Domovní fotovoltaiku svépomocí nebo dodavatelsky?

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#136 Příspěvek od Celeron »

Crifodo píše:Spoléhat se na zakoupení wattrouteru pro solár je zcela v rovině chiméry.
Zpátky na stromy nebo vlastní bastlení.
A ty víš, jak proudovým trafem vyhodnocovat směr protékajícího střídavýho proudu a jak ho optimálně vyhodnocovat aby digitální čtyřkvadrant elektroměr cukal na místě?

A nebreč nad dodáním letošní srpen. Mě dodavatel přislíbil dodávku řídících jednotek pro decentrální rekuperace na duben 2023.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#137 Příspěvek od samec »

No ale už toho naozaj veľa nezostáva, v čom je dnešná doba lepšia oproti tej z pred revolúcie.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#138 Příspěvek od Celeron »

Hmm, kolik pak ti je let?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#139 Příspěvek od Crifodo »

Celeron píše:nebreč nad dodáním letošní srpen
Nevím jestli se mi vůbec chce ten jejich výrobek pořizovat, pro moje účely se mi nezdá úplně praktický, navíc mám ne úplně dobrou zkušenost s minulou verzí, která vyžadovala dost oprav.
Metod pro určení směru proudu je jistě víc, wattrouter používá doplňkové měření napětí v jedné fázi.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#140 Příspěvek od Celeron »

Crifodo píše:navíc mám ne úplně dobrou zkušenost s minulou verzí, která vyžadovala dost oprav.
Divný, u mě Wattrouter M od roku 2011 nula oprav. Nepoužívám ale vnitřní triaky, předělal jsem si ho na čtyři vývody pro externí SSR.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#141 Příspěvek od Crifodo »

Možná záleží na tom, jak to dotyčný majitel vytěžuje. Já jsem byl na opravu k jedné instalaci volán už asi 6x, naposled tento týden. Detaily poruch bych asi úplně veřejně nerozebíral.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#142 Příspěvek od Celeron »

Divný, já vím o 5 ks Wattrouteru M, z toho jsem 4 ks montoval osobně. Když vynechám ten můj, tak všichni ostatní jedou do patrony bojléru 3 x 1,5 KW přes dva vnitřní triaky a jeden SSR Lovato. Faktem je, že vnitřní teplota Wattrouteru je proti mým max 22 st.C. taky klidně kolem 50 st.C. To se ale dá vyřešit výměnou plexiku "displeje" za mřížku IP20 aby fofrník lepší profukoval a pak je teplota kolem 35 st.C. Novější série už to mají vyřešený.
Ani jeden Wattrouter není v podružáku na půdě, kam ho idioti často nacpou hned vedle Pika nebo Aurory.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#143 Příspěvek od vasekpetr1 »

samec píše:
vasekpetr1 píše:"Elektřinu jen pro vás na dva roky"
:rofl:
Dnes dorazilo vyúčtování a elektřina mně vychází na 5,09Kč za kiloWathodinu, což si myslím při dnešních cenách je slušný výsledek

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#144 Příspěvek od p32 »

To ti fakt dávají?

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#145 Příspěvek od Celeron »

Jelikož mám měsíční fakturaci skutečný spotřeby, tak v lednu 5,- v únoru 5,10, březnu 5,20, +- nějakej halíř kolem. V dubnu předpokládám, že bude určitě za víc.
Ale zase mě potěšilo, kolik ČEZ platí za dodaný přebytky z FVE. Pokud by to bylo stále jako v březnu, tak je naprostej nesmysl si pořizovat jakýkoliv baterkový úložiště. Doteď jsem dělal vše pro to abych přebytky neměl žádný a nyní je lepší jim poslat veškerou výrobu a nic nespotřebovat. Ale až bude v létě elektriky dost, bude to možná řádově horší, možná i nulový.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#146 Příspěvek od milosak »

Nulový snad nebude nikdy, tak 1 Kč za kWh

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#147 Příspěvek od p32 »

Přesně sem to nepatří, ale má to s tím něco společného. Kolik bude ČEZ platit za dodanou elektřinu od výrobců ze sluníčka?
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... dny-203619

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#148 Příspěvek od Crifodo »

Solar Controls už tak omezil výrobu svých wattrouterů, že se to rovná prakticky ukončení činnosti. Čekat do konce roku 2023 na vyjádření, jestli pak budou nebo nebudou čipy, připomíná pamětníkům situace v prodejnách zvaných Motototechna atd.
https://solarcontrols.cz/cz/shop_wattrouter.html

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#149 Příspěvek od Celeron »

Dobře už bylo...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“