Windows XP, aky prehliadac?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kratz
Příspěvky: 94
Registrován: 08 led 2021, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#76 Příspěvek od kratz »

Mek7 píše:Mam tu jeden stary PC s procesorom "Athlon 64 X2 Dual Core 4200+ 2,2 GHz Socket AM2" ...
Ja bych se zamyslel nad tim, jestli je dobry napad pripojovat k siti OS bez aktivniho supportu a oprav der, kde je jen otazka casu, kdy se ti tam usidli kdejaky sajrajt, ktery tam instalovat nechces.
Athlon 64 X2 desky mam porad doma. Kdyz se tam poradne zvedne pamet (8G se do ni da nacpat) a disk se vymeni za SSD, tak se z toho porad jeste za par korun da udelat pouzitelna hracka na brouzdani po netu. Me se podarilo po pridani lowend GeForce grafarny na tom v Linuxu poustet i modovany Minecraft v Jave. Ale Windows XP vazne ne, to je cesta do pekel.
Zkusil bych tam nacpat nejaky Linux s window managerem, ktery nema tak velke naroky na vykon. Dneska je docela popularni Linux Mint a jeho verze s Xfce je pomerne nenarocna na HW a grafiku.
Kdyz se odlehci systemove naroky OS, tak browser uz nebude takovy problem - Google Chrome nebo Firefox to zvlada v pohode. Browseru pro Linux je spousta, jen ty od MS jsou trochu problem. :D

Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#77 Příspěvek od Mek7 »

Moj problem sa vyriesil tym, ze som to PC za par drobnych predal. Mozno este niekomu posluzi na starsie hry, soft, alebo experimenty, mne tu iba zavadzal.
Inac nedavno som tiez na jednom takomto starom PC skusal rozne distribucie linuxov, mysliac si, ze budu mat podporu dnesnych standardov a bude to aj bezpecne pre prehliadanie interneru. No ale 4 rozne distribucie som skusil, a ani jedna nenastartovala. Bud sa to zaseklo pri starte, alebo rovno vyvolalo reset. Tak som zakotvil u XP a potom som sa toho stroja zbavil.
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

Uživatelský avatar
kratz
Příspěvky: 94
Registrován: 08 led 2021, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#78 Příspěvek od kratz »

Zvlastni, zrovna Linux celkem podporu starsiho HW drzel. Ja prave tyhle stary desky s XP 64 dual core procakama mam a beha mi na tom FreeBSD i posledni Linux Mint s Xfce. Jednu pouzivam jako prehravadlo na domaci kino, kde to vykonove v pohode na fullHD filmy staci. Matce jsem na cca 12 let starej NB s AMD Athlonem dal to samy a slape ji to paradne.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“