brána - spotřeba za rok .

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jardavysocina
Příspěvky: 149
Registrován: 22 úno 2012, 01:00
Bydliště: Přibyslavice u Třebíče

brána - spotřeba za rok .

#1 Příspěvek od jardavysocina »

Tak jsem se kdysi ptal, co že to STAND BY bere v klidu - sorry , nic mo .
Dnes jsem to měřil - 25 W a to nic neběží , jen se dá " otevřít " .
Dá se nějak ušetřit ?

Jarda

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Behemot »

měřil čím?

tak jistě, třeba otvírat ručně :lol: nebo vyvalit moře peněz za jinou eletroniku, to se jistě vyplatí

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#3 Příspěvek od samec »

Jaka brána? Jak 25W?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Daj si k tomu vypinac.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Behemot »

skvělá rada, zvlášt víš-li o instalačí pýču, esli tam třeba není zálohovací (a už skoro-mrtvá, rezistorující 10 W do tepla) akuna, tak to pod ňou vypínat

nechceš třeba trochu přemejšlet, než takovou blbost plácneš? :roll:

nebo jako dyž přijede, tak pude napřed do baráku zapnout vypínač, pak zmáčkne dálku aby se to vodevřelo a teprv zajede, auto u toho celou dobu na ulici a nejlíp nastartovaný? pane vachmajstr, vy ste hlava!! :lol:

Uživatelský avatar
jardavysocina
Příspěvky: 149
Registrován: 22 úno 2012, 01:00
Bydliště: Přibyslavice u Třebíče

#6 Příspěvek od jardavysocina »

Brána je NICO, v létě se klasické trafo , co je uvnitř , docela hřálo a tak jsem to zastínil . Trafo má na sekundáru tři odbočky po 20. Voltech na snížení výkonu posunu, na primáru není nic (jen primar 230 V, jenže mám v síti i 252 V. Tak že to topí celej rok jako blázem a taky žere .
To je jen další stálý žrout do baráku . A dva mražáky a lednice k tomu . . .

Jarda

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Bernard »

Přijímače zabudované v řídící jednotce mají obyčejně extra střídavé napájení a jako výstup spínací kontakt, zavedený do té řj. Tak by se mohl vložit nějaký pomocný obvod se dvěma kontakty. Jeden by spínal na pár minut napájení řídící jednotky, a druhý by s nějakou prodlevou signalizoval do řj příjem signálu. Taky mám Nice, asi taky pouvažuju.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Neviem, ako je to presne riesene, ale mozno by sa elektronika dala napajat spinanym zdrojom a cez rele spinat trafo len na beh pohonu.

P.S. Trafo naprazdno ma dost mizerny ucinnik, takze chyba merania moze byt velka.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Behemot »

proto sem se ptal, čím to měřil, že

Uživatelský avatar
jardavysocina
Příspěvky: 149
Registrován: 22 úno 2012, 01:00
Bydliště: Přibyslavice u Třebíče

#10 Příspěvek od jardavysocina »

Spotřebu brány jsem měřil dvěma WATmetry a taky jsem měřil proud při napětí 251 V a je to opravdu přes 25 W při klidu ; při posunu brány je to přes 210W , žárovka osvětlení je LED 5 W .

Jarda

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Meranie prudu je prave ten nespravny sposob merania. Nameras prud a napatie, lenze oni su navzajom fazovo posunute.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

Na zkoušku bych tam dal malé tráfko na 24V a odečetl tak síťové na menší hodnotu . Potom změřit zase wmetrem spotřebu v té sestavě . A pokud by bral nějaký jiný díl 20W , tak by se sakra hřál .

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#13 Příspěvek od Celeron »

Dík za tip po čem jít. Garážovky a vrata mám s klasickejma dost velkejma trafama a nejspíš to bude taky docela dost žrát 24/365.
Pochybuju, že to ale bude úplně jednoduchý rozdělit na samostatný napájení trafa motorů a přijímače. Řízení brány je dost provázaný přes snímání proudu motorů s řídícím čipem a mám obavu, že při krátkým impulzu, co leze z přijímače se nestačí po zapnutí napájení trafa motorů vše ustálit a rozjet jako při trvalým napájení. Napájení řídícího čipu by muselo taky zůstat zachovaný, jinak by nevedělo, co byl předešlý povel. Na mých vratech i bráně je pro každej pohon jen jedno tlačítko, po každým stisku se vykoná zastavení a opačnej pohyb. Ten impulz z přijímače by musel nejspíš nahodit nějakej sekvencér, kterej by zapnul napájení trafa, počkal 2-3 sekundy na ustálení a pak teprve vygeneroval impulz na rozjezd motoru. No a nakonec po cca 1-2 minutách odpojil napájení trafa motorů.
Jdu změřit odběry, jestli to má smysl řešit.

Edit: garážovky podle Avometu žerou v klidu 9 mA a dvoukřídlý vrata 12 mA. To je dohromady 5W, 0,12 kWh za den. Taliáni, co ten Apromatic vyráběli zas nejsou úplně blbí. Tohle asi nemá cenu řešit, při dnešních cenách asi 2 kačky za den.
Po baráku je víc trvale zapnutých krámů, co žerou v klidovým stavu mnohem víc, třeba LCD telky klidně i 30W.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od sis2 »

Nedávno přišel kolega, že u něho trafo v ústředně EZS dost pálí, jestli je to normální. Trafo Elektrokov Znojmo, 230/15V/5A, zalité provedení do krabice ústředny, se svorkovnicí a pojistkou na boku. Tak jsme měřili příkony (střídavý W-metr s ručičkou): Samotné trafo mělo naprázdno příkon 22W! S připojenou ústřednou DSC (malý rozsah v RD) to bylo 35W a při dobíjení baterky 12V/17Ah už to bylo přes 50W. Takže EZS-ka mu sežere denně průměrně 0,84 kW a za rok to dělá přes 306 kW!

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#15 Příspěvek od Ruprecht »

No co, integrované protizámrazové vytápění, prostě chytrý dyzajn :lol:
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“