Ampérmeter Bočník

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#16 Příspěvek od BOBOBO »

To je jaxi jasné , ale co je na nich natištěno ?

Uživatelský avatar
josef-1
Příspěvky: 103
Registrován: 04 čer 2007, 02:00

#17 Příspěvek od josef-1 »

Na knoflících jsou uvedeny pouze čísla od 0 až 9 a to je vše.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#18 Příspěvek od BOBOBO »

Myslím na poťácích , pokud jsi to stavěl ......

Uživatelský avatar
Balt76
Příspěvky: 183
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Rakovník

#19 Příspěvek od Balt76 »

Mám pár poťáků s podobnejma, ne-li stejnejma "hodinkama". Je na nich natištěno Spectrol. Dneska to děla Vishay. Např. Model 11 nebo 21. Koukám u Farnella maj ještě podobný od Arcolu.

Uživatelský avatar
josef-1
Příspěvky: 103
Registrován: 04 čer 2007, 02:00

#20 Příspěvek od josef-1 »

to Bobobo: Na poťácích není nic. Jsou to 10-ti otáčkové potenciometry model Bourns 50k/2W.
Kupoval jsem je v Mikulově Elektro-Ivičič. Knoflíky jsem kupoval někde jinde, kde to bohužel již nevím, našel jsem to někde na netu.

Uživatelský avatar
vav
Příspěvky: 107
Registrován: 14 kvě 2006, 02:00
Bydliště: SK/MA/

#21 Příspěvek od vav »

VASEK_W píše:U těhle měřáčků prodejci lžou.
Objednal jsem si ke stabilizovanému laboratornímu zdroji schválně 4místný, abych viděl dle jejich tvrzení i malé proudy a změny v mA, a nic :-(
Na displeji skočí vždy až druhá číslice zprava při změně proudu o více jak 10mA :-(

Tak si myslím, že to ohnutí nebude až tak kritické, pokud se to pak jen zkontroluje s nějakým lepším multimetrem. Více pro to stejně udělat nejde.

Vašek
Ja som do zdroja objednal z Aliex. 5miestne, 3A rozsah. Zobrazujú do 3,7A, a najjemnejšia dekáda 0,1mA je funkčná. Pri tomto rozlíšení je manipulácia s bočníkom znateľná. Zmenu som spozoroval už len tým, že som prespájkoval jeho uchytenie v plošáku.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#22 Příspěvek od PavelFF »

Při použití kontrolního měřidla s velkým rozlišením se změny samozřejmě poznat dají. O vlivu vypájení a zapájení bočníku tady už byla řeč.

Poměr 0,1mA /3700mA = 0,000 027.
Měřidlo s bočníkem má udávanou chybu až 1%, tj. 0,01. Nul je podstatně míň. I kdyby čtyřmístný měřák při zapáčení bočníku ukázal nějakou odchylku, bude menší než chyba měření.

Jinak pětimístné měřáky jsou velmi přesné. I když mají taky problém s linearitou na začátku stupnice - jako všechny tyto digitální čínské moduly.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“