Garančka ve značkovém servisu-ano či ne

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

Garančka ve značkovém servisu-ano či ne

#1 Příspěvek od mi-ro »

Představte si 3 roky staré auto, nájezd 40k km, prodloužená záruka na 4 roky nebo 100k km. Podmínka záruky je pravidelné povinné každoroční absolvování garanční prohlídky kde už 2x měnili olej a filtr za 8 000,- 10 000,-. Nyní by měla následovat další garančka, která bude obnášet kromě oleje pravděpodobně výměnu chladící a brzdové kapaliny + .... Nedokážu odhadovat cenu ale tipuju že nebudu daleko od 15-18k. Jeli by jste nebo zahodili rok záruky? Olej a filtr vyměním sám s náklady 1500,- Brzdovku a chladící měnit po 3 letech je zhovadilost.
..to bude jen ňákej odpůrek

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#2 Příspěvek od petrfilipi »

Já bych tam (za těchto podmínek) nejel.

PF

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 181
Registrován: 28 pro 2022, 01:00
Bydliště: Krakonošovo

#3 Příspěvek od jenicek »

Asi dost záleží na tom, kolik to auto stálo a kdy se ho chceš zbavit (vyplněná serviska) :wink:

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

Cena do 1 M, auta neměním jak fusekle. Spíše se snažím abych z něho vytěžil co nejvíce. Nějaká kravina mě v záruce nerozhází. Ledacos si raději dám do kupy sám a pořádně, což mě kolikrát vyjde levněji něž cesta do servisu a min ztracený den. Spíš je ve hře nějaká fatální motorická závada. Já vím, je to loterie. Ono je taky otázka, jak by se značkový servis při takové fatální závadě tvářil a jak by to nakonec opravdu dopadlo.
Naposledy upravil(a) mi-ro dne 26 úno 2023, 20:10, celkem upraveno 1 x.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Otazne je, ci tam mas motor, na ktorom sa fatalne zavady vyskytuju bezne alebo nie.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

mi-ro píše:Podmínka záruky je pravidelné povinné každoroční absolvování garanční prohlídky kde už 2x měnili olej a filtr za 8 000,- 10 000,-.
...
...
Když máš na opici, tak měj i na banány, že? Normální zlodějna, protože já mám Toyotu dvanáctý rok a brzdovku nebo chladící směs jsem ještě neměnil a nevidím žádný logický důvod ani teď měnit stejně jako původní baterku. S výměnou po třech letech bych je naplno poslal do prd.ele a určitě bych do jak nutnou výměnu neviděl ještě 5-6 let. Jako bonus ti čtvrtý rok asi budou měnit i olej v převodovce a pátý rok se to podělá všechno. U auta za 1 M a s nájezdem 40 tkm se na motoru nemá co pokazit a to do toho počítám i škodovky.
Před dvěma léty jsem měnil svíčky, na podzim jsem měnil vpředu kotouče a destičky, ale stoprocentně by se o tom muselo přemýšlet až na jaře - prostě jsem se jen tak nudil. Jinak jen klasika jako olej, filtry, gumy. Jen se potvrzuje, že auto bez bouračky s normálním servisem (olej, olejový filtr, vzduchový a pylový filtr po 10 tkm, střídání pneumatik) vydrží aspoň 6-8 let jak nové, když ho občas i umeješ a hrabe si na tom jen ten záruční servis.
Jestli si to umíš udělat sám, tak nevím, o čem dál přemýšlíš. :wink:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#7 Příspěvek od BOBOBO »

Už jsi viděl kapitálistu , co ti chce pomoci ??? Stále ve všem dokola .
Otázka stará 4000let , když je něco zadarmo , ptej se koho chtějí o j e bat ? Jednoduché - tebe . To je jako nyní , udělali mlhu a důchodci začnou vojáka milovat . :lol: :lol: :lol: Jak jednoduché milý Watsone .

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#8 Příspěvek od rezis »

Napsal bych jim předem nacenění prohlídky... Ono na druhou stranu ty závady na motorech jsou dnes cenama na mašli...
A to mi říkali, že mě servis bramboráka stáhne z kůže.... :lol:
Co to je za servis za takové ceny?
Internet - metla lidstva

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od termit256 »

Chladici kapalinu nebo olej si men treba po 20 letech, kdyz si znicis motor, tvoje blbost. Kdyz ale zabijes decko ktere ti vbehne do cesty, protoze v kriticke situaci kvuli 12 let stare brzdovce nedobrzdis, budes mit porad ten skvely pocit zes vyjebal s vyrobcem a usetril par stovek?

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od jjilek »

Tak nevím, co je to za firmu. Jezdím pravidelně do ww každé dva roky. Ceny někde úplně mimo. Navíc mi jako bonus přidají STK vč. přistavení. Doplatím jen poplatky STK.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

V kritickej situacii nedobrzdis skor kvoli lacnym pneumatikam. Stara brzdova kvapalina s nizkym bodom varu sa prejavit nestihne - ta sa prejavi az pri dlhsej zatazi brzd.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#12 Příspěvek od mi-ro »

Termit. Fajn. Jenže tady nejde o 20let starou chladičku ani 12letou brzdovku. Ale o prováděcí předpis koncernu o výměně za 3 roky. Máš pocit že je to adekvátní? A ptám se na názory. Nečekám že budou totožné.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#13 Příspěvek od rezis »

Je fakt že ceny servisu koncernu mě začínají taky iritovat... a vydržel jsem to jen po dobu záruky...
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

Pouze tě stahují z peněz . Je to jako všechny pojistky , i když zde se to pro kšeft tak nenazývá . Ale jsem ochoten se vsadit , že i když si ji necháš udělat a něco odejde , tak ti to ne-uznají . Nejezdit , neplatit .

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#15 Příspěvek od termit256 »

Nech si zmerit bod varu a uvidis hned. Ale vzhledem k tomu, ze menit brzdovku kazde 2-3 roky doporucuji krome kolenovrtu vsichni, necekam ze bys nameril zazraky.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“