Vypínání win7

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#16 Příspěvek od xsc »

Existovala od MS utilita, která se používala, když systém nechtěl přejít do sleep módu - vypsala zařízení/driver, který tomu brání. Možná by šla tady zkusit - bude to zjevně něco, co se nechce ukončit ani nemá rozumný tim-out.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#17 Příspěvek od Zaky »

Zkus pokusně disablovat wifi, na desítkách jsou s tím se staršími wifinami problémy frekventně, mám je taky a řešení je asi jedině vyměnit wifi modul, na sedmičkách mi to ještě chodilo OK, ale třeba ti nějaký update protlačil nějaký vylepšený driver.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Puda »

xsc - máš recht -pamatuju
Zaky- wifinu mám vypnutou, jedu přes kabel, a na připojení je to stejně nezávislé
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#19 Příspěvek od petrfilipi »

Puda píše:... Asi udělám čistou instalaci na jiný disk a potom porovnám nastavení všeho možného. ...
S první polovinou souhlasím, s druhou ne.

Pokud nepomůže čistá instalace, tak už nic.
Ale porovnávat to pak se starou instalací nemá smysl, těch změn bude milion. A nikdy nevíš, kolik jich musíš udělat pro opravu chyby. Pokud máš další HDD, tak udělej čistou instalaci (zřejmě budeš muset použít WSUS offline) a pokud to bude fungovat, tak už to tak nech.

PF

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#20 Příspěvek od kejki »

Mi to na desítkách vykreslilo obrázek neznámé aplikace a hlášku, že brání vypnutí, tam existuje cesta k vypsání aplikací (přehledné) a služeb (nic pro laiky). Nakonec to byla aktualizační aplikace Windows. Ale prudila snad 5 dnů. Přitom NTB leží na stole, může si stahovat až do alelujá. Jenže Lenovo.
Pro filtr na zdržení startu je https://www.glarysoft.com/quick-startup/

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od PotPalo »

Akože 2 minúty vypínania je normálne? Mne počítač vypne do 15 sekúnd, a pokiaľ by to bolo cez minútu, tak mu už utnem napájanie a nech sa aj poserie. Ja som tu pán. :D

Tak dlhé vypínanie by som riešil nasledovne:
1. najprv by som povypínal v správcovi zariadení čo sa dá, reštart, a potom skúsiť vypnúť. Pokiaľ pomôže, je niečo s ovládačmi. Postupne zapínať zariadenia a pozorovať ktorý to robí.
2. cez správcu úloh (Ctrl+Shift+Esc) by som povypínal nejaké procesy (treba si pamätať ktoré), a skúsiť vypnúť. Ak to pomôže, bol to jeden z tých procesov, a už iba zistiť ktorému programu patrí.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Puda »

Myslel jsem všeho možného souvisejícího, v regeditu a v nastavení se zatím ještě vyznám. Domrvil jsem to totiž jak jsem jenom mohl. Po vypnutí googlích a Billyho šmírovacích utilit a zadních vrátek (ATS, AMT, TPM, MEI...), mi pc začalo psát ještě než začne bootovat "ME is in recovery state". Podle návodu to znamená, že nastavení systému neodpovídá možnostem nastavení Trusted platform module a že mi tu frčí nepodporovaný hw či sw. Takže cmos baterka ven a znovu a lépe. Sedmičky jsou na dva roky, bohužel i když s tím nedělám blbosti. Zlatý XP. A thinkpady se u mě taky dost shodily...
Jestli máte, pánové ještě nějakej nápad tak sem s tím. Kdyžtak si na víkend koupím flašku Chardonnay a budu se opět sociálně deprivovat při instalaci win, která by nebyla až tak nutná, kdyby to alespoň fungovalo, jak má...
Naposledy upravil(a) Puda dne 13 dub 2021, 19:10, celkem upraveno 1 x.
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Puda »

@PotPalo to jsem dělal ze začátku. Bohužel to ale dělá nějaká nějaká služba, která je dost důležitá přímo pro systém a nejde zastavit.
@petrfilipi mam m2 ssd jen pro system, a po tomhle do..dání už je to fuk...
Už to udělám z jedné vody načisto.
Jenom nechápu, jak si ty mrkváči můžou dovolit bavit se s biosem v mém pc za mými zády. Když totiž jednu z těchto hw kravin vypnu, tak dokud nespustím win, tak se mi ta hláška při příštím startu neobjeví. Mám tu totiž ještě linux i dos. A těm je to evidentně jedno. Jenže v linuxu nemám ovladač na wifinu a dos je prostě dos...
Naposledy upravil(a) Puda dne 13 dub 2021, 14:44, celkem upraveno 1 x.
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od PotPalo »

Ono niekedy aj to surové vypnutie pomôže. Windows sa snaží byť až moc chytrý, a pamätá si čo sa naposledy pri vypínaní spustilo a nedokončilo. A pri x-tom zlyhaní to už odpojí tú nefunkčnú časť aj samo.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#25 Příspěvek od xsc »

Spíš se ještě podívej do prohlížeče událostí na hlášky systému, případně i aplikací. Když se mi kdysi PC nechtělo vypínat, byl problém v uvolnění uživatelského profilu.

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Puda »

@ xsc dělá to nezávisle na přihlášení, t.z.n. ani se nemusím přihlásit, dám vypnout a dělá to. Jenom v nouzáku to nedělá. Obávám se že to dělá nvidia quadro. Jo a jediná chyba tam byla z ledna o tom, že se nepovedl zápis se zpožděním na nějakou obskurní flash. Jinak samá oznámení. To jsem procházel samosebou hned na začátku taky.
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od Puda »

Nojo, vytáhnul jsem cmos baterku, vyfoukal, očistil paměti, nastavil hodiny, chyba zmizela a vypínání trvá 10 vteřin... Prachu tam bylo ale minimálně, foukám každý půlrok. Možná mi hnije jedna z pamětí, memtestem to ale prošlo, jsou vidět všechny čtyři kusy a všech 16GB. Kde asi udělali soudruzi z Asie chybu... Tak dík za rady, pánové, je to asi prostě krám... mějte se :-)
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od PotPalo »

Nemal si nááááááhodou nastavenú v BIOSe disketovú mechaniku ktorá ale neexistuje? To potom dlho trvá pokus o prístup na ňu a nič sa nedeje.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od Puda »

To ne. Je to krám, proč bych jí nastavoval, když jí nemám.
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“