Sušička LG (v záruce) vyhazuje jistič

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak jedno využití to má. Viděl jsem požár, kdy hladovej pes skákal po desce tak dlouho, až ji zapnul, protože na ní ležely nějaký hrnce se zbytky jídla a kdoví co ještě. Chytlo to. On výrobce jasně píše, že deska není odkládací plocha.

Možná by ta aplikace dokázala předejít průšvihu.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#47 Příspěvek od rnbw »

Ano, s tym wifi to moze cinan zapnut na dialku. Na poziar uz teda nepotrebujes psa.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#48 Příspěvek od ZdenekHQ »

Možná by to mohl využít i ČEZ, když má přebytky v JE.

Zapnutá plotna ničemu nevadí, taky už se mně stalo, že jela celou noc. Ale nesmíš na ní nechat plechovou krabici se střelným prachem. 8-)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#49 Příspěvek od bu2520 »

mi-ro píše:Ivan-01, špatně jsem se vyjádřil, napáječe s LNK nemají většinou galvanické oddělení, GND je společné. Ale vypínače hlavního přívodu bývají hodně často. Nulová poloha programátoru odpojuje síť. Ale myslel jsem oddělení od siloviny. Hlavní silové napětí pro driver Brushless motoru je odpojené skoro vždy. Chápu že motor jako generátor může vyrobit dost velké napětí, které přes rekuperační diody IGBT trandů může nabít i hlavní elyty. Ale dál by se to nemělo dostat. A jestli výrobce díky úspoře vypínač nechá hlavní elyty trvale pod napětím, může zpětné napětí z motoru otevřít některý IGBT. Jenže pak by náboj elytu pravděpodobně driver nevratně poškodil. Prostě vypálit 16A jistič bez další destrukce čehokoliv nemá logiku.
Bohužel u LG se relátkem odepíná pouze silovka do periferií. Ale z hlavního zdroje běží právě ten zdroj pro logiku a pod napětím je i IGBT modul.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“