Oprava zesilovače ONKYO A-8015

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
skopekm
Příspěvky: 13
Registrován: 01 říj 2007, 02:00
Bydliště: České Budějovice

#16 Příspěvek od skopekm »

Děkuji všem za ochotu. V podvečer se ozvu, až se dostanu k zesilovači.

Uživatelský avatar
skopekm
Příspěvky: 13
Registrován: 01 říj 2007, 02:00
Bydliště: České Budějovice

#17 Příspěvek od skopekm »

Zdravím všechny a děkuji za pomoc. Až dnes jsem měl na zesilovač čas, tak jsem bádal a kontroloval, až jsem našel studeňák na bázi Q901. Opraveno a už zase plně funkční.
Přílohy
20220204_191228 (1) (1).jpg

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#18 Příspěvek od JirkaZ »

No takže abych to trochu komentoval:

napětí na součástkách se má měřit zásadně přímo na jejich vývodech (a ani to nezaručuje, že výsledek bude korektní - zejména u polovodičů mohou být přerušené vnitřní spoje atd.).

Ale jak tak koukám na ten obrázek, tak to byl spíš utržený spoj z papundeklového materiálu DPS... No jo, holt ani Onkyo z dřívějších dob není nutně záruka kvality (tedy pokud se v tom už mezitím někdo nevrtal).

Uživatelský avatar
TheLastUnicorn
Příspěvky: 386
Registrován: 17 led 2018, 01:00
Bydliště: Trenčín

#19 Příspěvek od TheLastUnicorn »

Proto jsem psal, aby si zkrontroloval spoje u toho tranzistoru. Měl jsem na stole jednou Denon se stejnou závadou - majitel zesilovače ho taky luxoval a po luxování už nefungoval. A taky to byl stuďák (ale tam to byl stuďák, ne utrhlá ploška) u stabilizátoru napětí. Spoj se časem od trandu vyhřál a pak do něj stačilo jen lehce ťuknout...a vývod byl volný.

Uživatelský avatar
skopekm
Příspěvky: 13
Registrován: 01 říj 2007, 02:00
Bydliště: České Budějovice

#20 Příspěvek od skopekm »

> No jo, holt ani Onkyo z dřívějších dob není nutně záruka kvality (tedy pokud se v tom už mezitím někdo nevrtal).

To nebyla chyba ONKYA, ale má a vysavače. Je mu téměř 40 let a pořád skvěle maká.

Uživatelský avatar
haness
Příspěvky: 13
Registrován: 13 kvě 2021, 02:00

#21 Příspěvek od haness »

Zdravím, pánové. Nebudu komentovat opravu přístroje, ale nedá mi to, abych (s úsměvem) komentoval krásnou kresbu plošného spoje. To snad někdo kreslil rozžvýkanou sirkou. Nehaním to, pouze - kdybych to chtěl dneska okopírovat, nebo se poučit, tak to prostě nedám, menší práce je to udělat "profi". Kde jsou ty jednoduché a krásné časy, dnes by mě za tuto kresbu chlebodárce umlátil klávesnicí :D . Jinak ten pohled pohladil.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#22 Příspěvek od ZVUK2000 »

Tak už i ONKYO končí v propadlišti dějin. Dnes vyhlásilo bankrot. :oops:

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#23 Příspěvek od sinclair »

Taky jsem si párkrát "vyrobil" pár dalších, někdy pěkně zákeřných závad, tlakovým vzduchem - čistím už aparáty jenom u svého automechanika, ke kterému je jen 200m. Má v rozvodu tuším 8 atmosfér trvale, ale hlavně odlučovače vody a oleje - což já u svého stařičkého dvouválce Walther&AEG nemám.
Prakticky vždycky se něco stalo na "zhnědlých" místech, kde buď dobře nedrží fólie, nebo je tam vyhřátý cín na vývodech těch součástek, co produkují hodně tepla.

V letech výroby tohoto Onkya, vypadaly plošňáky japonských přístrojů vesměs hodně podobně. Jenom málo z nich (a z jiné cenové kategorie) bylo postaveno na opravdickém skelném laminátu a se 30-35um fólie, na který jsme my tady běžně bastlili...

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#24 Příspěvek od ransom »

Vrtal jsem se nedávno v NAD 2700 THX a plošňáky něco strašlivýho.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“