Jak v praxi použít certifikát Covid v mobilu.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od Hubert_79 »

Celeron píše: Divný, já u ČSOB e-identitu mám...
Hele, to asi jde o něco jiného. Tatík má normální účet u PS no a přišlo mu, že probíhá migrace na nové elektronické bankovnictví a přihlašovat se bude přes ČSOB identitu. Byl z toho v pytli, že mu to nepůjde (protože veškerý čas trávil tím, že si o tom četl a samozřejmě z toho moudrý nebyl), že jánevímco, no máti zas hotová z něj.
Takže v kýžený den D, co měl v nějakém mailu se přihlásil do el. bankovnictví, tam že se musí nastavit ta identita. Asi třikrát jsme klikli na "další" a bylo to. Změnil jsem záložku v prohlížeči a jediný rozdíl je, že co bylo červené je modré a SMS klíč při přihlašování je šestimístný.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#32 Příspěvek od houmr »

Jen mne tak napadá - při čtení toho QR kódu se ukážou tomu kdo ho čte i třeba nějaké nacionále? Zkrátka jak je zamezeno tomu, aby někdo nemohl používat třeba QR kód někoho jiného?

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#33 Příspěvek od lumca »

Předložením OP nebo CP!

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#34 Příspěvek od houmr »

To by právě ale musely být v tom QR kódu nějaké nacionále, které by se s tím OP mohly porovnat...

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#35 Příspěvek od Maskot »

Ano máš tam jméno, příjmení, datum narození, kolik dávek čeho a kde proti čemu a datum očkování. Taky vydavatele certifikátu s kódem.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#36 Příspěvek od Achab »

U nás dávají informativní papírovou kartu velikosti občanky. Sice nenahrazuje certifikát, ale obsahuje základní údaje včetně QR kódu na druhé straně. Do hospody naprosto dostačující.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#37 Příspěvek od xsc »

V Pakulu kartu dávali po prvním očkování, druhé už do ní nezapsali. Holt trvanlivost současných řešení je minimální...

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#38 Příspěvek od tomasjedno »

Zajímavé je, že EU-certifikát o očkování (Pfizerem) se původně tvářil jako 1 rok platící, dneska se tváří jako platný 4 roky.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#39 Příspěvek od p32 »

Buď rád. Někomu se už tvářil platný na rok 2023 až 2025. Do té doby jako nic. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“