Renovace přítlačné kladky

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#16 Příspěvek od MiraSt »

Ještě jeden obecný postřeh. Vždycky to muchlalo na začátku, takže velký tah. Ale to obroušení pomohlo.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#17 Příspěvek od konosuke »

To byla malá specialitka Unitry...pásek tvořil "manžetu" a level i vejšky
levého kanálu (okrajová stopa 1-4) šly do háje. Stačilo namotat na pravou
cívku 20-30m pásky a stav se zklidnil.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#18 Příspěvek od Kremik »

MiraSt píše: jako kdybych vyráběl soudek (viz obrázek). Pásek se vždycky posunuje na největším obvodu. Okoukáno z plochých řemenic třeba k mlátičce.
Tady to ale takto nefunguje. Pásek je tažen zcela rovně, protože je přitisknut k tónové hřídeli, která žádný soudek nemá. V místě přítlaku ke hřídeli se kladka taky vyrovná. Ovšem její okraje, které se dotýkají přímo hřídele, jsou k ní méně přitlačeny (v extrémním případě se jí ani nedotýkají) a tato sestava pak ztrácí tah, protože samotná tónovka na pásku klouže.
Tento způsob se tedy nedá nazvat opravou, ale spíše kompenzací jedné chyby chybou druhou (rovnák na ohýbák).
Pokud jsem někdy do kladky zasahoval, tak přesně opačně - ubíral jsem neojeté nafouklé "bříško". Ovšem za účelem zvýšeni tahu (odstranění kolísání). Boční úhyb pásku je dán páskovou dráhou nebo jak již bylo řečeno velkým tahem navíjecího trnu. U kazeťáků taktéž vyjetou hlavou - pásek je přítlačným polštářkem málo bržděn, posouvá se lehce, v tom případě je i správný tah navíjecího trnu "nadměrný".

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “