Pájecí technika na SMD

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#16 Příspěvek od p32 »

Je to brňák, tam mají jinou měnu, např. litry nebo tácy. :lol:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#17 Příspěvek od Celeron »

rnbw píše:Mam len teplovzdusnu pistol s regulaciou teploty. K tomu jednu mensiu trysku (asi 1 cm).
Myslíš tím klasickou "opalovací" pistoli 1600 až 2000W? To mi přijde jako hrozně velkej krám do ruky. 10 mm nástavec na ní mám, používá se to na přípravku na sváření lina. Ale tenhle nástavec mě už odpravil pistoli Steinel. Nějak neměla ráda když má velký odpor vzduchu a asi se přehřejvá malým průtokem. A to měla plynulou regulaci teploty a dvoustupňovej fuk. Ta regulace asi není se zpětnou vazbou, jinak by nejspíš neodešla. Stejná tryska na pistoli Bosch má dvě boční štěrbiny kudy jde část vzduchu nimo průměr 10 mm.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#18 Příspěvek od termit256 »

Ja taky netusim kolik penez se oznacuje pojmem tycka. V zivote jsem to neslysel, ale tipuju ze to bude stovka nebo tisic. Asi se nepohybuju v tom spravnem socialnim prostredi, kde se podobne terminy pouzivaji.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#19 Příspěvek od Celeron »

jindrichus píše:Já si nemůžu vynachválit tuto pinzetu: https://www.tme.eu/cz/details/sa.5546am ... am-belzer/
Jo podobnou "nešpičatou" s koncovejma "pacičkama" mám, je s ní lepší cit na dvouvývodovky. Ze špičatý mi už pár a párkrát součástka ulítla někam do neznáma.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#20 Příspěvek od termit256 »

Horkovzdusna pistol je dobra na odpajeni velkych veci typu dlouhe konektory apod. ktere jdou pomoci pajeci stanice blbe, protoze nema vykon.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#21 Příspěvek od Celeron »

termit256 píše:Asi se nepohybuju v tom spravnem socialnim prostredi, kde se podobne terminy pouzivaji.
To nám máš říct rovnou, že se považuješ za příslušníka vrstvy, co si říkaj "lepšolidi". Tucet, kopa, 20 deka v masně a metr v hospodě ti taky nic neříkají?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#22 Příspěvek od termit256 »

Opravdu jsem to nikdy neslysel. Jestli se to puziva v Novem Bydzove a okoli, jestli je to hantyrka drogovych dealeru nebo bezdomovcu opravdu netusim. U nas takovy vyraz rozhodne nikdo nepouziva.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Celeron píše:Myslíš tím klasickou "opalovací" pistoli 1600 až 2000W? To mi pøijde jako hroznì velkej krám do ruky.
Ano - Steinel HL 1910 E. Pouzivam to na QFN, vacsie SO a aj male BGA. Vacsinou bez tej trysky.

Na puzdra typu SO8 to ani nevytahujem, tam stacia dve kvapky cinu.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#24 Příspěvek od Celeron »

termit256 píše:Asi se nepohybuju v tom spravnem socialnim prostredi, kde se podobne terminy pouzivaji.
To nám máš říct rovnou, že se považuješ za příslušníka vrstvy, co si říkaj "lepšolidi". Tucet, kopa, 20 deka v masně a metr v hospodě ti taky nic neříkají?
Nebyls to náhodou ty, co se zde před časem pohoršoval, že východočeši dávaj za každý druhý slovo j? No to víš nářečí, já taky pražákům nekecám do pepíkovskejch "klouzaček".
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#25 Příspěvek od Michal22 »

Kluci, klid.
Jirko, já si toho nevšiml, že tam píšeš sumy bez číslic. Omluva.
Jestli tě to má živit, tak si kup klasiku od JBC, hroty dnes stojí už od 500 Kč.
Horkovzduch třeba od číňana, ale nečekej velkou životnost (při každodenním používání).
A dá se třeba koupit (za docela rozumné peníze) i i kombinace.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#26 Příspěvek od Celeron »

Živit né, jen na sem tam opravu či bastlení. JBC znám, z jednoho typu pasujou hroty na ERS 50. Ale já nesháním hrotovou mikropájku ale horkovzduch, spodní předehřev, případně pájecí dvouhrotou pinzetu, možná i vakuovou pipetu a spotřebku na SMD pájení.
Ta kombinace, co jsi dal odkaz se mě moc nelíbí. Předehřev je asi lepší infra než vzduch a horkovzduška s turbínou v rukojeti, to asi taky není z hlediska regulace fuku ideální. Dnes jsem si byl zkusit u kámošů jak turbínu tak kompresor v bedně a komresor se dá jednoznačně líp regulovat fuk.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#27 Příspěvek od termit256 »

Celeron píše:
termit256 píše:Asi se nepohybuju v tom spravnem socialnim prostredi, kde se podobne terminy pouzivaji.
To nám máš říct rovnou, že se považuješ za příslušníka vrstvy, co si říkaj "lepšolidi". Tucet, kopa, 20 deka v masně a metr v hospodě ti taky nic neříkají?
Nebyls to náhodou ty, co se zde před časem pohoršoval, že východočeši dávaj za každý druhý slovo j? No to víš nářečí, já taky pražákům nekecám do pepíkovskejch "klouzaček".
Co mas porad s tema lepsolidema? Nad zadnym j jsem se nepohorsoval, jen si uvedom ze kdyz pouzivas ten radobydrsnacky slang, ne kazdy pak vi o co jde. U nas v hospode tyckou nazyvaji nekteri cigaretu. Ale predpokladam za za 6 cigar to asi kupovat nechces, takze jsem to ani nezminoval :-)

Uživatelský avatar
ondraN
Příspěvky: 209
Registrován: 16 srp 2022, 02:00
Bydliště: Roztoky

#28 Příspěvek od ondraN »

Fukar asi vyhovuje každému jiný. Ale ten infra spodní ohřev je skvělá věc. Máme v práci něco podobného jako z odkazu Michala22 a pro pájení/odpájení obvodů, které mají zespoda chladící plochu a na chlazení navržený plošňák, je to téměř nezbytná věc. Dá se koupit i samostatně.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#29 Příspěvek od BOBOBO »

No co sem dal horkovzduch ondra a mám i já , tak jde regulace skoro od nuly doplna . Nevím o čem datluješ .

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#30 Příspěvek od Celeron »

To je na mě a nebo na Ondru?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“