Vtipy, vtipné články a odkazy XI

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#106 Příspěvek od ransom »

Termite, Polsko už dávno není synonymem pro aušus. Já bydlím 2 km od přechodu do Polska, Náchod přímo sousedí s Kudowou. Roky se tady tradičně nakupují potraviny v Polsku (dávno před tím, než dočasně zrušili DPH na potraviny). Levnější a kvalitnější byly vždycky. S důrazem na slovo kvalitnější. Například uzeniny, sýry, ovoce, zelenina, vejce - to se vůbec nedá srovnat. Jediné pro co jezdí naopak Poláci k nám je pivo a kořalka.
Je fuk jestli nakupuješ na tržnici nebo v marketu, prostě tam dostaneš kvalitní žrádlo levněji než u nás. Prostě to tak je.
Naopak mám divnou zkušenost z Rakouska. Byl jsem tam onehdy s českým obchoďákem. Zašli jsme do krámu a já čuměl že tam prodávají stejný hnus jako u nás. Prý to tam je běžné. Obchoďák říkal doslova, že Rakušák bude klidně žrát vodnatou šunku z peských howen, hlavně když ušetří.
Naposledy upravil(a) ransom dne 27 úno 2023, 12:54, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#107 Příspěvek od Cust »

trojzásuvka s vypínačem - to je praktické
(v dílně mám 5ti psa připáskovaného k noze pracovního stolu :-))

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#108 Příspěvek od Cust »

ransom píše:Termite, Polsko už dávno není synonymem pro aušus. Já bydlím 2 km od přechodu do Polska, Náchod přímo sousedí s Kudowou. Roky se tady tradičně nakupují potraviny v Polsku (dávno před tím, než dočasně zrušili DPH na potraviny). Levnější a kvalitnější byly vždycky. S důrazem na slovo kvalitnější. Například uzeniny, sýry, ovoce, zelenina, vejce - to se vůbec nedá srovnat. Jediné pro co jezdí naopak Poláci k nám je pivo a kořalka.
Je fuk jestli nakupuješ na tržnici nebo v marketu, prostě tam dostaneš kvalitní žrádlo levněji než u nás. Prostě to tak je.
Naopak mám divnou zkušenost z Rakouska. Byl jsem tam onehdy s českým obchoďákem. Zašli jsme do krámu a já čuměl že tam prodávají stejný hnus jako u nás. Prý to tam je běžné. Obchoďák říkal doslova, že Rakušák bude klidně žrát vodnatou šunku z peských howen, hlavně když ušetří.
Myslím, že za "polskou nekvalitu" je označováno vše jen díky jejich příšerné zmrzlině, kterou tam za komančů vyráběli.

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#109 Příspěvek od ransom »

Já mám taky pětipsa na noze stolu. A po stěnách. Ale v origo držácích!

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#110 Příspěvek od samec »

Cust píše:trojzásuvka s vypínačem - to je praktické
(v dílně mám 5ti psa připáskovaného k noze pracovního stolu :-))
Tak k tomu je snáď predlžovačka určená, ale nie k zamurovaniu do steny. By som sa nedivil, keby tam vypínač bol použitý na svetlo cez tretí "nadbytočný" prívodný vodič.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#111 Příspěvek od samec »

Doteraz bojovali proti chovu dobytka, lebo vraj produkuje sklenníkové plyny. Teraz presne naopak? 8O
https://www.ta3.com/clanok/260070/thunb ... ych-turbin

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#112 Příspěvek od Cust »

@samec: neboj, taky mě to pobavilo

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#113 Příspěvek od pepik9 »

Akorát, že u nás už nemáme domorodé pastevce. (Opustili nás v r. 1992.)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#114 Příspěvek od EKKAR »

