledal zasilku 3 mesice kvuli jenomu zapomenutemu cislu."

"Prosim opravdu dobre zkontrolovat vsechna cisla. Naposled misto 706 napsali 76 a ja jsem dohledaval balik 3 mesice. Muj telefon je +491xxxxxxxxx, ale na balik ho nepiste, protoze me ho dodavat nebudou, ale budu si ho vyzvedavat v automaticke vydejne."
Takže si nepřál uvést k adrese ani č. mobilu, ani e-mail adresu!
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#1352 Příspěvek od ZdenekHQ »

Taky je kouzelný, že přes jistou firmu poslat balík do Řecka vyjde asi na 2500Kč (se slevou!), ale když si on objedná svoz z ČR, tak zaplatí asi stovku. To se jim to pak žije...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#1353 Příspěvek od tomasjedno »

kokun píše: Takže si nepřál uvést k adrese ani č. mobilu, ani e-mail adresu!
Nevím, jak na Slovači, ale v Německu a v Rakousku je třeba při podání zásilky adresované do automatické výdejny uvést mail nebo mobil příjemce, aby mu pošta mohla poslat avízo s heslem pro vyzvednutí.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#1354 Příspěvek od kokun »

Tak přestože jsem ani jedno (ani druhé) na balík neuvedl (on si to výslovně nepřál), tak si balíček bezproblémově vyzvedl!
Ještě něco z té naší korespondence:
"Jinak ten mobil je zbytecne tam psat, kdyz mi to dodavaji na vydejnu. To zatim v Cesku neni. Jsou to vlastne takove schranky na dopisy ruzne velikostti. A diky kodu, ktery mi prijde na telefon otevru jen tu jednu a prevezmu si balicek kdykoli. Ale proto je potreba kontrolovat ta cisla. To prvni je moje identifikacni cislo pro postu a pak je tam cislo toho zarizeni, coz je v tomto pripade 706. a samozrejmne PSC xxxxx."

Zítra ten balíček zabalím a hned po připsání ho odešlu - s tím, že Vám pak taky napíšu to číslo zásilky (jak už jsem psal). Taky mně bude zajímat jak (kudy a jak dlouho) bude cestovat - tak ho taky budu sledovat.
...
Balíček už cestuje - pod číslem: RRxxxxxxxxxCZ
Tak ji můžete sledovat - budu ji sledovat i já!

"Me se to cislo objevi v aplikaci az ve ctvrtek, az prekroci hranice. Pak ho prevezme nemecka posta a zada ho do systemu, pak ho budu moct sledovat."
Adresa (na kterou jsem odesílal) nebyla ovšem soukromá, ale na tu jejich "balíkovnu" (kromě jiného: Packstation 706).
A na ní bylo uvedeno i to jeho "identifikační, devítimístné číslo" - pod kterým je tam zřejmě zaevidován-zaregistrován a oni mají tudíž jeho adresu (vč. mobilu !!!) ve své databázi - alespoň tak si to vysvětluji já :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#1355 Příspěvek od rnbw »

Ano, bude to nejake jeho cislo v databaze posty. Je to asi kvoli ochrane udajov, aby na zasielkach neboli viditelne mailove adresy a telefonne cisla.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#1356 Příspěvek od kokun »

rnbw píše:Ano, bude to nejake jeho cislo v databaze posty. Je to asi kvoli ochrane udajov, aby na zasielkach neboli viditelne mailove adresy a telefonne cisla.
Tak daleko zřejmě ještě ČP není - poněvadž na jejich prodávaných kartonových obalech jsou (hned nad adresními údaji) dvě předtištěné kolonky pro: telefon a e-mail 8O :(
Přílohy
Např.: Kartonová krabice VI. - velikost S
<br />Bohužel údaje jsou špatně čitelné - po rozkliknutí a zvětšení (na jejich stránkách) je to čitelnější.
Např.: Kartonová krabice VI. - velikost S
Bohužel údaje jsou špatně čitelné - po rozkliknutí a zvětšení (na jejich stránkách) je to čitelnější.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#1357 Příspěvek od ZdenekHQ »

No ono to sdělení ČP, že "dnes vám budeme doručovat zásilku" má stejnou hodnotu, jako ranní rozkaz pro vojáka hradní stráže, že do večera bude stát u té kadibudky.

