Anténní konektor velikostně nesedí

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#31 Příspěvek od kokun »

Jj - našel jsi ho právě na stránkách SK fy "VF technika" (nástupnická fa původní ZVT - zřejmě už "porevoluční", tedy soukromá). Jj -
VFTECH je stabilná a flexibilná výrobná spoločnosť pôsobiaca v oblasti elektroniky od roku 1992.
...
A ještě maličkost: Nepřiřazuj k adrese toho odkazu ještě závorky a když už je potřebuješ, dělej je i s mezerníkem!
No nevypadá takový odkaz lépe?
Pak stačí na něj jen kliknout: ( https://shop.vftech.sk/detail/3/1793/Ko ... 11-vidlica ) :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#32 Příspěvek od kokun »

kokun píše:
xsc píše:Měl jsi vymyšlenou nějakou náhradu za ty ruské? Ty byly vždycky bokem, ale uchycení měly jako DIN konektory na dva šroubky do stran.
...
Hodně podobné IEC samice (těm ruským) byly výrobky DDR - taky se kotvily dvěma šroubky (anebo do DPS dutými nýtky), jako ty ruské. Ten plast byl černé barvy - na rozdíl od těch mléčně bílých, ruských. Navzájem se daly nahradit.
V některých DDR tvp byly takto použity rovněž. Už si nepamatuju, kde se mně jich podařilo několik koupit (nejspíše v Uh. Brodě) :oops:
xsc píše:Já měl u těch ruských po čase spíš problém s tím plastem - prakticky se rozdrolil. Střední část tak sice ještě pružila, ale nedržela a okraje se vylámaly. Ty východoněmecký jsem tehdy nepotkal, škoda.
Byly hodně podobné těmto - pokud to nakonec nebyly ty samé. Potom by to ale nebyly DDR, ale spíše polské - :nevim:
Přílohy
Anténní IEC samice na panel
Anténní IEC samice na panel
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#33 Příspěvek od sr71 »

Byl jsem si ve specializované prodejnì s anténní a Tv technikou koupit nìkolik metrù koaxiálu abych si mohl udìlat propojovací úèastnické kabely mezi zásuvku STA a pøijímaè (jedná se o pøíjem DVB_T). Chtìl jsem k tomu i anténní IEC konektory a pøekvapilo mì že to na prodejnì vùbec nemìli. Nabízeli mi jen F konektory, pøípadnì redukci z F konektoru na IEC. To už se dnes používají jen F konektory na kabel? Je lepší sehnat pøímo IEC rozebíratelné koncovky anebo se to dìlá v dnešní dobì tak že se kabel osadí F konektory a k tomu ty redukce?
Přílohy
redukce.png
iec.jpg

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#34 Příspěvek od lumca »

Je to jednak z důvodu větší mechanické odolnosti kovového F konektoru a redukce F/IEC a hlavně z důvodu dokonalého odstínění před pronikáním nežádoucích a rušících signálů do nějakého nekvalitního plastového šuntu - IEC konektoru!

Nejlepším řešením je použít kompresní IEC konektor, ať už přímů nebo úhlový, ale toto zase není pro každého (nutnost adekvátních kompresních kleští, ale ty by v lepším elektru nebo nějaké montážní firmě měli bezpodmínečně mít).

Např tohle:

https://www.t-cz.com/iec-konektor-maste ... d=iec%20ko


https://www.t-cz.com/iec-konektor-pct-k ... d5390.html

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#35 Příspěvek od Hill »

Souhlasím, redukce F-IEC používám raději, než jiné konektory. Těm zalisovaným se podle mne úplně vyrovnají a dobře se s nimi dělá.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“