Cust píše:
ransom píše:Termite, Polsko už dávno není synonymem pro aušus. Já bydlím 2 km od přechodu do Polska, Náchod přímo sousedí s Kudowou. Roky se tady tradičně nakupují potraviny v Polsku (dávno před tím, než dočasně zrušili DPH na potraviny). Levnější a kvalitnější byly vždycky. S důrazem na slovo kvalitnější. Například uzeniny, sýry, ovoce, zelenina, vejce - to se vůbec nedá srovnat. Jediné pro co jezdí naopak Poláci k nám je pivo a kořalka.
Je fuk jestli nakupuješ na tržnici nebo v marketu, prostě tam dostaneš kvalitní žrádlo levněji než u nás. Prostě to tak je.
Naopak mám divnou zkušenost z Rakouska. Byl jsem tam onehdy s českým obchoďákem. Zašli jsme do krámu a já čuměl že tam prodávají stejný hnus jako u nás. Prý to tam je běžné. Obchoďák říkal doslova, že Rakušák bude klidně žrát vodnatou šunku z peských howen, hlavně když ušetří.
Myslím, že za "polskou nekvalitu" je označováno vše jen díky jejich příšerné zmrzlině, kterou tam za komančů vyráběli.
Ono je to ještě trošku jinak - Pšonci dělají opravdu kvalitní žrádlo - ale jen pro svůj vnitřní trh. Na export na to kašlou a třeba do konzerv nacpou na export to, co by do těch pro vnitřní trh nikdy nedali - dělají to přesně opačně než Češi, kteří výběrový maso vyvezou díky vlastníkům farem a masokombinátů do Dojčů a Frankrajchu - a sami si do svejch uzenin nechávají cpát dusitany, škrob a drůbeží strojní separát. Jenomže to hmyzák nepochopí, jeho žebříčková nervová soustava s pár neuronovýma uzlinama to není schopná pobrat ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#115 Příspěvek od termit256 »

EKKAR píše:Ono je to ještě trošku jinak - Pšonci dělají opravdu kvalitní žrádlo - ale jen pro svůj vnitřní trh. Na export na to kašlou a třeba do konzerv nacpou na export to, co by do těch pro vnitřní trh nikdy nedali...
Vetsi kravinu jsem neslysel. Realita je takova, ze to co prodavaji u nich doma jsou nesrovnatelne vetsi sracky nez to co vyvazi a potvrzuji to i sami polaci ve svych oficialnich vyjadrenich. Netusim kde na tak detsky naivni myslenky chodis.

Jako ze na export ktery je nesrovnatelne lip a casteji kontrolovany urady ktere nemohou zkorumpovat se dava min kvalitni produkce i kdyz hrozi ze kazdy provaleny pruser vyrobce poskodi nesrovnatelne vic nez v jejich tuzemsku kde jim nic jineho nez ty sracky sezrat nezbude? :-):-)
Ale pro mne za mne, klidne se tim polskym odpadem fedruj k prasknuti, kazdy strujcem sveho stesti. Az dozvykas Polskou klobasku ze zdechlych krav, nezapomen jeste zanadavat jak EU, vlada, Kalousek zlikvidovala Ceskou potravinovou sobestacnost.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#116 Příspěvek od Artaban001 »

Cust píše:trojzásuvka s vypínačem - to je praktické
(v dílně mám 5ti psa připáskovaného k noze pracovního stolu :-))
Mám kliku, že jsem sehnal pětipsa s dírama, jaký bývají ze spodu na routerech. Takže stačí do zadní desky stolu dva vruty a prodlužka se do nich zahákne a nemusím nic páskovat.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#117 Příspěvek od Cust »

Takhle mám pověšenou pajecku. Na bočnici stolu - mikropajka + horkovzduch.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#118 Příspěvek od EKKAR »

Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#119 Příspěvek od josef_novak »

:idea:
Přílohy
zamek.jpg

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#120 Příspěvek od Celeron »

Cust píše:Takhle mám pověšenou pajecku. Na bočnici stolu - mikropajka + horkovzduch.
Dík za docela dobrej tip. Furt mě štve, že se mě ty oba krámy válej po stole. Mám v dílně tzv. manipulákový stoly, jen deska a kovový rám a nohy, tak je při sezení do boku od noh hromada místa. Jen tam budu muset vymrsknout dřevenou desku a za rám ji zavěsit na čtyři M4-M5 závitovky.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“