kompresor Herkules

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Hape »

Pro Artaban001
Aby zjistil aktuální tlak ve vzdušníku, nemusí připojovat pneuhustič. Stačí když redukční ventil nastaví na max. tlak a ten přečte na výstupním manometru. Na tom připojeném pneuhustiči by jiný tlak než který ukazuje výstupní manometr stejně nebyl. Samozřejmě bez průtoku vzduchu.

A co se týče tahání bordelu do PC e-mailovým klientem, tak pokud se požívá IMAP protokol, tak se zprávy stahují až při jejich otevření. Když mám tedy něco ve složce "Nevyžádaná pošta" kouknu na předměty zpráv a pokud je tam něco neprávem přesunu to a zbytek bez otevírání rovnou smažu aniž by se mi to dostalo do PC. Stejně tak pokud se nějaká zpráva dostane přes antispamový filtr do složky "Doručená pošta". Nečtu/neotvírám, tím pádem nestahuju do PC a rovnou hážu do koše.

Pro vladodyno
S tebou plně souhlasím. Pokud nemá kompresor v pořádku tlakový spínač, nebo pojistný ventil, nebo dokonce oboje, tak do zjednání nápravy určitě nepoužívat.

Uživatelský avatar
rysTR
Příspěvky: 171
Registrován: 13 led 2011, 01:00
Bydliště: Třebíč

#17 Příspěvek od rysTR »

Podle toho obrázku je to , co máme. Problém je ten, že při nafukování kol u auta před domem mám kompresor zapnutý ve sklepě a hadicí vyvádím vzduch ven na chodník. Takže lítám z venku dolů do sklepa zapnout a vypnout...
a vyhodit je ho škoda.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#18 Příspěvek od Artaban001 »

Pneuhustič jsem doporučil jako "ucpávku" hadice, protože věřím, že je to příslušenství, co vydrží maximální tlak a je to opatření k tomu, aby měl tlak i v hadici - to kdyby byl manometr úplně na výstupu za kohoutem (aspoň náš kompresor to tak má). Manometr hustiče samozřejmě nebude ukazovat nic, protože ventilek na kola nikam nepřipojuje.

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“