Uprava bedni

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#16 Příspěvek od fredis »

TheLastUnicorn píše:Jo...plkat umíš. A to je asi tak všechno. Moje fórum to není, takže mi to vlastně může být putna. Co jseš zač a jaký je skutečný odborný přínos Tvých svobodných názorů si koneckonců může každý svobodně dohledat. :lol:
Víc k tomuhle threadu nemám a další offtopic živit nebudu.
Tesat do kamene! :lol:
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#17 Příspěvek od ZVUK2000 »

bu2520 píše:není nic subjektivnějšího, než hodnotit jak zní a má znít zvukový řetězec. Existuje spousta výpočtů teorií , ale ve finále je v tom jen "zvukový" snobismus. Podle mainstreamu výrobci mění .
Taková subjektivně "naladěná" výhybka dokáže svoje. Při nejlepším něco shoří v bedně. Takto vyhořelých výhybek resp. cívek jsem viděl už hodně. . :D

Uživatelský avatar
TheLastUnicorn
Příspěvky: 386
Registrován: 17 led 2018, 01:00
Bydliště: Trenčín

#18 Příspěvek od TheLastUnicorn »

bu2520 píše:není nic subjektivnějšího, než hodnotit jak zní a má znít zvukový řetězec. Existuje spousta výpočtů teorií , ale ve finále je v tom jen "zvukový" snobismus. Podle mainstreamu výrobci mění naladění komponent celého řetěce. Podle mě zcela základní věc je co nejstejnější citlivost jednotlivých repro a objem.
Kam na tyhle nesmysly pořád všichni chodíte?

1."není nic subjektivnějšího, než hodnotit jak zní a má znít zvukový řetězec" - zvukový řetězec si pokud možno nemá vymýšlet, není to hudební nástroj. Má pokud možno co nejvěrněji přenést to, co zvukový mistr namíchal. Tohle všechno lze měřit úplně objektivně. Že Ty to nevíš, neznamená, že to neexistuje.
2. "Existuje spousta výpočtů teorií" - můžeš vyjmenovat alespoň jeden?
3. " ve finále je v tom jen "zvukový" snobismus" - klidně si poslouchej širokopásmo v jezevčíku, mně to nezajímá. Ale nevidím důvod nazývat někoho snobem pro to, že chce poslouchat něco lepšího.
4. "Podle mainstreamu výrobci mění naladění komponent celého řetěce" - nesmysl, tohle žádný slušný výrobce nedělá. U beden se primárně soustředí buď na maximální věrnost, nebo se dodržuje jakýsi témbr, který si výrobce zavedl a jeho zákazníci jsou na něj zvyklý. Jiný rukopis má B&W, jiný KEF, jiný JBL atd. Rozhodně se něřídí nějakým mainstreamem.
5. "Podle mě zcela základní věc je co nejstejnější citlivost jednotlivých repro." - tohle patří do kategorie mýtů a starých zvyklostí. Reproduktory do soustav se vybírají dle vícero parametrů, přičemž jedním z nich je i citlivost. Avšak stejná citlivost měničů v soustavě zpravidla není nutná a někdy není ani žádoucí.
Naposledy upravil(a) TheLastUnicorn dne 01 pro 2021, 18:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#19 Příspěvek od Sendyx »

Bohužel, odbornost jakékoliv diskuse nejde dohromady s plně demokratickým přístupem pro plebs typu "vím hovno, ale svůj názor napíšu".
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
MH111
Příspěvky: 241
Registrován: 23 říj 2016, 02:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od MH111 »

Dovolím si menší OT. Teď sedím u RFT Prominent de luxe a troufám si říct, že přehraje spoustu laciných 2p bedýnek typu Genius, Logitech..., byť má jen širokopásma. Nevím, co tam Němci vymýšleli, na tu jednoduchost to hraje velmi slušně. (Dobře, přesněji tak, že zvuk nezačne posluchače po 5 minutách štvát bučením a cinkáním, popřípadě šustěním.) Rád bych porovnal třeba s ARS 810 nebo s něčím zabírajím podobný prostor.

Uživatelský avatar
TheLastUnicorn
Příspěvky: 386
Registrován: 17 led 2018, 01:00
Bydliště: Trenčín

#21 Příspěvek od TheLastUnicorn »

To je dost dobře možné, ale Genius nebo Logitech já nepovažuju za seriozní výrobce reprobeden. To jsou výrobci doplňků pro počítače. Nespecializují se na audio pro zvukaře nebo hifi. Já taky vím, že i blbý ARE5808 z televizoru Color 425 bude ve velké otevřené bedně hrát příjemněji, než cokoliv od Geniusu nebo Logitechu. Ale s dospělou soustavou to srovnávat nelze.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#22 Příspěvek od konosuke »

Prolít jsem (po delší době) celé vlákno a ? jediný smysluplný návrh, řešení - od mých odvěkých oponentů - zde nevidím ! no a proč asi ? aby se nezesměšnili pod palbou kritiky, hrdinové z netu, to se vám "plká" srabi v anonymu, což ?!
Bezcenné vomáčky na kila ale skutek utekl...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
TheLastUnicorn
Příspěvky: 386
Registrován: 17 led 2018, 01:00
Bydliště: Trenčín

