Nástěnná rozvodnice

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#16 Příspěvek od Cowley »

Ano, právě tyto stavitelné držáky DIN lišty jsem měl na mysli...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

Nevím přesné typy rozvodnic , nedělám to . Ale co vím , tak jsou minimálně výškově 2typy výšky DIN lišty . Rozměry cca výška cca 7mm a cca 20mm . Když dáš část nízké lišty a na ní stykače a další část vysoké lišty , mělo by to vyjít .

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#18 Příspěvek od Crifodo »

kunc75 píše:nemůžu v té záplavě výrobců a typů najít konkrétní model...
podívám se ev. nafotím konkrétní instalaci s takovým provedením, model si nepamatuju.
Taky se dá v prodejně s příčetným personálem projít a vybrat vhodný typ, někde prodavač trpělivě prochází regály a otvírá krabice, lépe vidět v reálu než na někdy podivných webech obrázky 50x100 pixelů.
Jen bych asi už nedoporučil KVE. Hrajou si na velkou "síť prodejen" a pak uvnitř dva nudící se hošíci tak 19 let, brouzdají si po hovadinách, když je vyruším tak "jen na objednávku" je už i halogenová žárovka... shit.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#19 Příspěvek od Cowley »

BOBOBO: Jemu nejde o šířku DIN, ale o vzdálenost od horního krytu (hloubku uložení)...

Uživatelský avatar
kunc75
Příspěvky: 61
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Brno

#20 Příspěvek od kunc75 »

Vybral jsem tuhle. Až přijde, osadím ji a dám sem foto. Díky za vaše tipy!!!
Přílohy
scame-672-2012-rozvadecova-skrin-na-omitku-domino-ip66-12-din.jpg

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#21 Příspěvek od BOBOBO »

Nečteš . Koupí bednu s VYSOKOU DIN lištou -píši výška a část pro stykače odřízne a dá nízkou lištu . A je . Tím dojde k utopení cca 1cm a to by mu mělo stačit .

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#22 Příspěvek od Cowley »

BOBOBO: Sorry :)

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#23 Příspěvek od Achab »

Rozdíl mezi standardní a vysokou DIN je pouze 7,5 mm. Při použití krytky výřezu výšku dále snižují západky, i když tyto je možné odstranit a kryt například přilepit.
Michal22 píše:...pokud nejsi limitován rozměry, dal bych minimálně 14 modulů...
Mimo rezervu navíc vynechávám krajní moduly k uložení vodičů (podle potřeby nejméně 1 z každé strany). Taky se často zapomíná na dovolenou tepelnou ztrátu rozvodnice, která může být v něterých případech nedostatečná. Především obvody s dlouhodobým vyšším zatížením, jako topení apod. Zmíněná rozvodnice Scame 672-2012 má ztrátový výkon max. 22 W.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#24 Příspěvek od Crifodo »

rozvodnice Scame, celkem tři din lišty, na spodních jsou "hluboké" stykače, motorové spouštěče atd.
Upevnění DIN lišty v zářezech plastových nosníků ale není ideální, pod větší vahou přístrojů se poněkud kroutí dolů a před zavřením víka se musí přizvedávat. Doba plastová.
Přílohy
foto 133.jpg

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#25 Příspěvek od kbulda »

Na takové účely používám tyto skříně.
https://www.spelsberg.cz/maly-rozvadec/ ... prostorem/
Cena je sice mírně vyšší, než od jiných výrobců, je ale vyvážena vysokou kvalitou. Skříně jsou opravdu těsné, venku na dešti v nich není kapička vody a mají dobrou UV ochranu. Po 10 ti letech venku nedegraduje plast , jen lehounce změní barvu z šedé do malinko béžové.

Uživatelský avatar
kunc75
Příspěvky: 61
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Brno

#26 Příspěvek od kunc75 »

kunc75 píše:Vybral jsem tuhle. Až přijde, osadím ji a dám sem foto. Díky za vaše tipy!!!
Nakonec jsem koupil SCAME DOMINO Rozvodnice nástěnná, 2-řadá, 24TE, IP66, průhledná dvířka. Variabilní vzdálenost DIN lišt od zadní stěny umožnila i montáž stykačů EPM. Cena rozvodnice je přijatelná. Co se mi však vůbec nelíbí je řešení zamykání průhledných dvířek plastovým zámkem - v případě dodaného kusu zcela nefunkční. No přišel jsem na to, až byla vystrojená rozvodnice na zdi, takže reklamovat to nejspíš nebudu - zamykat to nepotřebuju. Spíš jen pro info zdejším kutilům. Hezký Nový rok a hlavně to zdraví!
Přílohy
IMG_0080.jpg

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#27 Příspěvek od Crifodo »

tak ať se obvodům daří.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“