Vyhorena cast LED pasu - skrat na kostru?

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#16 Příspěvek od Kremik »

Nebylo by od věci i schéma kreslit jako normální člověk :-)

Uživatelský avatar
Jozo1234
Příspěvky: 29
Registrován: 28 zář 2021, 02:00

#17 Příspěvek od Jozo1234 »

tiktak1953 píše:Od teorie poriadnej mam daaaleko.
áno, ty si si pomýlil povolanie (alebo koníčky :-( )

Uživatelský avatar
UDS114
Příspěvky: 99
Registrován: 07 čer 2021, 02:00

#18 Příspěvek od UDS114 »

tiktak1953 píše:Nezacnem nove VLAKNO, ale supnem to tu,tak poradite?
Pri instalacii 12V led pasu mi odislel 12v/1A zdroj .Tento zdroj daval 12,8V a ledky svietli velmi silno.Dal som tam dve diody 1n4007 ako na obr. 1.Je to len priklad,a mozno diody boli zapojene opacne na -!Svietili stejnako silno a zdroj daval este stale asi 12V.Tak som pridal dalsie dve diody nakres 2. ale asi opacne a zdroj prdol.Strelila cievka v mostoku a asi este v primari jedna dioda.Mam len tieto cievky ako na obr.Potom mam ich este vela ,ale hodnotove daleko.Z tych co su na obr.by mohol neaku dat,alebo co stym.dik
Tie druhe dve diody ako su oznacene tak jeto dobre,lebo ja to neviem.len mi to tak pripadalo,zebyto malo byt.Od teorie poriadnej mam daaaleko.
Podľa tej fotky máš všetky štyry diody zapojené v zavernom smere, to len tak naokraj, že nemá sa zmysel ďalej vyjadrovať k alchymistovi...

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#19 Příspěvek od tiktak1953 »

Tento zdroj fungoval tak ako je nakreslene,pokial som nepridal opacne dalsie dve diody!Takze tak ,ako su diody v doske zapojene jasne!Asi som ich zle nezakreslil,este to zajtra zistim ,co je ina vec.Diaody som nemenil tedy nemohol otocit!Tranzistor som menitl za iny typ.niesom si isty na 100°% ze neni teraz opacne osadeny,ale asi som ho dal ako bol,bez zaruky to hovorim.Ostetne co som menil a napisal sa nedaju opacne otocit.Cievka bola 47uH a dal som tam inu mensie podla farebneho kodu.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#20 Příspěvek od tiktak1953 »

UDS114 píše:
tiktak1953 píše:Nezacnem nove VLAKNO, ale supnem to tu,tak poradite?
Pri instalacii 12V led pasu mi odislel 12v/1A zdroj .Tento zdroj daval 12,8V a ledky svietli velmi silno.Dal som tam dve diody 1n4007 ako na obr. 1.Je to len priklad,a mozno diody boli zapojene opacne na -!Svietili stejnako silno a zdroj daval este stale asi 12V.Tak som pridal dalsie dve diody nakres 2. ale asi opacne a zdroj prdol.Strelila cievka v mostoku a asi este v primari jedna dioda.Mam len tieto cievky ako na obr.Potom mam ich este vela ,ale hodnotove daleko.Z tych co su na obr.by mohol neaku dat,alebo co stym.dik
Tie druhe dve diody ako su oznacene tak jeto dobre,lebo ja to neviem.len mi to tak pripadalo,zebyto malo byt.Od teorie poriadnej mam daaaleko.
Podľa tej fotky máš všetky štyry diody zapojené v zavernom smere, to len tak naokraj, že nemá sa zmysel ďalej vyjadrovať k alchymistovi...
Ak mas neake problemy,tak nic nepis.igen? Spinane zdroje s riadiacim IO,optoclenom atd.som niejeden opravil,tomuto dobre nerozumiem vsetkemu.Aj tu jeto podobne,ze bazov Tr, sa riadi spinanie primaru hlavneho vinuti trafa .tzn.tento obvod sa uzatvara na zem.Miesto optoclena spatnov vazbov je tam male trafo.Tak neak by to vysvetlil mojov ALCHYMISTICKOV terminologiov.Kde je problem som nestihol zistit zatial,robim dalsie surne veci.Ze ty vsetko vies nepochybujem,aj do hodin bysi sa vyznal viac nez ja.

Uživatelský avatar
UDS114
Příspěvky: 99
Registrován: 07 čer 2021, 02:00

#21 Příspěvek od UDS114 »

Ak mam problem s tvojimi fotkami, tak to logicky píšem, nie že budem ticho ako väčšina, igen?
Odporúčam ti vrátiť sa do školy a ideálne nie madarskej a to aj čo sa týka pravopisu a tiež aby ta naučili základy ako sa vyjadrovať a základy kreslenia schém elektrických obvodov, potom budeš mať so svojimi príspevkami vhodnejšiu pre teba odozvu.
Reagujem na prvú fotku a nie druhú, ale to si si asi tiež nevšimol.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#22 Příspěvek od tiktak1953 »

