Technicke muzeum

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

Jo, taky se tam chystám - akorát že už asi 3 roky a furt mi do toho něco leze, teda poslední 2 roky je to spíš permanentní a kontraproduktivní snaha naší vlády o (ne)zvládnutí koronosráčovýho napadení formou nejrůznějších restrikcí a lockdownů v době, kdy by člověk měl na takovej vejlet dost času ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Hubert_79 »

O té Třešti jsem četl taky, mám v plánu tam někde kolem (Telč, Slavonice...) být na dovolené, tak bych si na muzeum určitě našel čas. Kolem je krásné okolí, kopce, rybníky a tak. Jen tam bohužel dosti zaúřadoval kůrovec.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#18 Příspěvek od EKKAR »

A já mám dokonce kontakt na jednoho človíčka, kterej je dokonce regnutej i tady pod nickem "sberatelrepraku" http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... le&u=24503 - a kterej k tý třešťský bandě do jistý míry taky patří ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#19 Příspěvek od dobrman »

já to mám do Třeště 45km a musím se přiznat, že jsem tudy jen několikrát projížděl, město v podstatě neznám. Ale už jsem se tam mockrát chystal s foťákem, je tam velký židovský hřbitov
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Hubert_79 »

Snad se místní moc neurazí, ale kromě zámku a kostela toho příliš ve městě k vidění není, zejména ve srovnání s Telčí (což je trochu Disneyland) a Slavonicemi... Spíš stojí za to vystoupat na Špičák (tam jsou pěkné bučiny) a Šibeniční vrch. Okolní krajina je krásná.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#21 Příspěvek od xsc »

Slavonice, Dačice, Telč, Třešť, Jihlava - všude je na co se podívat. I cestou na Kostelecké párky :-)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#22 Příspěvek od EKKAR »

Jenže my nemluvíme o Třešti jako o nějakým pamětihodným city hodným bohatejch návštěv kvůli svejm historickejm hodnotám - my mluvíme o návštěvě jedný jeho extra špeciální budovy, tzv. "špejcharu" u starýho nádraží, ve který sídlí dost jedinečná inštytuce: http://www.muzeumtesla.cz .
Z Třešti je to potom ještě další cca hodinku jízdy do Police u Jemnice (ta už je fakt kousek od rakouskejch hranic), kde se místní starosta Mgr. Karel Janoušek spolu s dalšíma subjektama před lety rozhodnul postavit muzeální expozici, věnovanou účasti našich pilotů v RAF za WW II a speciálně jejich nejvyššího vojenskýho představitele v řadách britskýho letectva - jedinýho člověka s občanstvím mimo oblast Britskýho společenství, kterej od krále v době války obdržel jmenování do funkce maršála RAF, armádního generála i.m. Dr. Karla Janouška KCB.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Hubert_79 »

Však já Karle vím, že se neřeší Třešť coby historická perla a vím i o tom muzeu. Asi tři roky nazpět jsem byl courat po městě a okolí. Zámek je pěkný, zajímavé je i několik starých alejí stoupajících nad město. Krajina je tam pěkná, jen nevím, jak moc to tam zpustošil kůrovec. Letos jsem byl kolem Javořice a tam teda z lesa moc nezbylo...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#24 Příspěvek od Hydrawerk »

Hydrawerk píše:Tuší někdo, co mají za střechu v Technickém muzeu v Brně?? https://brnensky.denik.cz/nehody/evakua ... -2021.html
To jako vadí 20cm sněhu?? Ta budova prošla rekonstrukcí roku cca 2003. Předtím to byla továrna Tesla.
Hala je furt uzavřená, v polovině května 2023 byly exponáty provizorně zakryté, ale rekonstrukce zatím neprobíhá.

Výstava různých výrobků Tesly byla pěkná.
https://memristor.rajce.idnes.cz/Neni_TESLA_jako_Tesla/
https://www.tmbrno.cz/akce/neni-tesla-jako-tesla/
Bohužel, Teslův transfomátor pouštějí jenom vzácně, snad při muzejní noci.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#25 Příspěvek od Hill »

A taky tam nemají všechno historicky správně, například ten popis pod obrázkem osazené desky: podle těch KC147 a vývodů k výkonovým tranzistorům jde o desku stereofonního koncového zesilovače, musel bych chvíli hledat, abych ho identifikoval přesněji.
Sonet i Sonet Duo přece neměly jediný tranzistor, natož křemík v plastovém pouzdře, neměly ani plošňák, ale součástky byly "v luftě" pájené mezi lištami s nýtky.
Ostatní popisy na fotkách nejsou, ale předpokládám, že u vystavených přístrojů chyby nebudou.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#26 Příspěvek od Hydrawerk »

Hehe, proto jsem to fotil, ale zapomněl jsem na to. Měl jsem dost velké podezření, že Sonet Duo byl pouze elektronkový.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“