Lithium AAA članek Eta Premium, nízká výdrž ?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#31 Příspěvek od Valdano »

robo píše:V neděli dopoledne jsem tam dal Energizer Max, venku přes noc -5°C a dnes v pondělí po 22 hodině jsem v apce zjistil že má baterie nizký stav. Na měřáku 1.27V na článek. Tak jsem hodil baterie do koše a teploměr tam málem letěl taky. V nastavení mám temperature report 70 min a v grafu jsou hodinové periody. Což ale nějak nekoresponduje s měřením co jsem dělal.
Pokud v konfiguraci toho čidla nelze zkrátit tu dobu cca 25s kdy dochází k opakovanému zvýšení odběru tak to nemá smysl provozovat na baterie, protože při té denní spotřebě bude i ten li-ion článek s kapacitou 5000mAh co jsem zmínil slabý a aby to vydrželo přes rok tak by to chtělo nějakou trakční baterii s kapacitou okolo 200Ah a k tomu stepdown měnič na 3V DC. To je samozřejmě jen vtip podobný ruským digitálkám s baterií v batohu. :D

Dalo by se uvažovat třeba o nějakém periodickém spínači s minimální spotřebou, který by to čidlo připojil k baterii jednou za hodinu na minutu a jinak by bylo od baterie odpojeno což by mohla být spolehlivá metoda jak mu zabránit ve zvyšování spotřeby každých 25s, ale je otázkou jestli má smysl se tím dál zabývat a jestli by nebylo lepší prostě čidlo zahodit a pořídit si jiné, které tento problém mít nebude.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od Behemot »

HF_Tech píše:Za 120Kč můžeš mít balení 10ks VARTA Industrial. Ty vydrží minimálně rok...
a měnit se to bude taky samo? :lol:

litiofky má, naštěstí, enerdžajzr celkem OK, nevytíkají jak ty jejich alkaliky

taky vypadají v pohodě Ansmanny

týpek už nejspíš propálil na baterkách víc peněz, než kdyby koupil něco bělošskýho a k tomu bělošsky ty kabely, ale co, rejžák se musí smát, až se za břicho popadá, jakej hajzl bílýmu ďáblovi dodá a ten má pocit jakej není hustej kůl in smárt

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#33 Příspěvek od robo »

Graf spotřeby, co jsem vyzkoušel tak Maximum Power AA článek asi 15 dní, hodně záleží na venkovní teplotě. Zda je pod nulou celý den čí jen v noci blízko nule nebo už nemrzne. Při napětí 1,3V na článek už to hlásí nízké napětí.
Asi se poohlédnu po něčem jiném, kdyby někdo měl tip na ověřený teplotní loger tak sem s tím. Díky
Přílohy
Screenshot_20230316_191658_e-Bull .jpg

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“