Všechny ostatní firmy udávají cca dvouhodinové okno. S tím už se dá žít. Rohlík má hodinový okno, u Tesca to bude podobný.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#1358 Příspěvek od tomasjedno »

S tím dvouhodinovým oknem - ne všechny. Nedávno mi doručovali UPS a DHL zásilky z ciziny, a oba jen ráno avizovali “dnes”.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#1359 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ono je to ve své prostatě dneska stejně jedno, položí to u dveří RD či firmy a jedou. V paneláku to bohužel nejde, tam to asi řeší jinak, ale tam se zase nedá podnikat.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#1360 Příspěvek od Mek7 »

Ano, u nas na sidlisku naposledy GLS doviezla balik o 11:30, a polhodinu potom mi prisla SMS "dnes vam budeme dorucovat balik medzi 12-14:00" a pritom som ho mal uz doma :lol: Takze bordel na kolieckach nie je len u "pocty" :)
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#1361 Příspěvek od rnbw »

Viackrat sa mi stalo, ze prisla SMS a kurier o 10 minut zvonil. Ale uz dlho som v SMS nevidel cas, vzdy tam je "do konca pracovnej doby".

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1362 Příspěvek od Hubert_79 »

kokun píše:jsou (hned nad adresními údaji) dvě předtištěné kolonky pro: telefon a e-mail
Mno, kdybys místo šíření poplašných zpráv zapojil selský rozum... Na krabici to není povinností uvádět, ani na podací lístek a ani to zadávat do systému (kromě balíku na poštu, kde to vyplývá z logiky věci). Ono určitě někdo bude mít potřebu, náladu a čas si z krabic opisovat telefony a maily :roll:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#1363 Příspěvek od kokun »

Jaké šíření poplašné zprávy? Já jen napsal, co je na krabici předtištěno - anebo snad není?

Sám často jedno, či druhé (mobil, či e-mail) k adrese píšu, když něco posílám. A píšu to i na "netypizovanou" krabici (i bez kolonky).
Jen jsem výše napsal, že Čecho-němec, kterému jsem rovněž posílal zásilku, si to vyloženě nepřál - tak zůstaly obě kolonky prázdné-nevyplněné.
A pokud to šlo do "jeho balíkovny" kde je registrovaný, tak nebylo mobilní číslo ani třeba - balíkovna mu zaslala "kódové číslo" na jeho mobil ze své databáze.
Nic víc - nic míň.
Rozhodně je v tomto systému adresát lépe chráněný, než u ČP - ať tedy bráníš svého zaměstnavatele, kolik chceš :lol:
Potvrzuje ti to i kolega:
rnbw píše:Ano, bude to nejake jeho cislo v databaze posty. Je to asi kvoli ochrane udajov, aby na zasielkach neboli viditelne mailove adresy a telefonne cisla.
Hubert_79 píše:Ono určitě někdo bude mít potřebu, náladu a čas si z krabic opisovat telefony a maily :roll:
Kdo tím bude něco sledovat, tak si tu potřebu, náladu i čas rozhodně najde.
Naposledy upravil(a) kokun dne 19 bře 2021, 08:55, celkem upraveno 1 x.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1364 Příspěvek od Hubert_79 »

No jistě, kdo bude chtít získat nějaké telefony a/nebo maily, tak zvolí jako metodu opisování z balíků :lol:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#1365 Příspěvek od tomasjedno »

No jasně, v noci se vloupá na poštu a bude opisovat a opisovat, až se z něj bude kouřit.

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“