EMP PROTECTION / STAVBA EMP ODOLNEJ DIELNE

Příspěvky, které svou "duchaplností" přesahují možnosti toho fóra.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#16 Příspěvek od Crifodo »

Až tak zábavné mi ohrožení vlastní vládou, resp. popletení priorit nepřipadá, ale jak říkáš, když se tím někdo zabaví. Nakonec to vyrábění jiskřišť a betonování sarkofágů je taky bastlení :evil:

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#17 Příspěvek od fredis »

Nebo si pronajmi kumbál v Ptyči.. :roll: :lol: :lol: :lol:
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#18 Příspěvek od JirkaZ »

1) jsem zásadně proti mazání/banování podobných příspěvků (netuším totiž proč by se tak mělo dít), nicméně nejsem admin, takže...

2) pro tazatele: myslím, že pokud by došlo k nějakému masivnímu EMP (z libovolných důvodů), tak budeš mít úplně jiné starosti, než je nějaká dílna.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
Mahoney
Příspěvky: 347
Registrován: 26 říj 2019, 02:00

#19 Příspěvek od Mahoney »

Crifodo píše:Asi fakt něco bude na tezi ZdHQ, že EB je podrobována nějakému testování.
Já spíš čekal, že někdo vytáhne volnou energii, vzhledem k závislostem :wink: (takže vlastně já, že :lol: )

Uživatelský avatar
SimonHosa
Příspěvky: 107
Registrován: 22 črc 2014, 02:00
Bydliště: Spišský Štiavnik
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od SimonHosa »

Hasiaci prístroj si ideálne kúpiš ešte predtým ako vyhoríš, lekárničku tiež nemáš z úmyslom "teraz sa porežem". Tato hrozba tu reálne je, a napätie sa stále stupňuje.

Lodný kontajner by bol skutočne ideálny. Trebalo by len dorobiť kovovú podlahu (v štandardnom kontajneri je na spodku len preglejka), oddeľovaciu komoru, sifónové vetranie a je to. Problémom je že by som kvôli tomu musel vybúrať stenu alebo zrušiť strechu, inak naozaj neviem ako by som to dostal dnu. Nechcem aby mi to špatilo záhradku a kazilo nedeľňajšiu idylku. :D

Ta centrála z hľadiska hluku a taktiež kvôli potrebe pohonných hmôt nebude to pravé orechové. :) Budem to riešiť záložným solárnym systémom.

Dobrá poznámka z tou hlučnou centrálou, no po dvoch týždňoch bez elektriny na území celého Slovenska sa z bezpečnosti stáva osobitná kapitola ktorej sa na tomto fóre nebudem venovať.

Dvere budú naozaj výzva. je potrebné aby boli po obvode vodivo spojené z rámom takže tam budem musieť trochu modifikovať gumené tesnenie tým že ho prekryjem medenou sieťkou, ktorá bude vodivo spojená z dverami.

Pozeral som ochrany LPS ktoré sú u nás bežne dostupné. Ich reakčný čas je < ako 100ns skratový prúd od 12,5 do 40 kA ale napätie na prázdno je len 6000v

Ak správne chápem graf nižšie tak pri EMP vzniká pulz o veľkosti až 10 000v/m čo pri vzdialenosti transformátora ~600m predstavuje 6 000 000v

Snažím sa vnímať udalosti a dianie okolo mňa vo väčšom kontexte. Rátať vždy z najhoršou možnosťou podľa Murphyho zákona a radšej sa poistiť ako ľutovať. Vážne to nie je sranda, odhadované straty na civilnom obyvateľstve po dvoch týždňoch bez elektriny sú okolo 80%. A na záver odpoveď na to "To, že jsi paranoidní, neznamená, že po tobě nejdou." Chyba o ktorej vieš a nenapravil si ju, je tiež tvoja chyba.
Přílohy
EMP.PNG

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#21 Příspěvek od samec »

Zabudol si na ESD alobalovú čiapku.
SimonHosa píše:Vonkajšia vrstva by bola uzemnená a vnútorná tvorená hliníkovou fóliou by bola neuzemnená / plávajúca.
Skvelé, spolu so vzduchotechnikou sa ti možno podarí vyrobiť Van De Graffov generátor.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#22 Příspěvek od Crifodo »

SimonHosa píše:Hasiaci prístroj si ideálne kúpiš ešte predtým ako vyhoríš, lekárničku tiež nemáš z úmyslom "teraz sa porežem". Tato hrozba tu reálne je, a napätie sa stále stupňuje.

Lodný kontajner by bol skutočne ideálny.
To už radši lodní lístek nebo letenka. Lékárnička nebo hasičák řeší tvůj lokální problém, ne problém kraje nebo světadílu. Dobře zajištěný lokální kulak je milé tučné sousto pro verbež okolo (pokud přežila). S nemovitostí a velkými krámy se holt musíš rozloučit.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Asi tak. Akurat je pri listkoch problem, ze to je na konkretny datum a cas. Tak aspon pripravene auto, benzin, hotovost a pas.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#24 Příspěvek od BOBOBO »

A potraviny dobře zakopat na zahrádce , i s věčným platidlem .

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#25 Příspěvek od BOBOBO »

Nezažil jsem , ale lístek je snad na měsíc . V Estonsku začínají tisk .

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#26 Příspěvek od passion »

FV panely tiež zabaľ do alobalu, majú PN prechod.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#27 Příspěvek od BOBOBO »

Však jo , budou na dálku vidět , takže nabídnuty k ukradení , a když má panely , co ještě má ?

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#28 Příspěvek od passion »

To neviem, ale choď si kúpiť do zásoby alobal. Za chvíľu nebude. :lol:

Uživatelský avatar
SimonHosa
Příspěvky: 107
Registrován: 22 črc 2014, 02:00
Bydliště: Spišský Štiavnik
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od SimonHosa »

Zvrháva sa to tu :D

Van De Graffov generátor - tiež pravda, chcel som aby to malo dve nezávislé vrstvy tienenia. No vážne tým v podstate vyrobím mega kondenzátor. No a polyesterová bunda by bola katastrofa... Nič to, dám ich tesne na seba a vodivo spojím.

Samozrejme že fv panely budú tiež chránené proti prepätiu. Akurát tam nerátam z takým veľkým napätím ako pri napätí zo siete. Vzdialenosť vedenia od panelov do meniča a k baterkám bude do 5m. Na každý panel paralelne pripojím sústavu MOV varistorov a TVS diód na 40v.

Pri najhoršom postavím na rieke mlynské koleso ktoré pripojím ho na elektromotor. Dnes sa vyrábajú krásne zdroje 70-480vac/dc na 24 alebo 48v a budem to tlačiť do batérii, o zvyšok sa postará menič napätia. To je najmenší problém.

BOBOBO som vďačný že máš starosť o moju bezpečnosť
:D ale uisťujem ťa, že panely nikto zo zeme neuvidí :D :D :D
PS: strieborné tehly a mince sú samozrejmosťou. O trvanlivej zásobe potravín ani nehovorím. Ale držme sa témy, ak vás zaujímajú otázky tohto typu. Prosím založte osobitnú tému a rád vám na všetko odpoviem. :D

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#30 Příspěvek od Ivan_01 »

SimonHosa píše:..strieborné tehly a mince sú samozrejmosťou. O trvanlivej zásobe potravín ani nehovorím... :D
to máš ty, ja mám zbraň, tak sa hádam nejako dohodneme :) ale ak chceš, choď na fórum rozpad.cz tam riešia aj takéto veci a celkom reálne a odborne

Odpovědět

Zpět na „Hvjezdná pjechota“