Výpočetka "z voleb"

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#16 Příspěvek od GeXeS »

Používám v práci Xerox Phaser 3250 a jsem moc spokojený.

(A když už se tu všichni předhánějí s těmi veterány, tak na domácí tisk stále používám LJ1300. Ta je taky naprosto bezproblémová, akorát ještě neumí duplex. Ale šlape dokonce i pod Win10.)

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#17 Příspěvek od GeXeS »

Ještě jedna otázka skoro k tématu - ten Xerox 3250 má z boku dvířka na RAM (v mém případě aktuálně prázdný slot). V návodu z netu jsem se dočetl, že se tam dá vložit 128MB SO-DIMM. Máte s tím někdo zkušenosti? V čem spočívá takový upgrade - tiskne to pak rychleji, nebo co? A lze tam použít jakoukoli 128MB fyzicky pasující kartu, nebo to musí být něco speciálního?
(Soudě podle ceny na eBayi se obávám, že to bude něco speciálního, ale...)
Xerox 3020 tuhle možnost ale asi nemá, jak se dívám (tak se omlouvám za off-topic).

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#18 Příspěvek od Kvicala_r »

Je to hlavně skrze odeslání velké fronty dat do tiskárny. Sám jsem nacpal do svojí HP 2025 SO-DIMM na základě kompatibility reportované u jednoho z výrobců pamětí (cca 10 roků zpět). Taky se mi nechtělo platit "originál" díl a funguje dobře i modul za pár korun.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#19 Příspěvek od Celeron »

Kdysi dávno v Minoltě SP1000 byla taky přídavná RAMka, speciál za drsnou cenu, která byla 4 x vyšší než DIMka do PC. Se základní RAMkou Minolta neuměla grafiku už nevím v jakým DPI (asi 300x300) na celou stránku, dole zůstával pruh asi 5 cm nevytištěnej, takže se v Orcadu nemohly dělat velký desky.
Ale dnes tenhle problém asi nebude aktuální. Nepíšou tam, že se s větší pamětí zvětší DPI na maximum co tiskárna zvládá?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

Ano, to platilo pre stare tlaciarne (tiez LaserJet 6 a starsie). Vsetky novsie uz maju dost pamate na celostrankovu grafiku v plnom rozliseni.

Pridavna pamat ma teda zmysel jedine pri sietovej tlaci, ale aj tak je to pochybne. Myslim, ze ked tlaciaren nema volnu pamat, tak jednoducho pomalsie prijima data. PC ich teda posiela pomalsie.

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#21 Příspěvek od GeXeS »

V návodu k tiskárně se bohužel nepíše, co konkrétně by měla přídavná paměť zlepšit, jen informace, že vnitřní paměť je 32MB (a přídavná tedy 128). Cituji:
"Toto zařízení je vybaveno všemi funkcemi a bylo optimalizováno tak,
aby splňovalo většinu požadavků na tisk. Jelikož si však uvědomujeme,
že uživatelé mohou mít odlišné požadavky, vyvinula společnost Xerox
přídavnou paměť, která dále vylepšuje funkce tiskárny"
:roll:

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#22 Příspěvek od xsc »

Prostě někdy se ti může stát, že se to do paměti nevejde. Mně se to u HP LJ1100 stávalo, když jsem si dal vytisknout fotku na celou A4.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“