Divný chování PC myši

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#61 Příspěvek od RayeR »

Co takle este zkusit vyrobit USB rozdvojku, kde do PC pujdou D+, D- a GND a mys se bude pres 5V a GND napajet z externiho zdoje? Klidne treba plne nabita LiIonka na 4,2V podle me musi na mys stacit. Tim se dokolale odfiltruje bordel po napajeni z PC portu.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#62 Příspěvek od EKKAR »

Blbost, to už je jednodušší dát 100uF/10V přímo dozadu na vývody toho portu, přímo mezi +5V a GND/COMM
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#63 Příspěvek od RayeR »

1 elyt s kdovyjakym esr nemusi odfiltorvat cele spektrum bordelu, co tam muze mit.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#64 Příspěvek od EKKAR »

Než příště něco plácneš, zapni si to kulatý chlupatý, co ti příroda nadělila nahoru nad ramena na krk. Aby bylo vidět poskakování kurzoru, musí se pohybovat s frekvencí menší, než je 25Hz - při vyšší frekvenci poskakování by byl kurzor buď dvojitej, nebo pro lidský oko "plynule rozmáznutej". A těch nanejvejš 25Hz ti z napájení spolehlivě odfiltruje kdejaká stará paštika, která si ještě zachovala aspoň nějakou kapacitu a udržela ESR pod hranicí 10Ω ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#65 Příspěvek od RayeR »

Tak urcite tam ma 5v na usb modulovany aspon 2-3vpp sinusem :) co kdyz to sou naky kratky pulsy s ostryma hranama? Nebo vysledek interference 2 mnohem vyssich f? Nemyslim ze to izolovane napajeni je slozitejsi operace nez na par minut a bylo by to 100%...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#66 Příspěvek od rnbw »

Stacilo by pouzit USB hub s vlastnym zdrojom.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#67 Příspěvek od EKKAR »

Fajn - tak teď poletí někam kupovat zdroj k izolovanýmu napájení nebo dokonce celej hub s napáječem ... Já osobně bych vydoloval ze šuplíku hrst elytů co ještě jakž-takž držej kapacitu při slušným ESR a jako první bych vykuchal zdroj - protože v něm určitě budou filtrační elyty jak papuč ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#68 Příspěvek od JiriTom »

Celeron: Grafickou kartu v tom PC jsi zkoušel vyměnit, pokud ji používáš. Pokud bereš grafiku z MB, tak zkusit vyměnit RAM na mainboardu ?

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#69 Příspěvek od Celeron »

EKKAR píše: protože v něm určitě budou filtrační elyty jak papuč ...
Kárl, psal jsem že v tom jsou podle úvodní biosovský vomalovánky japonský dlouhoživotnostnípolymerový hliníkový hrnky. Malá pravděpodobnost, že na mámaprknu budou nějaký v hnoji.
Zdroj jsem vyndal a rozebral, čepice žádná. Už jsem ve zdroji elyty jednou před asi třema rokama měnil, v STB a sekundáru jsou všecky Low ESR desetitisícovky z AME. Primární velký hrnky jsem měřil a jsou sice původní ale dobrý.
Ten USB hub 1 na 4 čistě náhodou mám a dokonce má i přepínač externí/interní napájení. Zjištěno, že na interní poskakuje, externí né. Takže ty "dlouhoživotnostní polymerový japonský" budou asi čínský srá gory.
Zítra přilepím na USB elyt a uvidí se.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“