Igen,ano ten schematicky nakres v prvom obr.je zle narychlo nakresleny ,neskontroloval som to ,prepacte vsetci.Nasiel som aj obrazok na nete, kde bola takto dioda z schematickov znackov OPACNE oznacena,mozes verit aj nemusis!!Nemozes odomna ziadat aby som sa s vami vyrovnal co ste to studovali,a ja sa ucim co potrebujem narychlo vediet.Viacej ucty k starsim,ktori ...... by ti neza!!!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od PotPalo »

Sorry ako, ale po toľkej dobe na EB by si už mohol kresliť schematickú značku diódy, a nie jej obrázok.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#24 Příspěvek od tiktak1953 »

PP keby mal cas ako ty,tak no problem.Mam kopu veci na stole,vonku atd.Idem aj instalovat do NTB win10,hodinu som prerabal konektor z druheho NTB atd,atd.To poldna ujde ako voda!Ty si to mohol uz nakreslit ,alebo hocikto z studentov elektroniky.Ja som to zacal kreslit ale musel som to nechat za cas.Na EB som dal vela schem co nikde neboli,alebo len pre seba.

Uživatelský avatar
UDS114
Příspěvky: 99
Registrován: 07 čer 2021, 02:00

#25 Příspěvek od UDS114 »

To sú len vyhovorky všetko, nikoho nezaujíma koľko máš rokov a aku školu si mal pôvodne. Ide o to, že ak nedodržiavaš pravidlá, ktoré sú v tomto odbore sväté písmo, nemôžeš sa diviť, že sa niektorí na tom smejú, iní nereagujú a tretí majú nejaké výhrady. A že ty to berieš, že do teba niekto rýpe a robí sa "múdry" nič nemení na tom, že nejdeš podľa základných pravidiel.

A už vôbec ti nevešiam na nos, čo všetko mám dnes rozrobené, lebo by to bola výhovorka, prečo nemám čas s a vyjadriť, pretože to nikoho nezaujíma, čo ešte dnes budem okrem tohoto písania robiť, t.j. či budem ako extrem šňupať prášok do pečiva alebo sa cely den venovať v posteli frajerke, či opravovať tri MB do TV a testovať a zapisovať 10 NAND čipov čo mam naplanované alebo riešiť si meniť sviečky na aute v tom mraze vonku, keďže pri záťaži občas zapaľovanie vynechá a diagnostika mi hovorí nič, čo by som nevedel, takže prve treba skontrolovať vzdialenosť elektrod na sviečkach.
Ale koho to tu zaujíma?
Naposledy upravil(a) UDS114 dne 30 pro 2022, 14:00, celkem upraveno 1 x.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#26 Příspěvek od Kremik »

Tiktak, ty jsi úplně marnej. Myslíš, že nikdo jiný nemá žádné povinnosti, jenom ty? :roll: Všem tiká čas úplně stejně. Jako tiktak bys to měl vědět. Každej máme něco na stole.

Uživatelský avatar
Jozo1234
Příspěvky: 29
Registrován: 28 zář 2021, 02:00

#27 Příspěvek od Jozo1234 »

UDS114 píše: A už vôbec ti nevešiam na nos, čo všetko mám dnes rozrobené
To je zaujímavé že zrovna ty v tomto niekoho poučuješ. Pozri sa na seba čo všetko sem píšeš. Napríklad mňa nezaujíma že si zástancom komunistického režimu, taktiež ma nezaujíma tvoj názor že by sme mali vystúpiť z EU. Tvoje názory ma nezaujímajú. Nezaujíma ma tvoj balast čo sem píšeš. Ale zas tebe vadí keď sem niekto nejaký balast napíše. Začni od SEBA.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#28 Příspěvek od rnbw »

Mne vadi, ze sa z dalsieho vlakna stala zumpa.

Uživatelský avatar
Jozo1234
Příspěvky: 29
Registrován: 28 zář 2021, 02:00

#29 Příspěvek od Jozo1234 »

admin prečistí

Uživatelský avatar
UDS114
Příspěvky: 99
Registrován: 07 čer 2021, 02:00

#30 Příspěvek od UDS114 »

Jozo1234 píše:
UDS114 píše: A už vôbec ti nevešiam na nos, čo všetko mám dnes rozrobené
To je zaujímavé že zrovna ty v tomto niekoho poučuješ. Pozri sa na seba čo všetko sem píšeš. Napríklad mňa nezaujíma že si zástancom komunistického režimu, taktiež ma nezaujíma tvoj názor že by sme mali vystúpiť z EU. Tvoje názory ma nezaujímajú. Nezaujíma ma tvoj balast čo sem píšeš. Ale zas tebe vadí keď sem niekto nejaký balast napíše. Začni od SEBA.
Sem som ten môj názor ako si ho nazval, že balast nepísal, kdežto ty svoj politický balast sem píšeš, takže žumpa tu je aj vďaka tebe.
To som písal do vlákna, kde niekto kritizoval rozhodnutia súdruhov ÚV EU v Bruseli, tam sa ten môj "balast" myslím aj hodil, ale sem nie.

Otázka teda je, kto je väčší totalista, či ja alebo ty, keď ty mne kážeš aby som sa pozrel na seba a začal od seba, ale ja ti nič nekážem a nenútim ta čítať môj balast.
Takže čo urobím a kedy tiež záleží len na mne, nie na tebe (našťastie).
Naposledy upravil(a) UDS114 dne 30 pro 2022, 16:14, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“