#23 Příspěvek od TheLastUnicorn »

Tazatel to pak raději řešil formou SZ.
Smysluplný řešení je osazení vhodných reproduktorů, nasledné změření a odladění nové výhybky, nebo prodej. Ať už za drobný v takhle zmršeným stavu, nebo dráž po uvedení do stavu originálních HPM100. Nic jinýho rozumnýho mezi tím není.
Jestli si ale myslíš, že tu někdo jen tak na vlastní triko vyplivne šéma fungující výhybky na základě věštecké koule, tak jseš na tom ještě hůř, než jsem si myslel. Nebo to můžeš udělat Ty a být zodpovědný za vyhozené peníze a další zvukovou katastrofu.
Btw., že zrovna Ty blábolíš něco o anonymech...

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#24 Příspěvek od ransom »

Konosuke, ty jsi člověk jakého už dobu hledám. Pořádal jsem několik poslechových srazů, další plánuju na léto. Prosil jsem už několik sluchařů, aby dovezli nějaké svoje na ucho laděné reprosoustavy. Abychom je mohli postavit vedle těch měřených a simulovaných, poslouchat a žasnout. Ale nic z toho nikdy nebylo. Asi nechtěli nikoho zahambovat. Necheš být první? Je tak deprimující, slýchat tolikrát, že ho někdo má většího - ale nikdy ho nevidět vyndanýho.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#25 Příspěvek od Sendyx »

Teď bych očekával výběr ze souboru "10 výmluv velmi teoretického elektroakustika" :lol: .
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#26 Příspěvek od yesper26 »

TLU, Penjo zijete ? :D

Potrebujem radu ohladom tych bedni Pioneer HPM100, este ich mam :D Vsetko povodne ako bolo, nic som s nimi nerobil.

Ale na nieco som prisiel a to toto: https://www.mvaudiolabs.com/speakers/un ... r-hpm-100/

Hmmmm, ze mam zle zapojene stredy i vysky a preto bliakaju ako sireny a ovce nevydojene :D Basy idu na moj vkus dost dobre, ked zbasuje az zlata zila v prdeli zarezonuje :D Zosik Edgar TP101 a signal z Astell Kern AK300 Flac.

Rozumiete niekto ako teda maju byt zapojene stredy ? Preco je obratena polarita do ASI protizafy ? Zeby preto, ze tym tlmi ten bliakot stredov z basaku ? ? :?:

A aky vyskac ma dat namiesto toho Tesla ARV co tam mam ? TLU mi poradil Perless Tifany... ale ten sa na Sk neda kupit a 2x som uz objednal z nejakej prdele vopred zaplatil a prisiel mi prd. Tak nejaky co sa da kupit na Sk / objednat. Stredak nemozem menit lebo tam iny nevojde. Diky chapi za rady !!!

Uživatelský avatar
TheLastUnicorn
Příspěvky: 386
Registrován: 17 led 2018, 01:00
Bydliště: Trenčín

#27 Příspěvek od TheLastUnicorn »

Sorry, ale s niekým ako Ty ja už drahocenný čas strácať nebudem.
Btw. zo Soundimports objednávame pravidelne viacerí a nikto nemal problém. Takže buď klameš, alebo si úplný idiot.
Good Luck

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#28 Příspěvek od yesper26 »

Prve stopli na colnici, nebol som ale doma cize balik pak v prdeli a druhe somzaplatil a neprislo mi vobec nic takzetak.

Vcera som bedne rozobral a poriadne som sa pozrel na zapojenie. No... :D stredy i vysky prehodene polarity, po naprave hned hraju lepsie, i pocuvat sa daju bez EQ, neziapu :) objednam nejake lepsie vysky, prehodim a uvidi sa.
TLU - no ked si nechces DOBRE zarobit odladenim dobre no...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#29 Příspěvek od Hill »

Jestli výrobce zapojil některé reproduktory s "opačnou" polaritou, určitě pro to měl dost dobrý důvod.

Uživatelský avatar
AdamVarga
Příspěvky: 328
Registrován: 04 lis 2018, 01:00

#30 Příspěvek od AdamVarga »

yesper26 píše:TLU - no ked si nechces DOBRE zarobit odladenim dobre no...
Keby ťa ten típek mal pred sebou už by mal na stole z teba fašírky :D
Takýmto spôsobom ani peniazmi ti nikto nič nespraví, a vzhľadom na to že na území CZ/SK sa tomuto venuje ludí tak vela ako má stolár prstov na ruke neostáva ti nič iné len chytiť knižky PDFká a čítať, kúpiť meracie mikrofóny a merať, ešte aby si vedel čo merať, kúpiť cirkulárku matroš naň lepidlá a stavať kabinety a merať, zasa vedieť čo merať... no zavaril si si poriadne :D. Rovno to predaj a kúp si niečo z nayu.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“